Προς το περιεχόμενο

Οι gay επιλέγουν Apple


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε πρόσφατη έρευνα, 757 ομοφυλόφιλοι ανέδειξαν την Apple ως την πιο «gay friendly» εταιρεία στον τομέα της τεχνολογίας.

 

Η Apple κέρδισε την πρώτη θέση ανάμεσα στις εταιρείες τεχνολογίας με το 39% αυτών να δηλώνει ότι το brand name της Apple είναι ιδιαίτερα φιλικό προς τους ομοφυλόφιλους.

 

Την πρώτη θέση ανάμεσα σε όλες τις εταιρείες παγκοσμίως κέρδισε η Bravo (η οποία επιλέχθηκε από το 52% των χρηστών) ενώ στην τελευταία θέση βρίσκεται η Samsung.

 

Η έρευνα διεξήχθη από την Clark, Martire & Bartolomeo για λογαριασμό της Prime Access (διαφημιστική εταιρεία ηγέτης στην κοινωνία των ομοφυλοφίλων) και της PlanetOut (μεγάλη ομοφυλοφιλική κοινότητα).

 

Πρόκειται για μία από τις μεγαλύτερες και πιο αναλυτικές έρευνες για τις καταναλωτικές συνήθειες των ομοφυλόφιλων και την αντίληψή τους για τις εταιρείες.

 

Το 68% των ερωτηθέντων απάντησε ότι προτιμά να κάνει τις αγορές του από εταιρείες που θεωρούνται gay friendly ενώ η εικόνα μιας εταιρείας διαμορφώνεται από μια πληθώρα παραγόντων, τις διαφημίσεις της, τα καταστήματά της, τα προϊόντα της.

 

Σύμφωνα με τον επικεφαλής της έρευνας οι ομοφυλόφιλοι είναι εξαιρετικά δυνατοί καταναλωτές σε μια μεγάλη ποικιλία προϊόντων, μεταξύ αυτών και ηλεκτρονικών.

 

Source.png Πηγή: e-go.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

apple.gif
Σε πρόσφατη έρευνα, 757 ομοφυλόφιλοι ανέδειξαν την Apple ως την πιο «gay friendly» εταιρεία στον τομέα της τεχνολογίας. [...]

 

Πρόκειται για μία από τις μεγαλύτερες και πιο αναλυτικές έρευνες για τις καταναλωτικές συνήθειες των ομοφυλόφιλων και την αντίληψή τους για τις εταιρείες.

 

Πλάκα μας κάνουν, έτσι; 757 στους πόσους; με τι δείγμα; αυτοί οι 757 τι ποσοστό του δείγματος είναι; αν είναι να κάνω μεγάλη και αναλυτική έρευνα με αποτελέσματα βασισμένα σε γνώμες 757 ανθρώπων, χωρίς να δημοσιεύω κανένα άλλο στοιχείο, ωραία, τα πιάσαμε τα λεφτά μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε εχω και γ@@*)_ τις απαντησεις,αλλα κατι μου λεει οτι θα φαω μπαν....

Το βαζω σε σποιλερ καλου-κακου

 

Εμ αφου,τους αρεσει να τους γ&(*^@ε :P:p:lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που ειμαι ρε παιδια γιατι μου τιν δινουν τα mac? τι gay friendly και *αλακιες... μηπως υπαρχουν και bi frindly οχι για να ξέρω, τα τραβέλια στη συγγρού τα ρωτήσανε;;;; οχι! πείτε μου

 

με λιγα λογια που κολλαει η σεξουαλικότητα του καθενώς, με το αν τους αρεσει η apple η όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα μας κάνουν, έτσι; 757 στους πόσους; με τι δείγμα; αυτοί οι 757 τι ποσοστό του δείγματος είναι; αν είναι να κάνω μεγάλη και αναλυτική έρευνα με αποτελέσματα βασισμένα σε γνώμες 757 ανθρώπων, χωρίς να δημοσιεύω κανένα άλλο στοιχείο, ωραία, τα πιάσαμε τα λεφτά μας....

 

Στην πηγη (e-go.gr) εχει και την original-ξενη πηγη:

http://www.primeaccess.net/c2_gpr.php

 

2259 ηταν συνολο οι συμμετεχοντες(gay/lesbians).

