Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έκανε χθές κάτω απο 3sec. Τον έχω ανοιχτό καθώς φαρμάρω. Αρκετό fun.

Κατα τα άλλα το πρώτο actual γαμάτο drop που μου έπεσε σήμερα

 

260 int/67 all resist/socket/80dex/74str/50fire resist Helm.

Δεν υπάρχει κάν κάτι τέτοιο στο AH. Με 200 int πάνε στα 18m. Awwwwww yeah.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gimme donations ο τραγικός :mrgreen:

 

Τα donations είναι και σε φάση "gimme donations για την γκόμενά μου, gimme donations για τους 2-3 random dudes groupies που φαρμάρουν για μένα και μου δίνουν το gear" και τέτοιες βλακείες.

 

Gamer groupies δεν το περίμενα αφού στους gamers υπάρχει μόνο ένας νόμος:

 

Anyone worse than me is a noob

Anyone better than me is a nolifer

 

Gratz για το helm man

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα belial . Έπαιξα μισή ώρα αλλα δεν κατάφερα καν να πάω second phase.

 

32κ damage 22k life 300 resistance και κανά 70 as ειναι λιγο ( wizard) ; Όταν γυρίσω απο εξωτερικό θα ψάξω κανά καλυτερο build να τον βγάλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανε χθές κάτω απο 3sec. Τον έχω ανοιχτό καθώς φαρμάρω. Αρκετό fun.

Κατα τα άλλα το πρώτο actual γαμάτο drop που μου έπεσε σήμερα

 

260 int/67 all resist/socket/80dex/74str/50fire resist Helm.

Δεν υπάρχει κάν κάτι τέτοιο στο AH. Με 200 int πάνε στα 18m. Awwwwww yeah.

 

gz φιλαράκι, σε έπαιρνα χθες skype γιατί είχαμε κάνει groupaki για farm act 1,2,3 αλλά δεν ήσουν μέσα. πάντως όποιος θέλει είτε για Progress είτε για fun κάνουμε runs ξεκινώντας απο act 1 και όσο πάει. χθες ήμασταν τυχεροί και βγάλαμε αέρα πατέρα act 1,2,3 FULL act 4 quest 1,2.

 

Τώρα στο θέμα μας. κάθομαι στα 19-20m και δεν ξέρω τι upgrade να πάρω. αλλαγή το xbow μου(1050 dps - 1189 max - 1.10 attacks / sec - socket) να πάρω κανά andariels με 150-180 dex + 15% eas? πήρα φαρέτρα με 20% eas , socket , 8% dmg @ elemental arrow , 90 dex που (perfect δλδ) χωρίς crit dmg. καμία ιδεά / βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και το ειπες, μα καλα δεν μπορουσαν να φτιαξουν κανεναν πιο τρομακτικο diablo? ο πιο γυναικωτος απο τους αρχηγους ειναι με αυτη τη μορφη...

 

Α, παιδια ξερει κανεις τι ειναι αυτα τα τεραστια σαν ρομποτ στο mission που ψαχνεις την αραχνη? στο heart of .... κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και το ειπες, μα καλα δεν μπορουσαν να φτιαξουν κανεναν πιο τρομακτικο diablo? ο πιο γυναικωτος απο τους αρχηγους ειναι με αυτη τη μορφη...

 

Α, παιδια ξερει κανεις τι ειναι αυτα τα τεραστια σαν ρομποτ στο mission που ψαχνεις την αραχνη? στο heart of .... κατι

Δεν θυμαμαι πως τα λένε. Κατι σαν golem είναι. Αυτά που τρως 2 σφαλιάρες και ψοφας:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gz φιλαράκι, σε έπαιρνα χθες skype γιατί είχαμε κάνει groupaki για farm act 1,2,3 αλλά δεν ήσουν μέσα. πάντως όποιος θέλει είτε για Progress είτε για fun κάνουμε runs ξεκινώντας απο act 1 και όσο πάει. χθες ήμασταν τυχεροί και βγάλαμε αέρα πατέρα act 1,2,3 FULL act 4 quest 1,2.

 

Τώρα στο θέμα μας. κάθομαι στα 19-20m και δεν ξέρω τι upgrade να πάρω. αλλαγή το xbow μου(1050 dps - 1189 max - 1.10 attacks / sec - socket) να πάρω κανά andariels με 150-180 dex + 15% eas? πήρα φαρέτρα με 20% eas , socket , 8% dmg @ elemental arrow , 90 dex που (perfect δλδ) χωρίς crit dmg. καμία ιδεά / βοήθεια

 

Ty ty. Αν και δεν το βλέπω να φεύγει στα 22m που το έβαλα (greedy bstrd :P)

Συνήθως το έχω κλειστό το skype, σφύρα ingame.

