Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποοοολυ ξυλο στο act2/inferno σε σημειο να κατανταει ασυμφορο...επειδη δεν παρακολουθω τα κολπα...που παιζει καλο φαρμινγκ μεχρι ΚΑΙ act1/inferno μπας και ανεβασω λιγο ακομα dps..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ποοοολυ ξυλο στο act2/inferno σε σημειο να κατανταει ασυμφορο...επειδη δεν παρακολουθω τα κολπα...που παιζει καλο φαρμινγκ μεχρι ΚΑΙ act1/inferno μπας και ανεβασω λιγο ακομα dps..?

 

ποσα θες να βγαζεις και με τι gear?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσα θες να βγαζεις και με τι gear?

 

τι ερωτηση ειναι αυτη ? οσα περισσοτερα , σε οσο λιγοτερο χρονο...

 

το με τι gear ..δεν το καταλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε ναι ! απλα εγω το μονο μερος που ξερω και φαρμαρω με το καταλληλο Gear με πολυ magic and gold find, θα σου δωσει περιπου 140κ την ωρα. κανεις 2-3 Missions σερι ξεκινωντας απο ta war machines ACT 3 hell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με τον μονκ μου γτ βγαζω 240κ την ωρα στο ιδιο σημειο που πας και εσυ αλλα στο Nighmare?? oO βεβαια εχω και 200% gold find unbuff, αλλα και παλι λιγο μου φαινεται το 140κ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με τον μονκ μου γτ βγαζω 240κ την ωρα στο ιδιο σημειο που πας και εσυ αλλα στο Nighmare?? oO βεβαια εχω και 200% gold find unbuff' date=' αλλα και παλι λιγο μου φαινεται το 140κ..[/quote']

 

Εχω 220 gold find σκετο και καμια 80αρια magic. Πως γινεται αυτο που λες; Κανεις κατι συγκεκριμενο; Δε μου φαινεται λογικο αυτο που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Act 3 full clear ΧΑΒΑΛΕ με 3ppl party. Εντάξει υπάρχουν και τα occasional καρκινοaffixes αλλα με barb-2DH που πήγαμε βγήκε για πλακίτσα (ακόμα πιο εύκολα μόνο barb/dh). Τουλάχιστον 1 καλό upgrade για τον καθένα και άνετα 5 valor buffs up όλη την ώρα.

Επιτέλους φτάσαμε στο να κυνηγάμε τα rares αντί να τα αποφεύγουμε ^^

Προφανώς το hotfix επηρέασε κατα πολύ τα drops (υπάρχουν βέβαια και τα 200dmg rares) αλλα το να βγάζει ο καθένας κάτιτις σε κάθε run είναι αιώνες μπροστά απο την παλιά γελοιότητα που προτιμούσες να φαρμάρεις goblin για 2 ώρες παρά να πάς για full clear. Για gold ούτε λόγος btw. Με repairs etc το πολύ να βγήκαν καθαρά 80k.

 

Μου τη δίνει άπειρα που το παιχνίδι as we know it θα αλλάξει με το rmah... αλλα shit happens ^^

Aάάάάντε να φεύγει το helm να δούμε άσπρη μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Act 3 full clear ΧΑΒΑΛΕ με 3ppl party. Εντάξει υπάρχουν και τα occasional καρκινοaffixes αλλα με barb-2DH που πήγαμε βγήκε για πλακίτσα (ακόμα πιο εύκολα μόνο barb/dh). Τουλάχιστον 1 καλό upgrade για τον καθένα και άνετα 5 valor buffs up όλη την ώρα.

Επιτέλους φτάσαμε στο να κυνηγάμε τα rares αντί να τα αποφεύγουμε ^^

Προφανώς το hotfix επηρέασε κατα πολύ τα drops (υπάρχουν βέβαια και τα 200dmg rares) αλλα το να βγάζει ο καθένας κάτιτις σε κάθε run είναι αιώνες μπροστά απο την παλιά γελοιότητα που προτιμούσες να φαρμάρεις goblin για 2 ώρες παρά να πάς για full clear. Για gold ούτε λόγος btw. Με repairs etc το πολύ να βγήκαν καθαρά 80k.

 

Μου τη δίνει άπειρα που το παιχνίδι as we know it θα αλλάξει με το rmah... αλλα shit happens ^^

Aάάάάντε να φεύγει το helm να δούμε άσπρη μέρα!

 

ακριβώς αυτό κάναμε εμείς... άσε που είχε και πλάκα....

 

btw όπλο δεν βρήκα... εάν βρει κανείς κάπου στα 1100-1200 dmg με socket και ειδικά crit dmg % έως 20-22m ή ας το κρατήσει ή ας μπει με το acc μου να το πάρει ή ας κάνει ότι θέλει. 5 ώρες 3 όπλα βρήκα σε forums / sites / trade / ah και αυτά ήταν μόνο με bid 1 day + random hours . βλέπω να παίρνω μία σφεντόνα με κανά 10m και να πάνε να πνιγούνε ολοι :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οντως βγαζω λιγα γθα hell siegebreaker? αν ναι, τι μπορει να κανω λαθος;

 

 

Με το salvage τι γινεται; Αξιζει αν χρησιμοποιω AH η δεν υπαρχει λογος; Κερδιζω κατι εκτος σπο υλικα ωστε να φτιαξω νεα οπλα στον blacksmith?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οντως βγαζω λιγα γθα hell siegebreaker? αν ναι, τι μπορει να κανω λαθος;

 

 

Με το salvage τι γινεται; Αξιζει αν χρησιμοποιω AH η δεν υπαρχει λογος; Κερδιζω κατι εκτος σπο υλικα ωστε να φτιαξω νεα οπλα στον blacksmith?

