Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ερε και να ξερες τι σε περιμενει :D good luck παντως, θα την χρειαστεις ^^

Paularas,KlainmainGr,TheResh οταν τελειωνατε το Act2 με το απλο σας gear,ειχατε δοκιμασει σολο τον Belial??

H πηρα το achivment "Insomnia First Belial Solo Inferno Mode" ???? :D :D με DH αναφερομαι.. Μονο 58 ψοφοι και 120κ repair χρειαστηκαν και φυσικα απειρη τυχη να κανεις dodge τις καταλληλες στιγμες...26k/180% crit dmg/17% crit chance ειχα... Καιρο ειχε να με ακουσει η πολυκατοικια απο τα ανουσια deaths που ετρωγα ...

 

1 μέρα tries είχα δοκιμάσει με τον Strategos και μετά με τον Klainmaingr (DH και οι 2) λίγες φορές, την επόμενη μέρα πήγα solo έτσι για να δω πως είναι και έπεσε 1st try...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε μπορώ να καταλάβω πως έχεις την άποψη "αν έχεις gear μετά είναι για 5χρονα" από την στιγμή που δε μπορείς να το βγάλεις, λες μια άποψη βασισμένη σε υποθέσεις.

 

Ακόμα και ο χριστάρας που έσκασε 100Μ στο ah έχεις παρακολουθήσει πόσες κάσες τρώει καθημερινά; Και ας έχει 320k dmg αυτό δεν πάει να πει ότι είναι και invincible, αυτό είναι το τίμημα να παίζεις glass cannon. Επίσης πολλοί barbs παίζουν pure dps και τους βγαίνει εξίσου καλά όπως και με tank/shield built.

 

βρες κάποιον http://www.twitch.tv/directory/Diablo%20III που παίζει barb με πολύ dps και θα δεις ότι δεν θέλει μόνο τανκ/shield.

 

Και ναι, πρέπει να χάσεις ώρες απ'την ζωή σου στο farmarisma για να βγάλεις το gear τι να κάνουμε, όλα στο πιάτο τα θέλουμε; Και εύκολο, και easy loot και με ότι built θέλουμε; Αυτά μέχρι το Hell, στο Inferno πρέπει να δείξει κάποιος skill και υπομονή για να καταφέρει κάτι, μην τα ισοπεδώσουμε όλα γιατί μετά θα έβγαινες ο ίδιος να λες "fuck too easy buff buff everyone loots easy this is game for kids qq ect"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που απ´οτι φαίνεται είμαι ο μοναδικός monk εδώ μέσα δεν έχω κάποιο παράπονο από το class και γουστάρω να παίζω και δεν τον βρίσκω underpowered.Σίγουρα δεν είναι ούτε tank ούτε dps dealer αλλα αυτό το ήξερα πριν τον επιλέξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 Για την περιεκτικότητα... Κατά τα άλλα ΖΖζζζζζ....

 

Όντως δεν έχω καταλάβει. Τελικά θές καρκινοprogress the hard way ή gear για να πέσεις σε επίπεδο 5 χρονου και να πεθαίνουν τα mob μόνο που σε βλέπουν;

 

Το μόνο που θα μπορούσα να σε δικαιολογήσω είναι οτι supposedly οι τιμές στο ah είναι λίγο παραπάνω για melee class απο ότι για dh (δεν ισχύει έχω πουλήσει κοψοχρονιά 1002 top barb items).

Αν το θέμα σου είναι το gear και οτι υποτίθεται παίρνεις καλύτερα drops φαρμάρωντας act 2 και 3 και γι αυτό λες στο εαυτό σου οτι δεν προχωράς τότε έχω bad news for you. Το μόνο που θα μπορούσε να σε βοηθήσει είναι να βρείς κάνα drop για sell και απο κεί και πέρα να αγοράσεις κάτι άλλο απο το auction house Ή να κάνεις swap με φίλους. Τα drops στο παιχνίδι είναι ανύπαρκτα. Ιδιαίτερα για το ίδιο σου το class πρέπει να έχεις κάνει λιτανείες να σου πέσει top item(χθές πρώτη φορά μετά απο 200+ώρες Played και αυτό ήταν mediocre).

