Προς το περιεχόμενο

'Ετοιμος ο Firefox 3.0


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αίσχος από τα τόσα add-ons που είχα τώρα πια δεν δουλεύει σχεδόν κανένα...

+

είναι αισθητα ποιο γρήγορος στο άνοιγμα σελίδων. Λιγο η μή υποστήριξη κάποιον add ons με ξένισε αλλά πιστεύω θα διορθωθεί και αυτό!! :)

 

about:config

Right Click --> New Boolean

Πληκτρολόγησε extensions.checkCompatibility και set to False

 

Έτσι ο Firefox θα αγνωεί την ασυμβατότητα και όλα μια χαρά δουλεύουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μετά το "edit" καλό είναι που έμαθες και αυτό.

 

Έλα ρε επιστήμονα αφού το ήξερες τότε γιατί δεν το έλεγες αυτό για το AutoCopy?

Είχες τον φόβο μήπως βγει παρά έξω το απόρρητο μυστικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+

 

 

about:config

Right Click --> New Boolean

Πληκτρολόγησε extensions.checkCompatibility και set to False

 

Έτσι ο Firefox θα αγνωεί την ασυμβατότητα και όλα μια χαρά δουλεύουν...

 

+10000000000000 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε επιστήμονα αφού το ήξερες τότε γιατί δεν το έλεγες αυτό για το AutoCopy?

Είχες τον φόβο μήπως βγει παρά έξω το απόρρητο μυστικό?

 

Ναι είχα σαφής εντολές να μην διαρρεύσω τέτοιες πληροφορίες, μπας και δεν το έπαιρνε κανένας χαμπάρι.:rolleyes:

 

Δεν χρειάζεται να είσαι επιστήμονας για να καταλάβεις πως θα υπάρχουν ασυμβατότητες και bugs με τα παλιότερα "add on" την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας της νέας έκδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα οτι setting μπορουσα, μεχρι και δικα μου strings εβαλα και παλι τιποτα.

απλα 0 η νεα location bar απο μενα.

 

για μενα ειναι πολυ καλη η λειτουργια της μπαρας μιας και η τελικη εισαγωγη εξαρταται αποκλειστικα απο τον χρηστη..ασχετα αν δειχνει παραπλησια url..

 

για να απενεργοποιησεις την adress bar (η αλλιως AwesomeBar) τσεκαρε εδω

 

αυτα..:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο πιο εντυπωσιακος ο καινουργιος firefox, αν και μολις τον εβαλα και δεν το εχω ψαξει το θεμα καθολου. Η πρωτη εντυπωση ειναι θετικοτατη, για τα υπολοιπα βλεπουμε σιγα σιγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έβαλα τελικά νωρίς το πρωί. Χρησιμοποίησα πιο πριν και τις portable εκδόσεις των RC1-2, αλλά οι ρυθμίσεις που έχουν χαντακώνουν τις επιδόσεις. Τώρα που είναι κανονικά εγκατεστημένος, είμαι πολύ ευχαριστημένος και από τις επιδόσεις και από την εν γένει συμπεριφορά. Αναγκάστηκα προς το παρόν να «θυσιάσω» 3-4 add-ons μόνο, αλλά δεν πειράζει. Δεν είχαμε και στο χωριό μου add-ons! :-) Δε βιάζομαι, μπορεί και να βρω κάποια εναλλακτικά.

 

Για τα αποτελέσματα που δίνει η address bar δεν έχω να κάνω κάποιο σχόλιο, πέραν του ότι η συμπεριφορά της δε με ενοχλεί καθόλου. Ίσα-ίσα, τώρα που ξέρω ότι ψάχνει και στα bookmarks, μπορώ να το εκμεταλλευτώ προς όφελός μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε θα τρελαθούμε τελείως... Δεν μου ανοίγει ρε παιδία ο firefox καποιές σελίδες. Δλδ μια σελίδα του πανεπιστημίου μου την ανοίγει αλλα δεν μπορώ να κάνω Login τη στιγμή που με αλλο browser όλα πάνε μια χαρά. Επίσης σε κάποιες σελίδες δεν μου εμφανίζει τις φώτο. Πχ στο facebook τις φωτογραφίες των φίλων μου η κάποιες αλλες σε εφαρμογές δεν τις εμφανίζει. Επίσης αργεί πολύ να φορτώσει κάποιες σελίδες. :mad: Επίσης τώρα δοκίμασα και δεν μπαίνει ούτε εδώ στο insomnia.... Τι στα κομμάτια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, σε σας τα πλήκτρα back k forward εμφανίζονται ?

 

Μια χαρά.

 

(στο στάνταρ theme, δεν ασχολήθηκα να βαλω άλλο), είναι πάνω αριστερά (το Back κάτω από το File, και το Forward κάτω από το Edit).

Η διαφορά τους με πριν είναι εμφανισιακή, το Back είναι στρογγυλο πράσινο (στο μέγεθος περίπου του Start στα Vista) και το forward είναι ακριβώς δίπλα του, τετραγωνισμένο, αλλά με τις δύο κάθετες πλευρές καμπυλωτές.

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια δε βλεπω καθολου διαφημιστικα banner.στη θεση τους βλεπω ασπρο.γιατι ετσι?

 

(χαζή η ερώτηση μου, αλλά....) μήπως είναι ενεργοποιημενο κάποιο adblocker/flashblocker?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...