Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yup. Απο ότι φαίνεται ο τύπος έχει λιώσει ah ή έχει αγοράσει g δεν εξηγείται αλλιώς να περνάει δίπλα απο τα 1000ρικα και να μην κάνει ένα βήμα να τα σηκώσει.

Πάντως και αυτός επιβεβαίωσε το πόσο σκατένιο είναι το pony lvl ακόμα και με 5stacks και mf.

Πλέον πραγματικά δεν ξέρω τί και που να φαρμάρω.

Act3-4 τα drop είναι γελοία. Τα 2 καλύτερα drop που είχα μέχρι σήμερα ήταν κάτι set items απο αρχές act 2 και μάλιστα απο σκελετό μέσα σε ένα τυχαίο βαρέλι. Ούτε stacks, ούτε bosses ούτε rares, ούτε τπτ...

Για drops δε το συζητάω... Για κάνα καλό item μήπως κάτσει κάνα gold και πάρω καμια ευκαιρία απο το ah :|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτος ο skeleton king στο Inferno με ενα hit (απο τα καλα του) με τελειωνει... μου εφυγε ο τακος να τον φαω. στο AH εν τω μεταξυ δεν υπαρχει αντικειμενο φθηνοτερο απο 200κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος ο skeleton king στο Inferno με ενα hit (απο τα καλα του) με τελειωνει... μου εφυγε ο τακος να τον φαω. στο AH εν τω μεταξυ δεν υπαρχει αντικειμενο φθηνοτερο απο 200κ

 

Πλάκα κάνεις μωρέ; Τι αντικείμενο θες να δω αν έχω να σου δώσω κανένα μπας και helpαριστείς στο early inferno

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Low-mid tier items στ ah για inferno γίνεται χαμός!

Προχθές βρήκα κίτρινη torso armor καλύτερη από τη legendary που είχα με 7000.

Προφανώς υπάρχουν farmer που απλά ξεφορτώνονται items όσο όσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αντικειμενα εχετε φθηνοτερα δηλαδη; Δε βρισκω με τιποτα. Εχω ας πουμε ενα σπαθι με 800 κατι dps και δε βρισκω καλυτερο στα 200κ. Θα ποσταρω αυριο τον χαρακτηρα μου να μου πειτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα δεν είναι τα dps αλλα τα stats. Το πόσα 800-900 1 hand πήγαν salvage λόγω σκατένιων stats δε λέγεται.

Γιατί το να χάσεις ένα auction slot για μια παπαριά των 200k δεν αξίζει για κανένα λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα δεν είναι τα dps αλλα τα stats. Το πόσα 800-900 1 hand πήγαν salvage λόγω σκατένιων stats δε λέγεται.

Γιατί το να χάσεις ένα auction slot για μια παπαριά των 200k δεν αξίζει για κανένα λόγο.

 

Μου εξηγει καποιος για το salvage? γιατι να μην το πουλησεις απλα;

 

Λοιπον παιδια αυτος ειναι ο χαρακτηρας μου και ειμαι ACT 1 Inferno οπου και χανω στα 9/10 elites που βρισκω. οποιες προτασεις θα με βοηθησουν

 

 

 

 

DiabloIII2012-06-1008-29-53-21.jpg

DiabloIII2012-06-1008-34-17-21.jpg

DiabloIII2012-06-1008-34-19-81.jpg

DiabloIII2012-06-1008-29-35-77.jpg

DiabloIII2012-06-1008-29-37-05.jpg

DiabloIII2012-06-1008-29-39-56.jpg

DiabloIII2012-06-1008-29-38-37.jpg

DiabloIII2012-06-1008-29-40-89.jpg

DiabloIII2012-06-1008-29-42-23.jpg

DiabloIII2012-06-1008-29-45-80.jpg

DiabloIII2012-06-1008-29-44-57.jpg

DiabloIII2012-06-1008-29-47-24.jpg

DiabloIII2012-06-1008-29-49-77.jpg

DiabloIII2012-06-1008-29-48-47.jpg

DiabloIII2012-06-1008-29-51-11.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Shoulders-chest-belt-boots είναι τίμια (σαφώς βρίσκεις καλύτερα).Από τα άλλα βρίσκεις καλύτερα άμεσα στοah.

Επίσης ανέβασε αρκετά τα res,ότι έχεις το έχεις λόγω intelligence.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψαχνω ψαχνω αλλα καλυτερα με 100-200κ δε βρισκω...

και ποια στατιστικα να θυσιασω για res? να μην ανεβαζω armor απλα?

 

κανω λιγο φαρμιν τωρα εχωντας περιπου +80% Gold find στο siegebraker hell και με τα valor φτανει και στο 160-180%. μακαρι να βγει κανα φραγκο γιατι δε με βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Intelligence>res>vitality και μετά τα υπόλοιπα.

Με πρώτο φυσικά το dps (μάγο δεν παίζεις;).

 

μμμ μαλιστα. res πανω απο vitality? αληθεια? δεν θα το περιμενα. και ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να ανεβει το res? armor μεσω strength η απλα των αντικειμενων οχι? δηλαδη εισαι υπερ του 2-hand?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται αν θες να το παίξεις "είμαι wizard και έχω res και ας είναι άχρηστα"

 

Τα μόνα που σε νoιάζουν είναι att speed/crit dmg/int.

 

Resistance, Vit, Armor είναι για κάποιο built το οποίο αυτή την στιγμή δεν είναι viable λόγω του ότι αντε να λειτουργεί στο Act 1, από Act 2 και μετά ότι και να κάνεις one shot θα είσαι, όσο res και να βάλεις, οπότε παρατάς αυτό το σκεπτικό και παίζεις σκεπτικό "glass canon".

 

Δλδ, βγάλε όσο περισσότερο dmg μπορείς πριν πεθάνεις, γιατί ΘΑ πεθάνεις και μάλιστα πολύ. Ότι κάνουν και οι DH δλδ.

 

ΔΛΔ αν είσαι μεταξύ του να βάλεις bracers me 130 int και 0 vit, θα τα βάλεις και ας σημαίνει ότι θα χάσεις 4k life.

 

Τώρα για τα items γενικά. Για αρχή πιστεύω θες chest με 3 socket, και να κάτσεις να κραφτάρεις κανα gem της προκοπής γιατί μόνο το γεγονός ότι έχεις square topaz είναι απλά να μη πω.

 

Γενικά έχεις τόσο μεγάλο δρόμο ακόμα για να φτιάξεις το gear σου και να καταλάβεις πως λειτουργεί το inferno που θα σου πρότεινα αντί για το forum να ασχοληθείς με το παιχνίδι και θα το καταλάβεις μόνος σου.

 

Το ψώνισα εχθές και έχω κολλήσει!

 

 

Υποτίθεται πως παίζουμε το single player μέχρι να ανέβουμε lvl και μετά παίζουμε online ή έχω καταλάβει λάθως;

 

Μπορείς και από lvl 1 να παίξεις co-op

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...