 

Εξωφρενικά items έχω πετύχει 4 φορές. 1 στο act 1 και 3 στις αρχές του act 2. Αν νομίζεις οτι θα πάς act 3 και θα σου ρίχνει items η blizzard με ilvl>9000 γελιέσαι. Όπως επίσης και αν νομίζεις οτι έχει πάει ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ class μπροστά στο παιχνίδι με καθαρά δικά του drop χωρίς ανταλλαγές το λιγότερο (χωρίς ah ναι).

 

Your argument is invalid.

 

Στο hc ο barb φαρμάρει goblin μέρες γιατί δεν πρέπει να πεθάνει ουτε ΜΙΑ φορά. Δεν φαντάζομαι οτι έχεις την ίδια απαίτηση στο softcore. Thus...

 

*Παραπάνω ο Paularas σου ανέφερε τον τρολολολ φίλο του με 2hand στο act3. Στα patch notes ακόμα και στο nerfed inferno η blizzard λέει για αλλαγή offensive/defensive στις αλλαγές κάθε act. hint hint.

 

Έλα αν μπορεί να το κάνει ο kungen μπορείς να το κάνεις και συ.

http://www.twitch.tv/kungentv

 

 

tl;dr: Όλα τα class χρειάζονται ανταλλαγές με φίλους ή ah στη χειρότερη για progress. ΟΛΑ. Και όχι δεν είναι δύσκολο να βρεθεί αξιοπρεπής barb/monk gear στο act 1. Τουναντίον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεσπα δε θέλω να σε πείσω ότι το πράγμα κάπου δεν παίζει σωστά...

Με τα επόμενα patch και τα fixes ελπίζω να καταλάβεις τι παίζει...

 

Klain επειδή είσαι εριστικός θα σου πώ ΝΑΙ ! θέλω και εγώ να stackaro 5000 STR με 200 Vitality και να φαρμάρω ACT4 όπως κάνεις εσύ και νομίζεις οτι εισαι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ άλλο που ανήκεις στην κατηγορία 5χρονου που κάνει pew pew με το τηλεκατευθυνόμενο lazer...

 

Έτσι και βρω και εγώ uber loot και ας μην είναι για το Char μου...και θα το πουλήσω και θα γίνω τσάμπα μάγκας.

 

Αν θεωρείς τον XRHSTARA ως ίνδαλμά σου ή ως uber player super grats then... Είναι τόσο κότα που το HardCore ούτε κάν ξέρει οτι υπάρχει στο παιχνίδι...

 

Ακόμα δεν έχεις καταλάβει τι πράμα λέω .... ο τρολολ φίλος σου μπορεί να κόβει και να δέρνει τα πάντα και μπράβο του... Δεν έχει φαρμάρει ούτε progressarei μόνος του όμως... διόρθωσε με αν κάνε λάθος...

 

Ακόμα και ο Kungen και ο Kripparian που βλέπετε να παίζουν HC έχουν απο πίσω ολόκληρες ομάδες που τους στηρίζουν είτε με goblin runs είτε με οτιδήποτε μπορείς να σκεφτείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ας σοβαρευτουμε λιγο . το act2 δεν παλευεται .

 

Η λογικη απο οτι εχω καταλαβει μεχρι να το "ελαφρυνουν" λιγο ειναι να λιωσεις στο φαρμαρισμα , να μαζεψεις μερικα εκατομμυρια και να πας βολτα απο το "μαγαζι".

 

Και μην ακουω περι "καποιοι ειναι καλυτεροι παιχτες απο τους αλλους".

 

Ωραια να θεωρησω οτι δεν ειμαι καλος στο να παιζω DH , δηλ. τι ακριβως κανει ενας καλος DH (με το δικο μου dps) οταν του την πεφτουν στο act2 elites με μορταρ/fast/βαλτεοτιαλλοσαδιστικοσαςερχεταιεδω ?? θα σκασεις 1-2-3 SS , και ευχεσαι να τον εχεις πεθανει...αν ειναι ενα ελιτε..αν ειναι 3 ξεχνα το.. 1-shot.

1-shot ειτε εχεισ 45-50k hp (που ειχα καποτε) ειτε 30-35k hp (που εχω τωρα)...

 

Ακομα και στα νορμαλ grps πρεπει να αποφευγεις ευλαβικα την "επαφη"...

 

Ειτε δωσε ευκολο τροπο να βγαινει χρημα (χωρις να γινεις nolifer) ειτε οπως λεει και στην περιγραφη της η μπλιζ , μειωσε το gap.

