Προς το περιεχόμενο

Aπαγόρευση του καπνίσματος στους δημόσιους χώρους


Toufas

Που θα έπρεπε να επιτρέπεται το κάπνισμα, αν ο νόμος τηρείται κατά γράμμα;  

209 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Που θα έπρεπε να επιτρέπεται το κάπνισμα, αν ο νόμος τηρείται κατά γράμμα;

    • Παντού εκτός από ΔΥ, Νοσοκομεία/Ιατρεία & Σχολεία/Νηπιαγωγεία.
    • Μόνο σε ειδικά διαμορφωμένους χώρους που τηρούν τις Ευρωπαϊκές προδιαγραφές. (Προηγ. νόμος)
    • Να μην επιτρέπεται σε κανέναν κλειστό δημόσιο χώρο. (Νυν νόμος)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όταν λένε ότι το σεπτέμβρη ο νόμος θα έιναι χαλαρός aka δεν θα φάει κανείς πρόστιμο τι περιμένει να δει η δημοτική αστυνομία? Να μας πιάσει το φιλότιμο? Jesus christ δλδ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Πωω ρε καθησα και πιστεψα τους πολιτικους. Καλος μ@λ@κ@ς και γω.:-(:-(:-(:-(

Αυτη η χωρα δεν θα παει ποτέ μπροστα. Μας αξιζει λοιπον.

 

Καπνιστες χαρειτε. Χαρειτε το καπνισμα σας, που μας διαλυει την υγεια και εμας που δεν φταιμε.:-(:-(:-(:-(

Μπραβο σας! Τι λεμε? Συγχαρητηρια?

 

Γιατί ρε συ τόσο μένος; Άμα ισχύσει ο διαχωρισμός των καταστημάτων σε καπνιζόντων και μη, όλοι μας είμαστε κερδισμένοι. Κι εσύ θα πηγαίνεις στο καθαρό μαγαζάκι σου χωρίς να βλάπτεται η υγεία σου, αλλά κι εγώ θα μπορώ να πίνω το καφεδάκι μου χωρίς να αποχωριστώ την καρκινογόνα συνήθειά μου. Γιατί τόση μανία πια, για ποιό λόγο να μην μπορούμε να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι; Τόσο παθιασμένος είσαι που δεν θες να βγούμε όλοι κερδισμένοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε συ τόσο μένος; Άμα ισχύσει ο διαχωρισμός των καταστημάτων σε καπνιζόντων και μη, όλοι μας είμαστε κερδισμένοι. Κι εσύ θα πηγαίνεις στο καθαρό μαγαζάκι σου χωρίς να βλάπτεται η υγεία σου, αλλά κι εγώ θα μπορώ να πίνω το καφεδάκι μου χωρίς να αποχωριστώ την καρκινογόνα συνήθειά μου. Γιατί τόση μανία πια, για ποιό λόγο να μην μπορούμε να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι; Τόσο παθιασμένος είσαι που δεν θες να βγούμε όλοι κερδισμένοι;

 

 

Eιναι μενος αδικαιολογητο ? Η μηπως λογω της ασοβαρης καταστασης , της αδιαφοριας, της τσαπατσουλιας ? Γυρισαμε πισω.Στον διαχωρισμο , καλως.Μακαρι να εφαρμοστει οπως πρεπει, οπως δηλαδη εφαρμοστηκε και η ολικη απαγορευση .Φυσικα και εχουμε εμπιστοσυνη οτι ολα θα γινουν οπως πρεπει.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε συ τόσο μένος; Άμα ισχύσει ο διαχωρισμός των καταστημάτων σε καπνιζόντων και μη, όλοι μας είμαστε κερδισμένοι. Κι εσύ θα πηγαίνεις στο καθαρό μαγαζάκι σου χωρίς να βλάπτεται η υγεία σου, αλλά κι εγώ θα μπορώ να πίνω το καφεδάκι μου χωρίς να αποχωριστώ την καρκινογόνα συνήθειά μου;

Χαχαχαχαχαχαααααααααααααααααααααααααααα:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ελπιζω τον Μαρτιο πχ να ειμαστε και οι 2 εδω και να μπορεσω να σου απαντησω.

Και να σου πω οτι το 99.999% των μαγαζιων θα ειναι καπνιζοντων. Θα καπνιζουν ολοι δηλαδη.

You'll see.....;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι η αλλαγή ηγεσίας στα υπουργεία, που σημαίνει συνήθως και αλλαγή πολιτικής. Τι έχει γίνει με το κάπνισμα; Ο Αβραμόπουλος επείσθη, με τα τεκμηριωμένα επιχειρήματα των σχετικών ατόμων και φορέων ότι πρέπει να περάσει το μέτρο. Το έκανε. Έλα όμως που έγιναν εκλογές και το παράτησε; Μετά ήρθε η Μαριλίζα. Μέχρι να ενημερωθεί και πεισθεί, πέρασε κανάς χρόνος. Τώρα, πάλι αλλαγή. Η καινούργια ηγεσία είναι προφανώς άσχετη με το θέμα και ψήνεται με τα επιχειρήματα περί οικονομικής ζημίας κτλ. Για να δούμε τι θα συμβεί μέχρι να κατανοήσει κι αυτή η ηγεσία την ανάγκη του μέτρου. Γι' αυτό δεν γίνεται τίποτα σ'αυτή την κωλοχώρα. Ό,τι του καπνίσει του καθενός, το κάνει, δεν υπάρχει μια συνέχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, τώρα μετά τον κομπλεξισμό των αντικαπνιστών θα έχουμε τον κομπλεξισμό των καπνιστών από αντίδραση.

 

Σε ένα βουνό, εσάς και τη μιζέρια σας, χουλκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας κομπλεξισμός m8. "Ερχονται οι καπνιστές" λένε, λες και κατεβαίνουν οι μάο μάο από τις ραχούλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχ, μπορώ εύκολα να φανταστώ κάποιο ζώο να ανάβει τσιγάρο μέσα σε εστιατόριο με υφάκι "πάρτε τα τώρα".

 

Μόλις που σκεφτόμουν τώρα την έκφραση "Ζώο καπνιστής" αλλά τα ζώα γενικότερα δε καπνίζουν....:-D . Δε πειράζει άλλος ένας χειμώνας με βίντεογκέιμς αντί για κλάμπ(σάντουιτς). Κοινωνικοποίηση το Μάρτιο πάλι που αρχίζει και ο οίστρος στις θηλυκές...:mrgreen: Ρε ποια η λύση αν σου κάτσει γκομενάκι για χώσιμο,και μετά θέλει να καπνίσει στη κρεβατοκάμαρα, επειδή "Έτσι κάνουν στις ταινίες κ πρέπει"; To συγκεκριμένο part με βιδώνει, την άλλη φορά που είπα βγές στο μπαλκόνι, δεν είχε κ τόσο καλά αποτελέσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...