Προς το περιεχόμενο

Καλύτερο Hosting


Mary40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

κ εγω θα συμφωνησω με τον PredatorKill,τα ιδια ερωτηματα εχω,k συμφωνω με αυτους που ειπαν.. "οτι κανετε διαλογο για να αυτοδιαφημηστειτε... " . κ γεν πιστευω οτι κατι δεν παει καλα.. Αλλιως θα ειχε βγει προς τα εξω το ολο συστημα της creata Panel κ τωρα θα ηταν κολοσος με την νεα εφευρεση της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται πως η Creta Panel βρηκε το μαγικο συνδυασμο κ το εφηυβρε τον super Control Panel . Εδω μιλαμε για ανακαλυψη κ μεγαλη εφευρεση..που ομως το κρατανε..επτασφραγιστο μυστικο κ μακρυα απο την αγορα..φυσικα..!

"Δεν τον πουλαμε"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μας δουλευουνε..Μην Ψαρωνεται..Oλες οι μεγαλες εταιριες Hosting παγκοσμιος Χρησιμοποιουν Apache web server με Cpanel , oποιος δεν ειναι Χαζος καταλαβαινει οτι ολα αυτα ειναι κολπά Marketing για περισσοτερες πωλησεις,κ για κεντριση του ενδιαφεροντος,για να κερδισουν τις εντυπωσεις....Ειναι τοσο Απλο!Προκειται περι Κλικας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλα sites που χρησιμοποιούν τον Lighttpd και είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι τα έχετε χρησιμοποιήσει ή στην χειρότερη τα έχετε ακουστά:

 

http://www.youtube.com

http://www.myspace.com

http://upload.wikimedia.org

http://www.imageshack.us

http://www.sourceforge.org

http://www.meebo.com

 

Περισσότερες ιστοσελίδες:

 

http://trac.lighttpd.net/trac/wiki/PoweredByLighttpd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται πως η Creta Panel βρηκε το μαγικο συνδυασμο κ το εφηυβρε τον super Control Panel . Εδω μιλαμε για ανακαλυψη κ μεγαλη εφευρεση..που ομως το κρατανε..επτασφραγιστο μυστικο κ μακρυα απο την αγορα..φυσικα..!

"Δεν τον πουλαμε"

 

ρε μας δουλευουνε..Μην Ψαρωνεται..Oλες οι μεγαλες εταιριες Hosting παγκοσμιος Χρησιμοποιουν Apache web server με Cpanel , oποιος δεν ειναι Χαζος καταλαβαινει οτι ολα αυτα ειναι κολπά Marketing για περισσοτερες πωλησεις,κ για κεντριση του ενδιαφεροντος,για να κερδισουν τις εντυπωσεις....Ειναι τοσο Απλο!Προκειται περι Κλικας!

 

κ εγω θα συμφωνησω με τον PredatorKill,τα ιδια ερωτηματα εχω,k συμφωνω με αυτους που ειπαν.. "οτι κανετε διαλογο για να αυτοδιαφημηστειτε... " . κ γεν πιστευω οτι κατι δεν παει καλα.. Αλλιως θα ειχε βγει προς τα εξω το ολο συστημα της creata Panel κ τωρα θα ηταν κολοσος με την νεα εφευρεση της!

 

Εάν διαβάσετε τα προηγούμενα μηνύματα θα δείτε ότι δεν συμμετείχα στη συζήτηση μέχρι το σημείο που αρχίσατε να βγάζετε μούφα το CretaPanel και να εξηψώνετε μια συγκεκριμένη εταιρία (προφανώς για εννοήτους λόγους).

 

Είναι λογικό όταν έχω ένα προϊόν και πάει κάποιος (που δεν το έχει δοκιμάσει ούτε ξέρει την τεχνολογία πίσω από αυτό) να το βγάλει μούφα να απαντήσω με στοιχεία και να δικαιολογίσω γιατί είναι καλύτερο από ένα άλλο προϊόν. Αυτό που θα περίμενα με ευχαρίστηση να δω θα ήταν και η άλλη πλευρά να πει την άποψή της και να την τεκμηριώσει πράγμα που δεν κάνατε. Η κουβέντα έπρεπε να έχει τελειώσει ήδη πριν μερικές σελίδες και δεν καταλαβαίνω γιατί την συνεχίζεται.

