Προς το περιεχόμενο

'Ετοιμος ο Firefox 3.0


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Members

Αν και δεν έχουν διαφημιστεί όσο άλλες λειτουργικότητές του, ο Firefox 3 προσφέρει δύο πολύ ενδιαφέρουσες επιλογές που έχουν να κάνουν με την αντιγραφή και την επικόλληση κειμένων:

  1. Επιλογή πολλών μαζί διαφορετικών περιοχών κειμένου. Πρόκειται για κάτι που το κάνει ήδη το Word και η υλοποίηση στον Firefox είναι ακριβώς η ίδια: κρατώντας πατημένο το πλήκτρο Ctrl, μπορείτε να επιλέξτε πολλές διαφορετικές περιοχές κειμένου για να τις αντιγράψετε. (Select Multiple Lines of Text in Firefox 3)
  2. Επικόλληση πολλαπλών σειρών στα πεδία εισαγωγής κειμένου, ακόμη κι αν αυτά είναι μονής σειράς (π.χ. το πεδίο αναζήτησης του Google). (Paste multiple lines to input boxes)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα ο 3 με 1 καρτελα,χωρις themes,και με 2-3 extensions,μετα απο 5 λεπτα πιανει 70mb.Ο 2 ακριβως πριν τον εγκαταστησω(τον 3) επιανε μετα απο 5 λεπτα 59mb..!Το φτιαξανε η μπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εδώ, που είναι και το πρώτο αποτέλεσμα στο google αν πατήσεις firefox, ακόμα δεν έχει επιλογή download...

επίσης το autoupdate για από 2 σε 3 δεν δούλευε μέχρι πριν 2 ώρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μπορούν να συνυπάρχουν στο σύστημα FF2 και FF3; Ή αν τον εγκαταστήσουμε χωρίς να πάρουμε backup τις ρυθμίσεις μας από τον 2, την πουλέψαμε... ;

 

ΥΓ: Αναφέρομαι στις Windows εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τον εβαλα, και μετα απο 1 ωρα τον εβγαλα

η location bar ειναι απαραδεκτη, δεν θελω να παω πχ στο conanarmory και να γραφω conan και να μου βγαζει σαν επιλογη το ageofconan.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@parsifal

 

Αν τον βαλεις θα παει στη θεση του 2.Αν βαλεις πχ /ο φακελος μου/firefox3 ενω πριν ειχες /ο φακελος μου/firefox2 απο εδω και περα το .exe του 2 θα ανοιγει τον 3.Backup δε χρειαζεται.Τα κανει ολα import.

 

 

@Toufas

 

κοιτα στα prefrences μηπως μπορεις να το απενεργοποιησεις.

 

 

Παντως οπως ειπα πιανει 15-17mb παραπανω απο τον 2 σε εμενα.Το ξανατσεκαρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν να έχει δίκιο ο Toufas...

 

Πάντως τα πράγματα με την μνήμη έχουν βελτιωθεί σημαντικά, ίδρωσα να τον 300αρίσω ενώ με αντίστοιχη χρήση ο 2 τα πατούσε τα 420MB RAM!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.

Κατέβασα κι εγώ τον firefox 3 μόλις τώρα και αμέσως πρόσεξα πως όταν πληκτρολογείς στη μπάρα διευθύνσεων κάνει αναζήτηση στο ιστορικό...

...καλό βέβαια, για κάποιους... για μένα όμως είναι ενοχλητικό.

Πήγα λοιπόν στις ρυθμίσεις για να δω αν έχει επιλογή για απενεργοποίηση αυτής της ιδιότητας.

Έχει (2ο check box) στο tab "Γενικά" του "Για Προχωρημένους" αλλά ΔΕΝ δουλεύει.

Να λοιπόν το πρώτο bug του νέου firefox.

Κατά τ' άλλα... μια χαρούλα είναι... συμπαθέστατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίσχος από τα τόσα add-ons που είχα τώρα πια δεν δουλεύει σχεδόν κανένα...

Καθώς και το Noia Extreme Theme που χρησιμοποιούσα.

Ντροπή....

Επίσης έχουν πρόβλημα και γιατί όλοι ψάχνουν τα χαμένα add-ons τους και οι server με τα add-ons τους έχουν κρεμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...