Προς το περιεχόμενο

Age of Conan: Unchained [MMORPG]


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρελέ αμα μπείς μου λές να μπώ και εγώ να το δώ.

 

Ερώτηση, όπλα και πανοπλίες βάλανε? ακόμα διαβάζω στο κουτί που γράφει πάνω απο 5000 διαφορετικά σχεδιασμένα όπλα πανοπλίες κτλ κτλ...

 

Αν έχεις να μπεις από το 1ο χρόνο, θα δεις πάρα πολλά νέα αντικείμενα καθώς και νέα playfields...

 

Σε αυτό το site θα βρεις κυρίως end content items -> AoC>tv

 

εεε πονεμένη ιστορία εκείνα τα 70 ευρώ καποτε του collectors edition για 15 μέρες παιχνίδι. Ακόμα και τη gamecard πρέπει να την έχω ακόμα στο σελοφάν μέσα :P. Χαράς το κουράγιο σας

 

ps Πάντως το map που χε μέσα κοσμεί ένα μεγάλο κομματι του γραφείου μου, δε πήγε τελείως στράφι

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το AoC κυκλοφόρησε βιαστικά και σε alpha σταδιο (καν beta). Κατά συνέπεια χαντακώθηκε μιας και η αρχή είναι το ήμισυ του παντός…

 

Αν παίξεις το παιχνίδι τώρα, μετά από πολύ μπάλωμα και 3 expansions, θα σου είναι αγνώριστο...

 

Harpwood, από ότι φαίνεται εσύ και εγώ παίζουμε πλεόν από τους insomniacs  :-)

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κόσμο τι λέει?! έχει ακόμα?! σε ποιό σέρβερ προτείνετε? σκεύτομαι για pvp/pve

Έχουν μείνει 3 servers:

  • Crom - PvE
  • Fury - PvP
  • Rage - Blood & Glory PvP (no guards)

 

Τον περισσότερο κόσμο τον έχει ο Crom, ο οποίος αν και PvE server έχει κάποια PvP δραστηριότητα από τα PvP mini games και sieges. Δεν έχει open PvP άλλα 3 playfields όπου επιτρέπεται το PvP. Σου προτείνω τον Crom (εκεί ήμαστε) λόγω πληθυσμού κυρίως, άλλα αν θες open PvP τότε Fury. Rage απόφυγε το καλύτερα...

 

Αν έρθεις Crom εγώ και άλλοι Έλληνες (και όχι μόνο) θα σε βοηθήσουμε όπου μπορούμε...

 

Αν θες εκατομμύρια άλλους παίχτες παίξε κάτι άλλο πχ TESO. Αν όμως με ton παραπάνω από οκ πληθησμό του Crom είσαι οκ έλα στην παρέα μας. Θα απολαύσεις το game free μέχρι το level cap... 

 

To f2p μοντέλο έχει αλλάξει αρκετά στο παιχνίδι τα τελευταία 2 χρόνια

Πλέον όλα τα classes ειναι f2p

Όλα  τα dungeons μέχρι το lvl80 είναι f2p.

Μόνο το end content είναι p2p.

To turan expansion είναι b2p.

 

...και αφού το end content είναι σίγουρα το καλύτερο στοιχείο του παιχνιδιού και κατά πολλούς στο 80lvl αρχίζει το παιχνίδι, θα έλεγα πως το μοντέλο είναι πολύ γενεόδωρο "try to play". Παίζεις μέχρι το level cap (80lvl) μέχρι τότε ξέρεις αν σου αρέσει το παιχνίδι.

 

Στο level cap έχεις 4 επιλογές:  

 

α) Παρατάς το παιχνίδι και ασχολείσαι με κάτι άλλο

β) Ρολάρεις έναν alt

γ) Συνεχίζεις με ότι free υπάρχει στο end content (πχ 2 raids, f2p dungeons, world raid bosses)

δ) p2p/sub

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ξυνετε πληγες ρε γμτ?  :P

Αν δεν ειχα το TESO θα ξεσκονιζα τον Bear Shaman μου και θα σας εκανα παρεα (μακραν το καλυτερο class με το καλυτερο fatality EVER). Εχω να παιξω απο εποχη Sanguis Attexo. Το ειχαμε λυωσει με τα παληκαρια τοτε....

Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ξυνετε πληγες ρε γμτ?  :P

Αν δεν ειχα το TESO θα ξεσκονιζα τον Bear Shaman μου και θα σας εκανα παρεα (μακραν το καλυτερο class με το καλυτερο fatality EVER). Εχω να παιξω απο εποχη Sanguis Attexo. Το ειχαμε λυωσει με τα παληκαρια τοτε....

Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

 

Έχω ένα BS στο Fury για low level PvP. Τα σπαέι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα το Age of Conan Συμπληρώνει 6 χρόνια!!!

 

Επιπρόσθετα το νέο patch 4.2 βασισμένο κυρίως στο PvP, είναι live! Οι παίχτες μπορούν να κάνουν daily pvp quests και κάθε μήνα θα υπάρχει PvP week festival, με αρένα για solo ή ομαδικές μονομαχίες!

 

"17th May 2008, 14:31 #1

Tarib

Senior Community Manager

 

Welcome to Hyboria!

By Crom! By Mitra! By Set! They day is here! I bid you Welcome to Hyboria!

For 5 years, we, the galley slaves of Funcom, have toiled on the oar for your future pleasure. For 5 years we have felt the merry whip inscribe the letters “Conan” on our backs, mixing sweat with blood, reminding us to pull harder. Now we have at last reached the shore. The barge now transformed into a luxury ship and we bid you welcome on board. Not as slaves, naturally, but as captains, esteemed passengers or pilots.

The point is - from now on, Hyboria is yours as much as ours. We will build this world with you. We hope you will fall as much in love with it, as we have. Know though, that we might experience a bit of rough sea the first days. This is the nature launches… Let me take this moment to apologize for any bumpiness. Smoother waters are sighted ahead!

Welcome to Hyboria, welcome home!

 

Yours truly,

 

Gaute Godager

Game Director, Age of Conan

========

Here are some important links you might want to check out:

Community Portal

Knowledge Support Database

Tutorial Videos

 

I would like to thank the current team and especially Joel "The man" Bylos and Matt "yes I can" Bennett (aka Cirith Gorgor) for the hard work and, what is more important, solid results. Things might now be perfect already, but recent changes and BOLD ideas made into content (aka open world pvp) are making me hopeful for the AOC's future.

 

Thanks and here is to another 6 years!"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εντυπώσεις μου για το νεο pvp patch είναι πολύ θετικές. Rollαρα επίσης ένα ranger και ένα necro στο fury για τα pvp events. Πολύ blood and gore καθώς και πολύ χαβαλές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πόσο θέλω να παίξω αλλα ο επεξεργαστής μου κάνει κόλπα
btw το ειχα αγοράσει παλιά και είχα παίξει λίγο γιατι ειχα πρόβλημα με το pc , μετά δεν ασχολήθηκα , το ξέχασα.
Το account ειναι λες και δεν υπήρξε ποτέ ? γιατι κάπου έχω το cd key με το case

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πόσο θέλω να παίξω αλλα ο επεξεργαστής μου κάνει κόλπα
btw το ειχα αγοράσει παλιά και είχα παίξει λίγο γιατι ειχα πρόβλημα με το pc , μετά δεν ασχολήθηκα , το ξέχασα.
Το account ειναι λες και δεν υπήρξε ποτέ ? γιατι κάπου έχω το cd key με το case

 

 

Λογικά το account υπάρχει ακόμα το cd key αν δεν το έχεις χρησιμοποιήσεις, ίσως να μην ισχύει πια, διότι το παιχνίδι είναι πια f2p. Δεν χάνεις όμως τίποτα να το δοκιμάσεις... Αν τελικά έρθεις να παίξεις ελπίζω να περάσεις καλά όπως εγώ. Δυστυχώς λόγω τουριστικής σεζόν δεν θα μπορέσω να σε βοηθήσω πάρα μόνο από Οκτώβρη-Νοέμβρη... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ thanks :3
απλά έλεγα μηπως έδωσαν κάτι σε αυτους που το ειχαν αγοράσει σαν gift οταν έγινε f2p , αλλιώς να μην ασχοληθώ καν να βρω το acc , να κάνω άλλο . Γιατι δεν ειχα κάνει κ κανένα progress το game σερνόταν.

Αν μπω να παίξω τελικά θα σου πω μπας κ βρεθούμε ingame οταν θα μπορείς απο Οκτώμβρη-Νοέμβρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...