Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά για πείτε σαν ποιο έμπειροι , υπάρχει εστω και μια πιθανότητα να αλλάξουν το σύστημα με τα random stats ?

 

υποθέτω πως συγκεκριμένα stats δεν θα "κλειδώσουν" σε κάθε item αλλα έστω να μικρύνουν λιγο την δαγκάνα ενως item που μπορεί να τύχει να έχει απο 50 μέχρι 200dps ..ειναι βλακεία να πέφτουν στα 200 items 199 σκουπίδια ...

 

στο diablo 1-2 είχαν κάνει κάποια μεγάλη αλλαγή με patch η να μην ελπίζουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά για πείτε σαν ποιο έμπιροι , υπάρχει εστω και μια πιθανότητα να αλλάξουν το σύστημα με τα random stats ?

 

υποθέτω πως συγκεκριμένα stats δεν θα "κλειδώσουν" σε κάθε item αλλα έστω να μικρύνουν λιγο την δαγκάνα ενως item που μπορεί να τύχει να έχει απο 50 μέχρι 200dps ..ειναι βλακεία να πέφτουν στα 200 items 199 σκουπίδια ...

 

στο diablo 1-2 είχαν κάνει κάποια μεγάλη αλλαγή με patch η να μην ελπίζουμε ?

 

αν εννοεις του σιδερα τα random stats στα items , οχι δεν νομιζω να αλλαξει

 

ειναι κατι αντιστοιχο του του vendor στο 2 που επαιρνες αντικειμενα χωρις να βλεπεις τα stats και ο,τι κατσει , ή του wirt αν τον θυμαμαι καλα στο 1 που παλι σου πουλαγε τυχαια αντικειμενα..που εβγαιναν ειτε φολες ειτε υπερθεικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση για τα mechanics του game.

Τα skills οταν λενε οτι κανουν 150% του weapon dmg εννουν το DPS που γραφει το weapon ή το Damage που λεει στην καρτελα του char;

 

Το ρωταω γιατι μεν λεει weapon dmg αλλα σε stream εχω δει τρελα νουμερα που μονο με το dmg της καρτελας εχουν λογικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση για τα mechanics του game.

Τα skills οταν λενε οτι κανουν 150% του weapon dmg εννουν το DPS που γραφει το weapon ή το Damage που λεει στην καρτελα του char;

 

Το ρωταω γιατι μεν λεει weapon dmg αλλα σε stream εχω δει τρελα νουμερα που μονο με το dmg της καρτελας εχουν λογικη.

υπαρχουν και passive,stats που ανεβαζουν damage και υπαρχουν και criticals etc

 

το τερματησα και εγω στο Normal αλλα με δυσκολεψε λιγο το τελευταιο boss,και 7 το πρωι μετα απο ξενυχτι δεν μπορουσα να το περασω :P κοιμηθηκα ξυπνησα στο 2ο try qq του

demon hunter lvl32

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή βλέπω αρκετά άτομα να έχουν πρόβλημα με το παιχνίδι here are some tips

 

i) ανεβάζετε μόνο τον bs + jc για να είναι ανεβάσμενοι, δεν κάνετε ΚΑΝΕΝΑ CRAFT. NADA , NO , NOTHING , ΤΙΠΟΤΑ.

ii) εάν σας φαίνεται δύσκολο το παιχνίδι είναι δικό σας λάθος, πάτε σε μερικά forum διαβάστε specs + playstyle και φτιάξτε σωστά τον ήρωά σας. Η 1η δυσκολία για solo farm θα πρέπει να έρθει στο hell στο τέλος και μετά στο inferno. όποιος κλαίγεται ότι είναι δύσκολο κάνει κάτι λάθος 100%

iii) το να αγοράζεις απο το ΑΗ είναι πολύ σωστό ΑΛΛΑ να το κάνεις σωστά... θα σας δώσω ένα παράδειγμα τι κάνω εγώ και σε κάθε level έχω full rare gear με περίπου 30-40k gold (τα λεφτά είναι για επίπεδα 50-60 περίπου. άρα εάν είστε μικρότερο επίπεδο υπολογίζεται λιγότερα).