Πρέπει να μπήκε το ninja nerf για τις 4δες οπότε δεν νομίζω οτι ήσασταν τυχεροί, απλά τα mobs πλέον κάνουν 225% λιγότερο dmg :P Welcome to the world of party free farm.

 

Το quiver το είδα. Σόκ! Πόσο;

Θα σου έλεγα να αποφύγεις τα legendary μέχρι το patch. Και γενικά να περιμένεις να δούμε τι θα γίνει με το att speed και τα καινούρια legendary που θα σκάσουν. Λογικά andariel's κτλ θα πέσουν κατακόρυφα.

Αν σκίζεσαι πάντως ρίξε μια ματιά στο natalya's set για 2-3 items.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ναι.

Αλλα όπως και να'χει είναι σχεδόν επιβεβλημένο πλέον να έχεις authenticator.

Αν έχεις smartphone υπάρχει σε εφαρμογή και για android και για iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ty ty. Αν και δεν το βλέπω να φεύγει στα 22m που το έβαλα (greedy bstrd :P)

Συνήθως το έχω κλειστό το skype, σφύρα ingame.

Πρέπει να μπήκε το ninja nerf για τις 4δες οπότε δεν νομίζω οτι ήσασταν τυχεροί, απλά τα mobs πλέον κάνουν 225% λιγότερο dmg :P Welcome to the world of party free farm.

 

Το quiver το είδα. Σόκ! Πόσο;

Θα σου έλεγα να αποφύγεις τα legendary μέχρι το patch. Και γενικά να περιμένεις να δούμε τι θα γίνει με το att speed και τα καινούρια legendary που θα σκάσουν. Λογικά andariel's κτλ θα πέσουν κατακόρυφα.

Αν σκίζεσαι πάντως ρίξε μια ματιά στο natalya's set για 2-3 items.

 

λάθος μου τότες, απο δω και πέρα wisper in game Και μετά skype. πήγαμε 2άδα με baba με earthquake , pain sup , ulti (super sayan) και κρατούσε 2h και εγώ με το κλασικό σπαστικό glass canon spec. άρα είχαμε χώρο για άλλους 2. Η φαρέτρα είναι δώρο από αυτόν γιατί του είχα βρει πριν 2 εβδομάδες bis wrist , chest, boots με άπειρο str - vit - res to all. άρα χωρούσες και εσύ και ο αδελφός tresh πχ.

 

Έλεγα αντί για natalya's μήπως πήγαινα για κανά bow / xbow στα 1.22- 1.25k dps είτε με dext (60-90) είτε με τρύπα (έχει μερικά στα 15-17m). όπου λογικά θα ανέβαζαν πολύ το ντιψ μου. what do u say

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ναι.

Αλλα όπως και να'χει είναι σχεδόν επιβεβλημένο πλέον να έχεις authenticator.

Αν έχεις smartphone υπάρχει σε εφαρμογή και για android και για iphone.

Εγώ όμως που δεν έχω smartphone γιατί να δώσω 10 ευρώ για κάτι που έπρεπε να έρθει πακέτο με το παιχνίδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paularas πήγαινε για όπλο γιατί και andariel's να πάρεις όλα τα %eas πάνε και κάθονται πάνω στο όπλο άρα ένα bow με 18-20eas & socket γύρω στα 1200 θα σου δώσει τρομερά υπερβολικό dps σε σχέση με το να πάρεις το andariel's τώρα με αυτό το όπλο.

 

Γενικά βρήκα quiver Dead Man's με 18%eas/80dex/81vit/7%life/1.1hatred/18%GF/3%dmgRapidFire αμα ψήνεται κανένας γιατί κατάφερα και έμεινα με 1015gold λόγο δανείου σε φίλο. Αν θέλει κανείς να στείλει pm και κανονίζουμε τιμούλα στο 70% του AH για τους συμφορουμήτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δεν είναι και απαραίτητο.

Χρησιμοποίησε ένα 20ρι κωδικό με case/symbols/numbers κτλ και δε χρειάζεσαι authenticator.

Τώρα για το RMAH ναι μέν, αλλά... θα μπορούσαν κάλλιστα να το επιτρέψουν και χωρίς authenticator αλλα μετά διακυβεύονται πολλά οπότε αν μπείς σε αυτή τη διαδικασία.. better safe than sorry.

 

Paulara να δούμε τι παίζει με το party buff και με το layout που λές λογικά θα φεύγουν όλα άκλαφτα (αν και το nerf boostάρει άπειρα τα melee classes λόγο λιγότερου dmg)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...