το craft Παράτα το δεν λέει, και εγώ στην αρχή τα έσπαγα τα αντικείμενα μέχρι που γέμισα materials...

πούλημα σε npc τα items που δεν χρειάζεσαι ή δεν θα πιάσουν τπτ στο ah..

πάντως αν το έχεις τερματίσει σε Hell εγώ θα έλεγα να αρχίσεις να παίζεις σιγά σιγά το Inferno mode έτσι για να συνηθίσεις τον πόνο :mrgreen:

act 1 με Items από ah πλέον το έχω χαλαρά, μόνο από κανένα elite pack τρώω ψόφο. θα μείνω act1 Μέχρι να δούμε τι θα παίξει με το patch μπας και βγάλουμε το act2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 220 gold find σκετο και καμια 80αρια magic. Πως γινεται αυτο που λες; Κανεις κατι συγκεκριμενο; Δε μου φαινεται λογικο αυτο που λες

 

Βασικα εχω και ειδικο build που παιζω,ειμαι στο cap του movemet speed,και απλα παιρναω αναμεσα απο το κριπακια και με τις 50 γιαρδες μαζευονται τα gold απο μονα τους, εχω δοκιμασει και Full Run απο την αρχη μεχρι το τελος,και μου πηρε μια ωρα και 10 λεπτα. Κοιτα παντα σπαω οτιδηποτε μπροστα μου,και μπαινω σε ολες τις πορτες που μπορει να περιεχουν σεντουκια κτλπα. Μπορω να στο αποδειξω παντως αν χρειαστει xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πολύ περήφανος, σήμερα έφαγα τον πρώτο μου unique εχθρό στο act 2 του Inferno, και μάλιστα με το mf build μου. Εκεί που έκανα το κλασσικό goblin run στο Ancient Path, μου πετάχτηκε ένας Lacuni αναρχικός κι άρχισε να μου πετά μολότωφ. Πήγα πάνω του, τον πλάκωσα στις σφαλιάρες, του ξερίζωτα το κεφάλι και άρχισα ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΠΟΝΔΕΣ ΣΤΟ ΘΟΡ ΚΑΙ ΤΟΝ ΟΝΤΙΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΡΟΜ ΜΕ ΤΟ ΑΔΕΙΟ ΤΟΥ ΚΡΑΝΙΟ.

 

Από αύριο θα δοκιμάσω δειλά δειλά progress. Ξέρω πως ήδη έχω τα mobs, θα δω τι γίνεται και με τα elites.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερε και να ξερες τι σε περιμενει :D good luck παντως, θα την χρειαστεις ^^

Paularas,KlainmainGr,TheResh οταν τελειωνατε το Act2 με το απλο σας gear,ειχατε δοκιμασει σολο τον Belial??

H πηρα το achivment "Insomnia First Belial Solo Inferno Mode" ???? :D :D με DH αναφερομαι.. Μονο 58 ψοφοι και 120κ repair χρειαστηκαν και φυσικα απειρη τυχη να κανεις dodge τις καταλληλες στιγμες...26k/180% crit dmg/17% crit chance ειχα... Καιρο ειχε να με ακουσει η πολυκατοικια απο τα ανουσια deaths που ετρωγα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς αυτό κάναμε εμείς... άσε που είχε και πλάκα....

 

btw όπλο δεν βρήκα... εάν βρει κανείς κάπου στα 1100-1200 dmg με socket και ειδικά crit dmg % έως 20-22m ή ας το κρατήσει ή ας μπει με το acc μου να το πάρει ή ας κάνει ότι θέλει. 5 ώρες 3 όπλα βρήκα σε forums / sites / trade / ah και αυτά ήταν μόνο με bid 1 day + random hours . βλέπω να παίρνω μία σφεντόνα με κανά 10m και να πάνε να πνιγούνε ολοι :(

 

Έχει as we speak

2hand bow

1242dmg

18%att speed

Socket

Buyout έχει μεγάλο αλλα το bid είναι στα 30m και λήγει σε 25 λεπτά απο τη στιγμή που κάνω αυτό το πόστ. Δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά του though.

 

Έχει όμως και 1093 dmg/40dex/76vit/socket στα 12m.

ΚΑΙ 1117 dmg/126dex/17%as/socket στα 20m. Το οποίο παίζει και να είναι η καλύτερη επιλογή.

Το xcelάκι με το dmg calculator θέλω να πιστεύω το έχεις ώστε να δείς πόσο dmg θα πάρεις και αν αξίζει κάποια απο τις παραπάνω αγορές.

 

Κατα τα άλλα belial solo 30/05/2012 με 70+k gear αν θυμάμαι καλά.

 

edit: 1130/25%as/socket χωρίς buyout με bid στα 9m (Πιθανότατα default) και 7ώρες ακόμα. Αν δε βαριέσαι να το κυνηγήσεις πιστεύω το χτυπάς σε καλή τιμή.

 

Στα περίπου 10-13m έχει πολύ πράμα δεν καταλαβαίνω πως δεν βρίσκεις κάτι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...