Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πως θα γίνει όμως να κάνω ένα deep scan με afr στον δίσκο που θέλω;

 

τελικά μπορεί να γίνει κάτι; το πρόβλημα μου ήταν ότι δεν αναγνωρίζει τον εσωτερικό σκληρό δίσκο το afr...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα το δοκιμάσω...

το ντιπ που παει ακριβώς; :P

το κολο afr που μου άρεσε γιατί δεν δουλεύει όμως; δοκίμασα αρκετές εκδόσεις, δεν δοκίμασα το φορματ βέβαια, αλλά ούτε σκοπεύω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ενα πολυ καλο προγραμμα που εχω δουλεψει ειναι το Stellar Phoenix NTFS Data Recovery.Κανει αρκετά καλή δουλειά σε όλων τον ειδών τα αρχεία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δοκίμασε εναλλακτικά το Recover My Files. Κάνει κι αυτό "deep scan".

(Ντιπ για ντιπ)

 

Πριν λίγο άρχισε να τα παίζει ο σκληρός μου και δεν άνοιγε το φάκελο που είχα 1+ TB με anime.Είπα να δοκιμάσω το πρόγραμμα που είπες και αυτή τη στιγμή τα περνάω σε άλλον δίσκο!!!

 

Με γλίτωσες από άπειρο ξανακατέβασμα thanks.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα 'σαι καλά.

 

Και να μην ξεχνάς : πάντα στα πάντα αντίγραφα!

 

panda.gif

 

Ε ναι αλλά δυστυχώς δεν γίνεται να χεις και τα πάντα ειδικά με τις τιμές που χουν φτάσει οι σκληροί οπότε κάνεις τα πιο δυσεύρετα.Μουσική,φωτογραφίες κτλ τα χω όλα σε backup.Μόνο τα anime και τις ταινίες δεν έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όπως ακριβώς το είπες : έστω (και πρώτα) στα δυσεύρετα.

 

Και υπάρχει πάντα και η φτηνότερη εναλλακτική των δίσκων DVD (μια κατοστάδα= ~400GB "ωφέλιμου χώρου", πάει από 15 μέχρι 20€, από Ελλάδα -19 τα Emtec του Μαρινόπουλου, που είναι μια χαρά). Όσο κι αν είναι παίδεμα το γράψιμο, παραμένει εναλλακτική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σε ολους! Εχω ενα θεμα με ενα wd passport. Πριν μερικες μερες αρχισε να καθυστερει να ανοιξει και επισης βγαζει το μηνυμα "device not accessible" καποιες φορες ακουγεται σαν να "κλωτσαει" ο δισκος. Εχω αρχισει με το active data recovery την ανακτηση και ευτυχως παει καλα. Εχω μερικες αποριες που θελω να αναφερω:

1) εχει χαλασει ο δισκος εντελως το οποιο σημαινει τον οαω για αλλαγη; (ευτυχως τον εχω μερικους μηνες)

2) παιζει σε αλλον υπολογιστη με διαφορετικο λειτουργικο να τον αναγνωρισει κανονικα;

3) οταν ανοιγω το my computer και παω στο passport δεν εμφανιζει καποιους φακελους και αλλους δεν τους ανοιγει και επισης δειχνει διαφορετικο μεγεθος σε καυε φακελο απο αυτο που ισχυει. Στο προγραμμα file recovery οι φακελοι που εχουν το προβλημα δεν εχουν καθολου τιμη στο πεδιο "attributes". Αν βαλω καποια δικαιωματα στους φακελους θα ανοιγουν;

Ευχαριστω εκ των προτερων για καθε απαντηση εφαγα πακετο γιατι εκανα backup απο 2 pc που ηθελα να κανω format και οταν πηγα να αντιγραψω πισω τα αρχεια ειδα το προβλημα στο φορητο. Καθε βοηθεια ευοροσδεκτη και συγγνωμη για το μεγαλο post!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας!!!!εχω ενα προβλημα αν μπορειτε να βοηθησετε....εχω εναν εξωτερικο δισκο τον οποιο δεν τον εβλεπαν τα windows 7 και εκανα την διαδικασια με το testdick!!!οταν εκανα επανεκινηση τα windows μου εμφανισαν τον δισκο σαν δισκο (Ε) ομως μου ζηταει να κανω διαμορφωση και απο τα 500GB μου δειχνει 7mb !!!!!!δεν με ενδιαφερει το τι εχει μεσα ο σκληρος,το μονο που θελω ειναι να δουλεψει κανονικα!!!!ευχαριστω....!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας!!!!εχω ενα προβλημα αν μπορειτε να βοηθησετε....εχω εναν εξωτερικο δισκο τον οποιο δεν τον εβλεπαν τα windows 7 και εκανα την διαδικασια με το testdick!!!οταν εκανα επανεκινηση τα windows μου εμφανισαν τον δισκο σαν δισκο (Ε) ομως μου ζηταει να κανω διαμορφωση και απο τα 500GB μου δειχνει 7mb !!!!!!δεν με ενδιαφερει το τι εχει μεσα ο σκληρος,το μονο που θελω ειναι να δουλεψει κανονικα!!!!ευχαριστω....!!!!!!

thumb_smileyvault-cute-big-smiley-static-024.gifdisk βρε το dick είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.....

 

Γιατί έκανες testdisk αφού δεν θες τα δεδομένα;;;

Μπορείς να μπεις στην διαχείριση δίσκων των windows (ή με κάποιο πρόγραμμα π.χ. MiniTool Partition Wizard Home Edition 7) να διαγράψεις ό,τι έχει από διαμερίσματα και να φτιάξεις ένα νεο που να πιάνει όλον τον δίσκο.

Αν σε κάθε περίπτωση βλέπει μόνο 7mb τότε έχεις λίγο σοβαρότερο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και παλι...!!!!ευχαριστω για την βοηθεια!!!!τα καταφερα τελικα μετα απο το μηνυμα που σασ εστειλα!!!!απλα απο την αρχη δεν μου εδειχνε τον δισκο παρα μονο στισ συσκευεσ και εκτυπωτες!!!!το testdisk με βοηθησε παρα πολυ!!!!!ευχαριστω και παλι....!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...