Προς το περιεχόμενο

Ασφαλή τα κινητά τηλέφωνα, σύμφωνα με γερμανική έρευνα


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομιζω οτι ο μονος τροπος για να προχωρησεις ειναι να γλυψεις. Γιατι στην τελικη υπαρχει και το εξωτερικο. Ουτε εγω εχω γονεις σχετικους με το αντικειμενο και ουτε θα ηθελα να με σπρωξει κανεις. Και οχι δεν μπηκα στην σχολη για τα λεφτα. Αν γουσταρεις λεφτα γινε τραβεστι, εκει να δεις χρημα.

 

Και στην τελικη, εγω δεν σου λεω να προσφερεις στην κοινωνια. Αλλωστε η αχαριστια ειναι δικαιωμα του καθενος και κανεις δεν ειπε οτι ντε και καλα πρεπει να ακολουθεις ιδεολογια. Αλλο ομως να λες, οτι εγω θα κανω οτι συμφερει την τσεπη μου, και αλλο να λες οτι σκοπιμα θα παραπληροφορουσες τον κοσμο, με κινδυνο της υγειας του, επειδη θες να κατσεις στην Νοκια και καθε Νοκια.

 

Προσωπικα πιστευω, οτι σε ατομα που εμφανιζουν τετοιες συμπεριφορες, δεν θα επρεπε να δινεται κανενα πτυχιο οποιασδηποτε ειδικοτητας. Γιατι, αν θα μπορουσαν, αυτοι θα μπορουσαν να καταστρεψουν και να σκοτωσουν κοσμο, απλα και μονο επειδη θα τους εδιναν 30 αργυρια.

 

Οσον αφορα την θηκη του μαιντανου καθηγητη, δεν ειχα δει απο οτι ηταν φτιαγμενη, αλλα ηταν προφανες οτι ειχε βαλει στην μια μερια αλουμινοχαρτο, αλλιως πως αλλιως θα μειωνοταν τοσο η ακτινοβολια. Καλα ποσο βλακας μπορει να ειναι καποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Koulouri, όντως το avatar σου αντανακλά τις απόψεις σου...

Επί του θέματος, απ΄ότι γνωρίζω εάν δεν υπάχει ικανοποιητικό σήμα, τότε ένα κινητό αρχίζει και φουλάρει, φτάνει δηλ. στο μάξιμουμ της ισχύος του. Τότε είναι φυσικά που ο κάτοχός του εκτίθεται σε αυξημένη ακτινοβολία, όπως ακριβώς κι ένα φορτηγό που ανεβαίνει μιά ανηφόρα.

Άρα καλύτερα κεραίες και συνεπώς καλό σήμα. Όταν εξάλλου μιλάμε,προσεγγίζουμε το κινητό μας στον εγκέφαλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολουμαι αλλο με το topic ..

Οταν δεν θα εχετε λεφτα να πατε super-market που λεει ο λογος τα ξαναλεμε..

και το να κανεις το χατιρι 1 εταιριας δεν ειναι γλυψιμο..( αυτοι σε γλυφουν για να κανεις την δουλεια τους )

να τρεχεις πισω απο τους καθηγητες και να κανεις αφισοκολλησεις ειναι γλυψιμο

Αν γουσταρεις λεφτα γινε τραβεστι, εκει να δεις χρημα

κατι παραπανω θα ξες για να το λες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να απαντήσεις αφού

Δεν ασχολουμαι αλλο με το topic ..

αλλά είμαι περίεργος πόσο σημαντικός και μοναδικός μπορεί να είμαι/είσαι για να μπει πχ η Nokia στη διαδικασία να κάνει αυτό:

( αυτοι σε γλυφουν για να κανεις την δουλεια τους )

Και ναι, όταν τους κάνεις μια "εξυπηρέτηση" για να προσλάβουν (όπως είπες πριν) είναι γλύψιμο. Όπως φαντάζομαι θεωρείς γλύψιμο να προσφερθείς να "εξυπηρετήσεις" έναν καθηγητή σου.

Λεφτά για να πάω στο super market λογικά θα έχω, όπως θα έχεις κι εσύ όταν τελείωσεις τη σχολή. Για να πάω Χαβάη δεν θα έχω αλλά θα το αντέξω. Καλό ταξίδι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολουμαι αλλο με το topic ..

