Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα αρχεία το recuva στα βγάζει χύμα ή όπως ήταν μέσα στους φακέλους; παλιότερα χρησιμοποιήσα ένα freeware που μου τα έβγαλε όλα στην εντέλεια αλλά δυστυχώς δεν το θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα βγαζει και οπως ηταν στους φακελους ,παει λιγος καιρος και δεν θυμαμαι, κοιταξε λιγο τα settings.

Στην αρχη που το χρησιμοποιησα και στην βιασυνη μου τα εβγαλα ολα χυμα ,στην 2η προσπαθεια το κοιταξα λιγο καλυτερα και τα βγαλα ξεχωρα σε βιντεο και jpegs.

Στην τριτη προσπαθεια τα βγαλα οπως ηταν στον σκληρο μεσα σε φακελους ,lol.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βοήθεια και εδώ!!! 

Πήγα να κατεβάσω τα windows 10 για να τα περάσω σε ένα PC και ελλείψει ενός  USB drive τα έβαλα να κατέβουν σε ένα εξωτερικό σκληρό Adata 1 TB  με αποτέλεσμα να κάνει format τον σκληρό  σε fat32 32 GB και φυσικά να χαθεί ότι υπήρχε μέσα!!!! 

1.Υπάρχει περίπτωση να σωθεί τίποτα? Με ποιο πρόγραμμα? 

2. Ακόμα και αν δεν καταφέρω να σώσω τίποτα πως θα τον κάνω ξανά 1 TB ?

 

Επεξ/σία από kritikos4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν θα τρέξεις ένα πρόγραμμα επαναφοράς (recuva rstudio κτλ) Μετά με κάποιο πρόγραμμα διαχείρισης (easus partition manager ή κάποιο άλλο φτιάχνεις τον σκληρό σου). Αν ξέρεις μπορείς και μέσα από τον computer manager των windows. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το recuva δεν βοήθησε 

Βρήκε κάτι αρχεία συστήματος προφανώς από το boot disc που έφτιαξαν τα windows όταν κατέβηκαν. 

Το easus παρόλο που βλέπει τον δίσκο δεν κατάφερε να του φτιάξει ξανά τα Partitions

Ίσως έκανα κάτι λάθος εγώ,  αλλά για να ξαναβρώ τα αρχεία μου μάλλον χλωμό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εάν αυτόματα έκανε το σύστημα ntfs σε fat32 έπεσε άλλος ο λογαριθμος απάνω στο σκληρό δίσκο και με τα απλά εργαλεία που υπάρχουν στο internet χωρίς να πληρώσεις δεν μπορείς να κάνεις τίποτα δηλαδή αν είχες χάσει 100 πράγματα θα βρεις τα δύο ο μόνος τρόπος είναι επιχειρήσεις που έχουνε data recovery που το πάνε σε διαφορετικό κομμάτι αν είναι τόσο ουσιαστικός ο δίσκος σου μάλλον πρέπει να σκέφτεσαι κατά εκεί.

σε χομπιστικο επίπεδο όσο και να προσπαθήσεις θα στα βγάλει corupt δηλαδή μπορεί να βγάλεις πολλά πράγματα να τα βλέπεις δεν θα τα ανοίγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, WaveExDare είπε

Εάν αυτόματα έκανε το σύστημα ntfs σε fat32 έπεσε άλλος ο λογαριθμος απάνω στο σκληρό δίσκο και με τα απλά εργαλεία που υπάρχουν στο internet χωρίς να πληρώσεις δεν μπορείς να κάνεις τίποτα δηλαδή αν είχες χάσει 100 πράγματα θα βρεις τα δύο ο μόνος τρόπος είναι επιχειρήσεις που έχουνε data recovery που το πάνε σε διαφορετικό κομμάτι αν είναι τόσο ουσιαστικός ο δίσκος σου μάλλον πρέπει να σκέφτεσαι κατά εκεί.

σε χομπιστικο επίπεδο όσο και να προσπαθήσεις θα στα βγάλει corupt δηλαδή μπορεί να βγάλεις πολλά πράγματα να τα βλέπεις δεν θα τα ανοίγεις.

Διαφωνώ.

Με αλλαγή file system έχει πολλές ελπίδες να επαναφέρει το αρχικό, ειδικά αν χρησιμοποιήσει το TestDisk, ο οδηγός του οποίου είναι στην αρχή του νήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα φαινομενικα λειτουργικο εξωτερικο δισκο εχουν καταστραφει τα αρχεια φωτογραφιων,μου εμφανιζει μερικα κουτακια με ονομα avatar 1,2 κ.ο.κ.,τα υπολοιπα αρχεια οπως αρχεια βιντεο δουλευουν κανονικα.

Υπαρχει περιπτωσει να ανακτηθουν με καποιο τροπο τα κατεστραμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα

Προσπαθώ να κάνω recover data από ένα ν χαλασμένο Samsung hd.

Δοκίμασα το getdataback και μου έφερε αρκετά αρχεία ώστε να μπορέσω να τα τραβιξω, ξέρεις κανείς αν είναι αξιόπιστο γενικά σαν πρόγραμμα η θα πάρω τσάμπα license και δεν θα κανω δουλειά. 

Το έχει αγοράσει κανείς; 

Αν ξέρετε κανένα free που να κανει δουλειά, πείτε το

Επεξ/σία από stormcraft
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/12/2018 στις 2:14 ΜΜ, billst22 είπε

EaseUS Data Recovery Wizard 9.8.0 Technician  το τέλειο πρόγραμμα!

Να υπόθέσω , ότι αν θέλουμε να διαγράψουμε έναν σκληρό και δεν μπορεί ένα τέλειο πρόγραμμα όπως αυτό να δει τίποτε σε σκανάρισμα σκληρού, έχουν όντως σβηστεί τα παλιά αρχεία ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Να υπόθέσω , ότι αν θέλουμε να διαγράψουμε έναν σκληρό και δεν μπορεί ένα τέλειο πρόγραμμα όπως αυτό να δει τίποτε σε σκανάρισμα σκληρού, έχουν όντως σβηστεί τα παλιά αρχεία ;

Ναι όπως το λές, έχω ψαχτεί πάρα πολύ!

Επεξ/σία από billst22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...