 

Αφού επιμένετε να υποστηρίζεται το Χ προιόν χωρίς στοιχεία ας στήσουμε 2 δυναμικές ιστοσελίδες ένα σε έναν Cpanel server και ένα σε CretaPanel server και να τους κάνουμε ένα benchmark test με 100-200 requests / second για να δούμε ποια ιστοσελίδα θα συνεχίσει να λειτουργεί και ποια δεν θα ανοίγει καθόλου. Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το CPanel είναι τρελό bloatware... το τι έχουν βάλει μέσα ούτε οι ίδιοι που το αναπτύσουν δεν το ξέρουν. Από αυτά που έχει μέσα, ειδικά στο WHM (του admin το interface) ζήτημα να χρησιμοποιείς το 5%. Αφού στο WHM είχε γίνει τόσο μεγάλο το menu αριστερά που ευτυχώς στην τελευταία έκδοση (11) βάλανε αναζήτηση με javascript που περιορίζει αυτόματα τις επιλογές μόλις γράφεις κάτι!

 

Έβαλα το directadmin σε ένα άλλο server και βρήκα την υγειά μου. Και έχει και το 1/3 της τιμής του. Ουτοσιάλλως το CP είναι χρήσιμο κυριώς για τους users. Από την μεριά του admin (πέρα από κάποιες ευκολίες που προσφέρει) αν δεν είσαι σε θέση να κάνεις όλα όσα κάνει ένα CP από ssh τότε άστο...

 

Εγώ προσωπικά παραδέχομαι τον cybercr33p που τόλμησε να φτιάξει κάτι δικό του με όλα τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα που μπορεί να έχει αυτό (ενώ πανεύκολα θα μπορούσε να αγοράσει οποιοδήποτε CP). Αυτό και μόνο δείχνει ότι έχει άριστη γνώση του freebsd shell, και οτιδήποτε πρόβλημα προκύψει θα μπορέσει να το αντιμετωπίσει.

 

ΥΓ. Δεν έχω καμιά σχέση με οποιαδήποτε εταιρία hosting που αναφέρθηκε, προσφέρω ουτοσιάλλως παρεμφερείς υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι εχω την ιδια απορια που εχει κ

 

ο predatorkill

 

"To cpanel το δουλεω τοσα χρονια, ποτε μου δε μπερδευτηκα. Και αναρωτιεμαι, σε οοοοοολο το κοσμο, οπου ειναι 10 ετη φωτος μπροστα απο εμας στις τηλεπικοινωνιες, δεν βρεθηκε ενας να πει, ρε παιδια, δε φτιαχνουμε ενα καλυτερο πανελ απο το Cpanel?? ...."

 

??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι αναφέρθηκαν αρκετές φορές άλλα καλύτερα από το CPanel.

 

Το directadmin το θεωρώ κλάσης ανώτερο. Επίσης υπάρχουν δεκάδες άλλα που το καθένα έχει υπέρ και κατά. Κάποιοι προτιμούν το Plesk, άλλοι το H-Sphere, το Ensim Pro κ.τ.λ. Δες μια λίστα http://en.wikipedia.org/wiki/Control_panel_(Web_hosting)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον ο Cre_ta_fo_rce ειναι στην δουλεια του σήμερα!! Ο ενας μου χοστ (που επεσε το σαιτ) ειναι μαλλον για μπανακια ο αλλος ειναι μαλλον για μπανακια αλλα το σαιτ παιζει!!!

 

Ως γενικότερο σχόλιο περι χοστινγκ δυστυχως οταν καποιοι υποσχονται λαγους με πατραχηλια και δεν πραγματοποιουν ουτε το 5% των υποσχεσεων και ετσι χαλαει γενικοτερα η αγορα!!!! τελικα θεωρεις οτι ΟΛΟΙ λένε μπουρδες οποτε πας στον φθηνότερο και λες "το πολυ πολυ ξανααλλαζω" μη σου πω οτι λες "χαλια και αυτος αλλα τουλαχιστον δεν με φλομωσε στο ψεμα"!!!

 

Γενικότερα το να ειναι κοντα σου ο χοστ ισως να μην εχει σημασια αλλα η συννενοηση!! (Εκτος αν θες να τον πλακώσεις στο ξύλο οποτε ναι πρεπει να ειναι κοντα σου)

 

ΥΓ Ενδεικτικο των μπουρδων που λεγονταιειναι οτι ο ενας μου χοστ γραφει στο σαιτ "η φιλοξενια γινεται se IDIOKTHTOYS server στην Ελλαδα" ακομα και η IP τους ή δειχνει Αμερικη ή Ελλαδα Οτενετ!! Επίσης σου λενε υποστηριξη 24/7 και απλα παιρνεις τηλ, απανταει ενα call center σε αλλη τοποθεσια και αν δεησουν σου απαντανε!!