Οταν δεν θα εχετε λεφτα να πατε super-market που λεει ο λογος τα ξαναλεμε..

και το να κανεις το χατιρι 1 εταιριας δεν ειναι γλυψιμο..( αυτοι σε γλυφουν για να κανεις την δουλεια τους )

να τρεχεις πισω απο τους καθηγητες και να κανεις αφισοκολλησεις ειναι γλυψιμο

 

κατι παραπανω θα ξες για να το λες :P

 

Πωωωωωωωωωωωωωω,

.... μου την ειπες τωρα ....

 

Εγω σου ειπα, οτι παντα υπαρχει η λυση του εξωτερικου. Οποτε οτι και να λες για μαναβικα, σουπερ-μαρκετ και τα συναφη ειναι ατοπα.

 

Και αυτο που λες οτι θα εκανες δεν ειναι καν γλυψιμο, ειναι κατι χειροτερο. Το να γλυψεις εναν καθηγητη ειναι απολυτως κατακριτεο και θα επρεπε να σουταρονται καθηγητες και φοιτητες, αλλα τουλαχιστον δεν σκοτωνεις κοσμο. Με αυτο που λες οτι δεν θα ειχες προβλημα να κανεις, σκοτωνεις κοσμο. Η κλιμακα ειναι ελαφρως διαφορετικη.

 

Αλλα τι να λεμε, παντα θα υπαρχουν αυτοι που θα ειναι διατεθιμενοι ννα φτιαξουν μια νεα Χιροσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ασφαλή λοιπόν τα κινητά;

Μάλιστα...

Εσείς που συμφωνείτε με αυτή την εξοργιστική άποψη, μην ξεχάσετε απόψε να πείτε στο παιδί σας ότι, ναι, επιτρέπεται να κοιμάται με το κινητό ανοιχτό και πάνω στο κομοδίνο.

 

Good Night 'n Good Luck! ( If you fall asleep 'n if you've got any Luck...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι εγραψα αυτο.

 

Προσωπικα δεν ειπα ποτε, οτι ειναι αβλαβη τα κινητα. Ειπα, οτι οσα βγαινουν και λενε οι καθε ειδους καραγκιοζηδες μονο κακο μπορουν να προκαλσεσουν(και συγκεκριμενα αυτη η θηκη).

 

Οπως ειπα σε προηγουμενο μηνυμα, μεχρι να περασουν μερικα χρονια και μπορεσουν να γινουν σωστες επιδημιολογικες μελετες, το καλυτερο που εχουμε να κανουμε, ειναι να κλεινουμε συσκευες οταν αυτες δεν τις χρησιμοποιουμε.

 

Για παραδειγμα, κλεινουμε το κινητο μας, κλεινουμε το ασυρματο μας, κλεινουμε το ρουτερ μας. Οχι επειδη ειναι βλαβερα, αλλα επειδη δεν ξερουμε ακομα τι ειναι.

 

Το να λες τι θα πουμε στα παιδια μας κτλ, οπως ευκολα μπορεις να καταλαβεις δεν ειναι ουτε επιχειρημα ουτε τιποτα. Ειναι απλα μια δηλωση εντυπωσιασμου, που μονο πανικο μπορει να προκαλεσει. Αντιθετα, ποτε δεν ειπα οτι ειναι καλο να κοιμασαι με κινητο. Αν μπορεις να αποφυγεις μια ακτινοβολια, απεφυγε την. Το κινητο δεν το χρειαζεσαι στις 3 τα ξημερωματα, οταν κοιμασαι στο σπιτι σου.

 

Και οποιος φυσιολογικα ανησυχει για το παιδι του με το κινητο, καλυτερα να μην του επαιρνε καν κινητο. Αυτο θα ηταν ακομα καλυτερο και θα ηταν η σωστη λυση. Και αν επιμενει τοσο πολυ, καλυτερα να του παρετε και δωρο ενα bluetooth ή ενα καλωδιο handsfree.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης καλο θα ηταν να τα κλεινετε οταν ειστε σε ασανσερ(γενικα οτιδηποτε μεταλλικο σας περιβαλλει) και οταν ειστε στο αυτοκινητο.

Περιττο να σας πω ποση ακτινοβολια τρωτε απο το κινητο οταν ειστε μεσα σε κινουμενο λεωφορειο, μαζι με αλλους 40 νοματαιους με κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...