 

εγώ σαν βάρβαρος, παω στο ΑΗ και βάζω (πες ότι είμαι 55lvl) range 54-56 lvl , rare, has: str - vitality - has sockets και buyout price πχ 30.000. Ψάχνω ένα ένα τα αντικείμενα που θέλω (wrist shoulders chest) και βάζω να είναι απο το φθηνότερο στο ακριβότερο. θα εκπλαγείτε με το ΠΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (και πάντα rare) θα βρείτε με 3,4,5,6 χιλιάρικα (όπλο 300 dps . 1h + socket με 2.000 είχε πριν 3 ώρες). ΑΠΛΑ σαν έξτρα tip. Εάν δείτε κάτι καλό το παίρνετε ΕΠΙΤΟΠΟΥ. Μιας και το ΑΗ είναι πανευρωπαικό έχει τύχει να εξαφανίζονται πράγματα (ειδικά τα καλά και φθηνά) σε κλάσματα του δευτερολέπτου.

 

τώρα ανάλογα τι παίζεται εσείς βάζετε τα ανάλογα όπως dexterity / inteligence etc etc. εάν δεν ξέρετε τι να βάλετε διαβάστε πρώτα το guide για τα βασικά του παιχνιδιού και μετά δείτε αυτά που έγραψα.

 

my 2 cents

 

ps1: banarete pls το τρολ με τον ρονάνλτο για υπογραφή.... μπερδεύει μέχρι και τα topics αρκεί να trollarei. για οποιαδήποτε απορία ρωτήστε εδώ αν και πιστεύω σας κάλυψα πλήρως.

 

ps2: δυστυχώς ο barbarian παίζει με 1h + shield στο 80% άρα μην δοκιμάζετε 2h ή 1h x2 better safe then sorry

 

ps3: για barbarian spec ψάξτε κανά 50 σελίδες πίσω θα δείτε ένα το οποίο 9/10 παίζουν (τανκ dps) για packs , και απλά αλλάζεις το cleave --> frenzy + την μαλακία με τον κεραυνό και βάζετε το hammer με το 270% dmg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι,αλλά τα άλλα difficulties τί κάνουν;Δεν έχω βρει στο wiki :(

 

Αυτο που παρατηρησα παιζοντας στο nightmare , σε συγκριση με το normal ειναι τα εξης

 

1.ολες οι κατηγοριες τερατων (normal , champion , elite , boss) βαρανε αρκουντως περισσοτερο.

2.τα champions/elites (μπλε , κιτρινα) εχουν εξτρα ιδιοτητες που δεν εχουν στο νορμαλ.

3.Για τα bosses δεν ειδα να εχουν κατι παραπανω -μπορει και να κανω λαθος- απλα βαρανε πολυ περισσοτερο

4.Πολλα γκρουπ τερατων πλεον ειναι πιο...πολυπληθη

5.καλυτερα drops , οπως και μερικα που δεν υπαρχουν στο νορμαλ για την αναβθμιση των blacksmith , jewelers (plan of blacksmithing/jewelering)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω κάποιου update μάλλον δεν είναι διαθέσιμοι οι servers.

 

 

Φίλος μου που ασχολείται χρόνια με το WOW, μου είπε ότι ανέκαθεν η Κυριακή ήταν maintenance day για τη Blizzard, ιδίως το πρώτο διάστημα μετά την κυκλοφορία των παιχνιδιών.

Φαίνεται ότι το ίδιο ισχύει και με το Diablo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετάρτη ήταν η μέρα για updates κ maintenance των servers στο wow. Κυριακή δεν έχει και λογική αφού όλος ο κόσμος που δουλεύει μόνο τότε έχει χρόνο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή βλέπω αρκετά άτομα να έχουν πρόβλημα με το παιχνίδι here are some tips

 

i) ανεβάζετε μόνο τον bs + jc για να είναι ανεβάσμενοι, δεν κάνετε ΚΑΝΕΝΑ CRAFT. NADA , NO , NOTHING , ΤΙΠΟΤΑ.

