Προς το περιεχόμενο

Desktop ξαφνικά χάνει το σήμα του στο monitor!


elteo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο σταθερός μου τις τελευταίες μέρες μου κάνει νερά. Σήμερα όμως είναι το αποκορύφωμα. :eek: Προσπαθώ να μπουτάρω αλλά όποτε τον ανοίγω ενώ η κεντρική μονάδα δουλεύει ξαφνικά η οθόνη χάνει το σήμα της και μπαίνει στην αναμονή. Δεν νεκρώνει απλά δεν δείχνει τίποτα. Αυτή την στιγμή δεν ανοιγει με ΤΙΠΟΤΑ! Τώρα γράφω από το λαπτοπ. Οποτε του κάνω ρεσετ θα πάρει μπρος με τα χίλια ζόρια. Οταν όμως μπω στα win ξανά τα ίδια. Χάνει το σήμα και μου βγάζει η οθόνη εκείνο το κλασσικό ΑNALOG-DIGITAL.

 

any ideas?? :fear: Κάρτα γραφικών;

 

μονιτορ : Samsung tft

κάρτα: Αsus 7600 GT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο σταθερός μου τις τελευταίες μέρες μου κάνει νερά. Σήμερα όμως είναι το αποκορύφωμα. :eek: Προσπαθώ να μπουτάρω αλλά όποτε τον ανοίγω ενώ η κεντρική μονάδα δουλεύει ξαφνικά η οθόνη χάνει το σήμα της και μπαίνει στην αναμονή. Δεν νεκρώνει απλά δεν δείχνει τίποτα. Αυτή την στιγμή δεν ανοιγει με ΤΙΠΟΤΑ! Τώρα γράφω από το λαπτοπ. Οποτε του κάνω ρεσετ θα πάρει μπρος με τα χίλια ζόρια. Οταν όμως μπω στα win ξανά τα ίδια. Χάνει το σήμα και μου βγάζει η οθόνη εκείνο το κλασσικό ΑNALOG-DIGITAL.

 

any ideas?? :fear: Κάρτα γραφικών;

 

μονιτορ : Samsung tft

κάρτα: Αsus 7600 GT

 

Η κάρτα γραφικών ή οθόνη, και εγώ είχα ένα παρόμοιο πρόβλημα με μια ACER οθόνη που είχα μόνο που δεν έμπενε σε αναμονή απλός κάποια δευτερόλεπτα μετά το Boot μαύριζε η οθόνη. Πήρα μια http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169108 και βρήκα την υγειά μου. Πάντος δοκίμασε να συνδέσεις κάποια άλλη οθόνη στο H/Y υπολογιστή σου και δες αν δουλεύει, αν ναί τότε φταίει η οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω άλλη οθόνη....πόσες να είχα άλλωστε...

 

μπορώ να το δω αλλιώς;

 

Οκ τότε δοκίμασε να συνδέσεις την οθόνη με το laptop και δες αν δουλεύει η οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...