 

ΥΓ2 Εχω προπληρωσει για ενα χρονο αλλα επειδη μου τελειωσαν οι μαργαριτες (θα παιζει το site-δεν θα παιζει-θα παιζει-δεν θα παιζει) θα αλλαξω χοστ και ο θεος βοηθος . Τα λεφτα μου μου μπορω να τα διεκδικησω απο τον παλιο???(αλλη μανια και αυτη να ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΕΙΣ για εναν ολόκληρο χρόνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά παραδέχομαι τον cybercr33p που τόλμησε να φτιάξει κάτι δικό του με όλα τα πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα που μπορεί να έχει αυτό (ενώ πανεύκολα θα μπορούσε να αγοράσει οποιοδήποτε CP). Αυτό και μόνο δείχνει ότι έχει άριστη γνώση του freebsd shell, και οτιδήποτε πρόβλημα προκύψει θα μπορέσει να το αντιμετωπίσει.

 

ΥΓ. Δεν έχω καμιά σχέση με οποιαδήποτε εταιρία hosting που αναφέρθηκε, προσφέρω ουτοσιάλλως παρεμφερείς υπηρεσίες.

 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και τα εκτιμώ ιδιαίτερα αφού προέρχονται από κάποιον που είμαστε στον ίδιο ή παρεμφερή χώρο.

 

εγω παλι εχω την ιδια απορια που εχει κ

 

ο predatorkill

 

"To cpanel το δουλεω τοσα χρονια, ποτε μου δε μπερδευτηκα. Και αναρωτιεμαι, σε οοοοοολο το κοσμο, οπου ειναι 10 ετη φωτος μπροστα απο εμας στις τηλεπικοινωνιες, δεν βρεθηκε ενας να πει, ρε παιδια, δε φτιαχνουμε ενα καλυτερο πανελ απο το Cpanel?? ...."

 

??

 

Έχω αναφέρει ήδη κάποια control panels καλύτερα από το Cpanel σε προηγούμενα post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ2 Εχω προπληρωσει για ενα χρονο αλλα επειδη μου τελειωσαν οι μαργαριτες (θα παιζει το site-δεν θα παιζει-θα παιζει-δεν θα παιζει) θα αλλαξω χοστ και ο θεος βοηθος . Τα λεφτα μου μου μπορω να τα διεκδικησω απο τον παλιο???(αλλη μανια και αυτη να ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΕΙΣ για εναν ολόκληρο χρόνο)

 

Διάβασε τους Όρους Χρήσης (TOS) του webhost σου. Οι περισσότεροι webhost κάνουν κάποια έκπτωση για προπληρωμές ενός έτους μιας και τους διευκολύνεις αφού δεν έχουν να περνάνε στο σύστημα χρεώσεων τους 12 πληρωμές αλλά μόνο 1 οπότε γλιτώνουν αρκετό χρόνο αλλά σε αφήνουν να φύγεις όποτε θέλεις επιστρέφοντάς σου το ποσό που αναλογεί για τους υπόλοιπους μήνες που δεν χρησιμοποίησες την υπηρεσία τους. Φαντάζομαι ότι αυτό θα ισχύει και στο δικό σου webhost.

 

 

Ως γενικότερο σχόλιο περι χοστινγκ δυστυχως οταν καποιοι υποσχονται λαγους με πατραχηλια και δεν πραγματοποιουν ουτε το 5% των υποσχεσεων και ετσι χαλαει γενικοτερα η αγορα!!!! τελικα θεωρεις οτι ΟΛΟΙ λένε μπουρδες οποτε πας στον φθηνότερο και λες "το πολυ πολυ ξανααλλαζω" μη σου πω οτι λες "χαλια και αυτος αλλα τουλαχιστον δεν με φλομωσε στο ψεμα"!!!

 

Για αυτό έχουν δώσει ένα κακό όνομα στην αγορά και αρκετοί απαγοητευμένοι χρήστες νομίζουν ότι είμαστε απατεώνες και δεν αλλάζουν webhost παρόλο που δεν είναι ευχαριστημένοι με τον τωρινό τους είτε γιατί δεν έχουν χρόνο είτε γιατί νομίζουν ότι απ' όπου και να πάρουν η παρεχόμενη υπηρεσία είναι στα ίδια χάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις μηπως τι μπορει να συμβαινει και ενω ο σερβερ σε ενα χοστ παιζει τα σαιτ πάνω του να μην παιζουν????

