Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε συ poulinos,

ποσο γρηγορα γραφεις; χεχε:P

Διορθωσε τιποτα απο πανω:o

:-)

 

τα διορθωσα.δεν φταιει η ταχυτητα αλλα οτι το λαπτοπ ειναι σαν asus eee και εχει πολυ μικρα πληκτρα.για γυναικεια δαχτυλα ειναι και αμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den tο κανουυμε για να στην πουμε.προς θεου.απλα για να το δεις εσυ και ολοι οι υπολοιποι οτι καποιες φορες πρεπει να εχουμε τα ματια μας δεκατεσερα.χιλιες φορες να δωσεις εκατο ευρω παραπανω γιατι μετα οι εταιρειες ζητανε τρελα λεφτα και αμα τα καταφερουν.

οσο για το θεμα μας καλο θα ειναι ο δισκος να συνδεθει εσωτερικα μηπως εχει προβλημα το κουτι.το File scavenger κανει καλη δουλεια αλλα καλο θα ειναι να βαλεις long search.

 

φιλε μου παουλινος δεν το πηρα ετσι και συγγνωμη αν καταλαβες αυτο...ολα καλα προς Θεου...και μαλιστα αυτη τη στιγμη ακολουθω την συμβουλη σου με το long search του filescavenger...απλα σου ειπα για το θεμα αυτο οτι δεν εχουν ολοι τις γνωσεις και το χρημα για να ακολουθησουν τον σωστο τροπο διαχειρησης δεδομενων που πολυ σωστα ειπες!!!...

μιλησα και αρκετη ωρα με τον τασο οποτε περιμενω να δω αν θα εχω αποτελεσματα...

ευχαριστω παντως για την βοηθεια σας παιδια εισαστε απιστευτοι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα τζιφος και με το long search του scavenger!!!!ελεος δηλαδη...δεν βρηκε ουτε ενα αρχειο!!!...δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει με αυτα τα raw...φαινεται σαν να εχουν γινει τα παντα "ζελε" μεσα στον σκληρο...τοσο μεγαλη καταστροφη δεν μπορω να την καταλαβω...ξερει κανεις τι παιζει με αυτο το easy recovery? δεν μπορεσα να βγαλω ακρη πως δουλευει...ισως παλι να μην εχω δωσει να καταλαβετε σωστα το προβλημα (λες κι εγω ξερω αλλα τι να πω!!)...βοηθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το easy recovery professional αμα λες ειναι λιγουλακι παραξενο.εχει πολλες επιλογες.η μια ειναι μονο για αν εχεις κανει delete τα αρχεια.εχει και μια αλλη δεν θυμαμε ποια ειναι που σου λεει να πεις εσυ αν ο δισκος htan ntfs h fat32 και μετα αρχιζει και ψαχνει.θελει χρονο και αρκετο τεστ.και το βασικο ειναι αν μπορεις να βγαλεις τον δισκο απο το κουτι του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ποουλινο σε αυτο ακριβως αναφερομαι (αλλα στο portable δεν ξερω αν αυτο παιζει ρολο)...οντως εχει απειρες δυνατοτητες και κυριως αυτη που με αφορα, δηλαδη recovery απο κατασταση raw (αναθεμα με αν καταλαβα ποτε τι ειναι αυτο!!!)...αν ξερεις θα ηθελα να ακουσω καμια συμβουλη...

οσων αφορα το αν μπορω να βγαλω τον δισκο απο το κουτι του σαφως και ειναι μια επιλογη (αν και τελευταια οπως συζητησα και με τον γιατρο-τασο) καθως 1ον ειμαι παντελως ασχετος με την τεχνολογια και 2ον εχω λαπτοπ οπότε λιγο δυσκολο να εχω αποτελεσμα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες τιποτα εννοεις πως δεν υπαρχει τιποτα πια μεσα στον σκληρο??..ή οτι δεν μπορω να κανω τιποτα??

raw απο οτι καταλαβα ειναι μια κατασταση οπου το συστημα δεν τα διαβαζει οπως ntfs ή fat οπου ειναι το συστημα για τα windows...αλλα απο οτι καταλαβα τα δεδομενα υπαρχουν απλα δεν διαβαζονται απο το συστημα στην "γλωσσα" που καταλαβαινουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυιποτα απο τα δυο.ειναι αυτο που ειπες στο τελος .οτι δεν μπορει να διαβασει το filesystem.και στο easy recovery profess.εχει μια τετοια επιλογη απο τα εικονιδια το οποιο ειναι για δισκους χωρις filesystem.κανει βεβεα πολυ ωρα και σε ρωταει αν ηταν ntfs η fat32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι ξερω για τα vista ειναι ntfs (χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος)...απο την αλλη δεν βρηκα ακρη πως επιλεγεις το σκαναρισμα!!!κατι γινεται με τους δισκους???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το θιυμαμε και εγω το προγραμα τελεια.απλα θυμαμε οτι εχεις μια επιλογη για raw συστημα και γενικος οταν δεν ειναι ntfs κτλ.ναι στα vista kai fat32 δυσκολο.τωρα επειδη ειναι εξωτερικος θαμπορουσε να ειναι και fat32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι κ εγω ενας απο τους "τυχερους"...

εχω εναν 250αρι της western digital κ μου χτυπησε. οταν λεω χτυπησε εννοω οτι ενω προσπαθουσε να διαβασει ακογοντουσαν χτυποι απο μεσα απο τον σκληρο.

λοιπον, τα συμπτωματα μου: ο σκλιρος δεν φαινεται στο my computer, δεν υπαρχει..

οχι σαν αλλουσ φιλουσ που λενε οτι τον βλεπουν, αλλα δεν ανοιγει. εμενα δεν υπαρχει καν.

σκρφτομαι κατα πρωτον να προσπαθησω μονος να τον φτιαχω με καποιοα προγραμμα που θα με προτεινεται κ αν παω κ εκει κουβα να παω σε εταιρια για να μου πιασει τα οπισθια...

καμια βοιθεια ρε παλικαρια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειμαι ενας απο τους παθοντες και σου λεω να δοκιμασεις ολα τα προγραμματα και του τροπους που λενε τα παιδια στο συγκεκριμενο τοπικ...διαβασε μερικες σελιδες πισω και θα τα δεις ολα...αν δεν πιασει τιποτα απ'ολα αυτα (κατι που ειναι και το πιο πιθανο αν "χτυπησε" ο εξωτερικος) βρασε οριζα!!!...τωρα μολις γυρισα απο το eshop και ο δικος μου ειναι και κλινικα νεκρος!!!...το μονο που κερδισα ειναι η αντικατασταση του δισκου (φυσικα για τα δεδομενα ουτε συζητηση)!!...οσων αφορα το να πας σε μια εταιρια για να σου βρει τα δεδομενα, τι να πω...τωρα μολις ρωτησα και το κοστος ειναι απιστευτο!!...η επιλογη ειναι δικη σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...