Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, sheldon_cooper είπε

κερνάς επαναφορά;

κερνάω σουβλάκια.

Από τα εργαλεία που πόσταρες ποιο σε έχει βγάλει ασπροπρόσωπο;

Αναλόγως το πρόβλημα στη λογικη δομή. Αν πχ τα αρχεία είναι κατακερματισμένα, αν το περιεχόμενο είναι μόνο ένας τύπος αρχείου (πχ zip, exe, photos κλπ), αν υπάρχει και ζήτημα χαμένου partition, αν έχει θέμα κάποια κεφαλή κλπ. Γι αυτό έχω όλα αυτά. Επίσης για προβλήματα επιφάνειας δίσκου, κεφαλών ή/και προενισχυτών κλπ έχω το RDT και το challengeros-2.1.12.

Δυστυχώς δεν έχω πλέον καθαρό θάλαμο για μεταμόσχευση, έχω όμως πλήθος εργαλείων για ανάκτηση από διαγραφή ή λογική δομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προτείνω το Stellar Data Recovery Technician αλλά θα κάνει πολλές ώρες. Πρώτα image τον δίσκο, και μετά δουλειά πάνω στο image του. Ετσι, αν κάτι πάει στραβά, η πηγή παραμένει αναλλοίωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, sheldon_cooper είπε

είναι 6 terra... πφφφφ

θα το αγοράσω αν δεν τα καταφέρω με το get data back...

Αμα απογοητευτείς, εδώ είμαστε. Αρκεί να ΜΗΝ έχεις κάνει εγγραφές στον δίσκο, γιατί τότε παίξαμε και χάσαμε.

Επεξ/σία από snbblp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέχασα και κατέβασα 1 giga...

αλλά πέρα από αυτό δεν κάνω εγγραφές... το γνωρίζω αυτό.

 

δοκίμασα το στικάκι με το stellar.

pepsi

picture.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για σας παιδιά, έχω κάνει partitions έναν σκληρό και κατά λάθος έσβησα έναν άλλο σκληρό. Δεν ξέρω γιατί τον 2ο σκληρό τον βγάζει Raw, o 2oς δίσκος είναι 500gb με ανάκτηση βρήκα τα 400 gb. πως μπορώ να βρω τα υπόλοιπα, μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θα ηθελα τα φωτα σας σε ενα θεμα που δεν γνωριζω καθολου. Το 2017 παντρευτηκα και απο τοτε προσπαθω να παρω το βιντεο του γσμου απο τον φωτογραφο. Μετα απο πολλα τηλεφωνηματα μου ειπε πως πηγε το δισκο σε καποιον εδω και περιπου εναμιση χρονο να τον δει γτ δεν εβλεπε τα αρχεια ενω υπαρχουν μεσα οπως λεει. Αυτος ηταν καποιος που δουλευε στο ιτυ στην αθηνα. Ειμαι σιγουρος πως για κακη μου τυχη εχει περασει κι απο αλλα χερια εδω στην Πατρα που βρισκομαστε. Να μην σας τα πολυλογω μετα απο πιεσεις μου ειπε πως ο δισκος εχει χτυπησει και δε  φαινεται τπτ. Τον δισκο πλεον τον εχει στα χερια του οπως μου λεει. Αυτος κανει μια προσπαθεια να βρει τα κλιπακια απο αλλους δισκους που εχει καθως ο δισκος αυτος που χτυπησε ηταν ο δισκος μεταφορας αρχειων σε αυτον που κανει το μονταζ. Υπαρχει μια μικρη περιπτωση να τα βρει σε καποιον αλλον δισκο αλλα το πραγνα ειναι μετεωρο. Αν υπαρχουν στο δισκο που εχει χτυπησει που εκει εχουν περαστει σιγουρα εχουμε καποια μεγαλυτερη πιθανοτητα. Ξερω πως δεν υπαρχουν απολυτες απαντησεις καθως κι εγω ουτε τεχνικος ειμαι αλλα θα ηθελα αν μππρει καποιος να με βοηθησει. Υπαρχει περιπτωση να ανακτηθουνε τα αρχεια; υπαρχει περιπτωση να χαθηκαν ολα; καταλαβαιβετε ειναι ο γαμος μου μεσα και ειναι one time only στιγμη. Μου ειπανε για την εταιρεια tictac πως κανει ανακτηση με μεγαλη επιτυχια. Δωστε μου πληροφοριες και θαρρος γιατι αν τα χασω θα μπλεξω δικαστικα γιατι δεν μπορω να το αφησω ετσι. Δεν θελω αποζημιωση θελω απλα τα αρχεια μου. Σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα στο forum

Ο σκληρος δισκος που έχω εχει υποστεί ζημεία με αποτελεσμα να μην εχω προσβαση στο δίσκο διοτι φαίνεται να ειναι RAW. Ηθελα να μου πειτε εαν εχετε εμπειρία ή εαν έχετε ακουσει σχόλια για τις παρακάτω εταιρίες 

 

https://www.datalabs.gr/

https://tictac.gr/

https://datasave.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η TicTac είναι η πιο γνωστή και προτείνεται εδώ μέσα, οπότε αυτή. Για κόστος έχετε στην άκρη του μυαλού σας και ένα 600άρι.

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Η TicTac είναι η πιο γνωστή και προτείνεται εδώ μέσα, οπότε αυτή. Για κόστος έχει στην άκρη του μυαλού σας και ένα 600άρι.

Για datasave έχεις εικόνα ; Η την άλλη εταιρία ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...