 

Αν ξερεις να σου δωσω το τηλ της εταιρεαις χοστινγκ που ειμαι να του το πεις για αυτοι δεν ειναι ικανοι ουτε να πουλανε μήλα στην λαικη!!

 

γενικοτερα επειδη στην Ελλαδα (σχεδον σε όλα τα επαγγέλματα) ειναι ζήτημα αν ενας στους 10 ειναι σωστος επαγγελματιας του ενος του βγαινει το λάδι να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ οτι ειναι σωστος οποτε υπάρχει ο φοβος να χαλαστει και να γινει ακομα ενας αδιαφορος επαγγελματιας!!!! Για αυτο φίλε cyberc μην χαλιεσαι ειναι μια παλαβομαρα ο κοσμος!!! Θα δεις οτι και ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ πελάτης σου μπορει να παει αλλου επειδη του υπόσχονται τον ουρανο με τα αστρα και μετα θα σου λέει "μου τα έλεγες και δεν σε άκουγα"!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις μηπως τι μπορει να συμβαινει και ενω ο σερβερ σε ενα χοστ παιζει τα σαιτ πάνω του να μην παιζουν????

 

Μπορεί να παίζουν διάφορα πράγματα. Για παράδειγμα μπορεί να έχει κάμποση κίνηση ο server, να έχουν ανοιχθεί 255 processes (default τιμή που είναι hard coded στον κώδικα και αλλάζει πειράζοντας τον κώδικα πριν τον κάνεις compile) από τον Apache οπότε και να έχει "κλειδωθεί" μέχρι να πέσει λίγο η κίνηση. Μπορεί να έχει πολύ μεγάλο load η CPU οπότε να μην μπορεί να ανοίξει την ιστοσελίδα, μπορεί να έχει κρασάρει ο Apache. Εάν είναι σωστοί επαγγελματίες θα πρέπει να έχουν ενημερωθεί ήδη σχετικά με αυτό πριν καν το πάρεις εσύ χαμπάρι. Υπάρχουν ένα σωρό επί πληρωμής και free monitor services οπότε σε αυτό το πράγμα δεν υπάρχει δικαιολογία.

 

γενικοτερα επειδη στην Ελλαδα (σχεδον σε όλα τα επαγγέλματα) ειναι ζήτημα αν ενας στους 10 ειναι σωστος επαγγελματιας του ενος του βγαινει το λάδι να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ οτι ειναι σωστος οποτε υπάρχει ο φοβος να χαλαστει και να γινει ακομα ενας αδιαφορος επαγγελματιας!!!! Για αυτο φίλε cyberc μην χαλιεσαι ειναι μια παλαβομαρα ο κοσμος!!! Θα δεις οτι και ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ πελάτης σου μπορει να παει αλλου επειδη του υπόσχονται τον ουρανο με τα αστρα και μετα θα σου λέει "μου τα έλεγες και δεν σε άκουγα"!!

 

Μέχρι στιγμής δεν έχει συμβεί αυτό που λες :-) Αλλά με έχουν ρωτήσει αρκετοί γιατί χρεώνω για παράδειγμα τα 2GB χώρου όσο χρεώνει κάποιος τo 1ΤΒ χώρου και μετά την αιτιολόγησή μου κατάλαβαν τι ισχύει και τι δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δω ως ασχετος πιστευω οτι δεν εχει να κανει με τα restrat στον σερβερ που λένε αλλα σε σχεση με "bandwidth" για να το πω οπως το καταλαβαινω!! και οντως νιωθω οταν μου λενε "το αντιμετωπιζουμε" οτι απλα περιμενουν να πέσει η κίνηση ή κατι ανάλογο!!

 

Η ουσια ειναι οτι με δουλευουν αρχιζουν τα "μηπως εκανες κατι?" και δεν νομιζω να εχουν διαθεση να με εξυπηρετησουν!!

 

Αντε τωρα εγω να πιστεψω αλλον χοστ οτι κανει "και αυτο και εκεινο και το αλλο"

 

:mad:

 

ΥΓ βασικα καρφωθηκαν απο το σημερινο εκτος αν εκαναν ρεσταρτ απο καμια παραθαλασσια ταβερνα με ADSL!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...