ii) εάν σας φαίνεται δύσκολο το παιχνίδι είναι δικό σας λάθος, πάτε σε μερικά forum διαβάστε specs + playstyle και φτιάξτε σωστά τον ήρωά σας. Η 1η δυσκολία για solo farm θα πρέπει να έρθει στο hell στο τέλος και μετά στο inferno. όποιος κλαίγεται ότι είναι δύσκολο κάνει κάτι λάθος 100%

iii) το να αγοράζεις απο το ΑΗ είναι πολύ σωστό ΑΛΛΑ να το κάνεις σωστά... θα σας δώσω ένα παράδειγμα τι κάνω εγώ και σε κάθε level έχω full rare gear με περίπου 30-40k gold (τα λεφτά είναι για επίπεδα 50-60 περίπου. άρα εάν είστε μικρότερο επίπεδο υπολογίζεται λιγότερα).

 

εγώ σαν βάρβαρος, παω στο ΑΗ και βάζω (πες ότι είμαι 55lvl) range 54-56 lvl , rare, has: str - vitality - has sockets και buyout price πχ 30.000. Ψάχνω ένα ένα τα αντικείμενα που θέλω (wrist shoulders chest) και βάζω να είναι απο το φθηνότερο στο ακριβότερο. θα εκπλαγείτε με το ΠΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (και πάντα rare) θα βρείτε με 3,4,5,6 χιλιάρικα (όπλο 300 dps . 1h + socket με 2.000 είχε πριν 3 ώρες). ΑΠΛΑ σαν έξτρα tip. Εάν δείτε κάτι καλό το παίρνετε ΕΠΙΤΟΠΟΥ. Μιας και το ΑΗ είναι πανευρωπαικό έχει τύχει να εξαφανίζονται πράγματα (ειδικά τα καλά και φθηνά) σε κλάσματα του δευτερολέπτου.

 

τώρα ανάλογα τι παίζεται εσείς βάζετε τα ανάλογα όπως dexterity / inteligence etc etc. εάν δεν ξέρετε τι να βάλετε διαβάστε πρώτα το guide για τα βασικά του παιχνιδιού και μετά δείτε αυτά που έγραψα.

 

my 2 cents

 

ps1: banarete pls το τρολ με τον ρονάνλτο για υπογραφή.... μπερδεύει μέχρι και τα topics αρκεί να trollarei. για οποιαδήποτε απορία ρωτήστε εδώ αν και πιστεύω σας κάλυψα πλήρως.

 

ps2: δυστυχώς ο barbarian παίζει με 1h + shield στο 80% άρα μην δοκιμάζετε 2h ή 1h x2 better safe then sorry

 

ps3: για barbarian spec ψάξτε κανά 50 σελίδες πίσω θα δείτε ένα το οποίο 9/10 παίζουν (τανκ dps) για packs , και απλά αλλάζεις το cleave --> frenzy + την μαλακία με τον κεραυνό και βάζετε το hammer με το 270% dmg

 

Thanks για τα tips, απο εβδομαδα που θα εχω το full game ο Βαρβαρος μου θα σε τιμησει!

 

 

Μπορεις να μου απαντησεις σε αυτο που ρωτησα λιγο πιο πριν;

 

Παιδια μια ερωτηση για τα mechanics του game.

Τα skills οταν λενε οτι κανουν 150% του weapon dmg εννουν το DPS που γραφει το weapon ή το Damage που λεει στην καρτελα του char;

 

Το ρωταω γιατι μεν λεει weapon dmg αλλα σε stream εχω δει τρελα νουμερα που μονο με το dmg της καρτελας εχουν λογικη.

 

Δηλαδη το frenzy πχ. που λεει 110% weapon dmg σε ποιο νουμερο αναφερεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Φίλος μου που ασχολείται χρόνια με το WOW, μου είπε ότι ανέκαθεν η Κυριακή ήταν maintenance day για τη Blizzard, ιδίως το πρώτο διάστημα μετά την κυκλοφορία των παιχνιδιών.

Φαίνεται ότι το ίδιο ισχύει και με το Diablo.

 

maintenance day στο WoW είναι η Τρίτη για USA και Τετάρτη για Europe...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...