 

 

Που ειναι πραγματι μεγαλος αριθμος για ερευνα(πχ τα γκαλοπ για προθεση ψηφου που βλεπουμε κατα καιρους εχουν 1000 ατομα για δειγμα)...Ειδικα για τετοιου ειδους.

 

 

 

H ερευνα δειχνει αυτο που ολοι περιμεναμε (τιποτα λιγοτερο και τιποτα περισσοτερο):

οτι οι gay δινουν σημασια στο design(που η apple φημιζεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα συζηταγαμε με εναν γνωστο που δουλευει σε καταστημα πληροφορικης που εχει και mac. Για τους λογους που το 95% των ομοφυλοφιλων που εμπεναν στο μαγαζι επελεγαν apple. Καταληξαμε στο οτι εκτος του design ειναι και λιγο το "alternative" που ταιριαζει με τις προτιμησεις τους.

 

Eπισεις, το gay friendly και μλκιες.. δλδ τα αλλα pc/laptops ερχοντε με φωτογραφιες απο γκομενες και 100 gb straight τσοντας και δεν ειναι gay friendly????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
το 95% των ομοφυλοφιλων που εμπεναν στο μαγαζι

 

Εδώ είναι που τρελαινόμαστε εντελώς:

 

Για να ψωνίσει κανείς σ' αυτό το μαγαζί, πρέπει να φανερώσει τις σεξουαλικές του προτιμήσεις; Nice...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

με λιγα λογια που κολλαει η σεξουαλικότητα του καθενώς, με το αν τους αρεσει η apple η όχι...

 

 

Eπισεις, το gay friendly και μλκιες.. δλδ τα αλλα pc/laptops ερχοντε με φωτογραφιες απο γκομενες και 100 gb straight τσοντας και δεν ειναι gay friendly????

 

Αν είναι δυνατόν, άλλη δουλειά δεν είχαν δες τι πράγμα κάθησαν και έκαναν έρευνα!

 

Ρε παιδια , αυτες οι ερευνες μπορει να ειναι πολυ χρησιμες για μερικες εταιριες..

 

Και δεν αναφερομαι στην apple αυτην καθαυτην.

 

Πειτε οτι ειναι μια εταιρια που εχεις για πελατες κυριως gay.(πχ επειδη εμπορευεται προιοντα για gay)

Τους ειναι χρησιμη η πληροφορια οτι τα apple ειναι πιο gay-friendly απο οτι πχ τα dell.

Ετσι μπορει για να θελουν να δωσουν καλη εντυπωση στον πελατη να εχουν apple υπολογιστη .

 

Ενα απλο παραδειγμα δινω.

 

 

 

Οι ερευνες με συγκεκριμενο target group(πχ νεοι, ηλικωμενοι, πλουσιοι, μορφωμενοι,gay) ειναι πολυ χρησιμες στις εταιριες και για αυτον τον λογο γινονται.

 

 

 

Αλλωστε οπως γραφει και η ερευνα, οι gay ειναι πολυ δυνατο αγοραστικο κοινο. Τις προτιμησεις ενος δυνατου αγοραστικου κοινοι, πολλες εταιριες θα θελουν να τις ξερουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζει ένα ανέκδοτο που έλεγε οτι βάση μιας πολυδάπανης έρευνας, το μυρμήγκι όταν ζαλιστεί πέφτει πάντα απο την δεξιά πλευρά!

 

Ωραία, άντε και το μάθαμε αυτό, και τώρα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εγώ να την πω την κακία μου;

 

Γνωστός διαχειριστής που κραυγάζει στην υπογραφή του ότι θέλει apple Greece, υποδηλώνει κάτι;

 

Το βλέπω το ban να έρχεται για πολλούς. :fear:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά είναι μ@λ@κιες. Έιναι πασίγνωστο άλλωστε εδώ και χρόνια ότι η gay κοινότητα κατά συντριπτική πλειοψηφία, προτειμά LINUX :P

 

ορίστε και το σχετικό video...

 

http://www.youtube.com/watch?v=BJ_uOO06dnw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...