 

Ολα τα αλλα που λετε ειλικρινα ειναι σε φαση "την εχω μεγαλη και αφου καθαριζω 2-3-4 με την παρεα μου μιλαω εκ του ασφαλους"....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καθίστε ρε σεις το inferno είναι το last diff που υποτίθεται δεν είναι για όλους. Κάποιοι μπορούν και το κάνουν και κάποιοι όχι.

 

Όσο για τα afixes, αυτό είναι το νόημα, να ΕΙΝΑΙ δύσκολα, όχι να τα έχουν για την μόστρα.

 

Ναι θα σου βγει η πίστη για να τα βγάλεις αλλά πιο το νόημα αν το παιχνίδι το παίζεις στο easy; Αν θες loot θα φας κάσες. Και αν νομίζετε ότι πέφτει Loot είστε γελασμένοι. Θα κάνεις 5-6 siegebreaker runs (αφού μαζέψεις τις 5 stacks θα συνεχίσεις να τρως και άλλα mobs σε όλο το act 3, απλά πας για να τελειώσεις το run στον Siegebreaker) και άντε να σου πέσουν 2 items από τα 70 κιτρινα που θα μαζέψεις που θα βάλεις στο AH.

 

 

Το να σου πέσει κάτι καλό για εσένα είναι υπερβολικά δύσκολο. Αλλά αυτό είναι το νόημα του Diablo ρε παίδες.

 

Και ναι, δεν είμαστε εδώ για να μετρήσουμε τα e-peens μας, αλλά όποιος έχει DH/Wiz και δε μπορεί να περάσει το Act 2 κάτι λάθος κάνει. Θα κάτσει να φαρμάρει άπειρα goblinakia στο Ancient Path μέχρι να βρει items AH worthy να βγάλει κανα φράγκο για να πάρει κανα item για την πάρτη του να προχωρήσει το Act. Και στην τελική μην φας Belial γιατί είναι περίεργος, φτάσε το μέχρι τον Kulle και όταν μπορείς πλέον να τρως τα elite/champion packs με ευκολία πείτε να σας ανοίξουμε Siegebreaker να δοκιμάσετε την τύχη σας. Γιατί αν νομίζετε ότι το Act 2 είναι brick wall τότε το 3/4 είναι concrete wall.

 

 

 

Μπήχτη, πόσο dps έχεις με sharpshooter full? (Για παράδειγμα το Act 2 το έβγαλα με 6Κ HP γιατί απλά δεν είχε νόημα όσα hp και να έβαζα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4668375477_dcf8f63830_z.jpg + 220px-Atari_XE_joystick.jpg = your-tears-are-delicious.jpg

 

ΟΧΙ δεν μιλάμε εκ του ασφαλούς και ας την έχουμε μεγάλη... ακόμα και ο doug που ήρθε στραβάδι στο forum άκουσε και κάνει progres χωρίς αίμα και δάκρυα.... εάν θες ρώτα να σε βοηθήσουμε αλλά όχι να την ακούμε απο επάνω ότι την έχουμε μεγάλη και χαζομαρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι παυλάρα κάνεις λάθος κανείς δε κλαίει εδώ μέσα αν ήμουν απο αυτούς που θέλουν να την έχουν μεγάλη και ας είναι και άμπαλοι θα είχα φτιάξει ήδη έναν DH/WZrd 60 lvl να σε σίγουροσ...

 

Απλά είναι εκνευριστικό άτομα με το ίδιο gear/skill να progressaroun διαφορετικά

 

 

Μπηχτη..ενημερωτικά τι Class έχεις και δε μπορείς να περάσεις Act2 ? Είμαι περίεργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι παυλάρα κάνεις λάθος κανείς δε κλαίει εδώ μέσα αν ήμουν απο αυτούς που θέλουν να την έχουν μεγάλη και ας είναι και άμπαλοι θα είχα φτιάξει ήδη έναν DH/WZrd 60 lvl να σε σίγουροσ...

 

Απλά είναι εκνευριστικό άτομα με το ίδιο gear/skill να progressaroun διαφορετικά

 

 

Μπηχτη..ενημερωτικά τι Class έχεις και δε μπορείς να περάσεις Act2 ? Είμαι περίεργος

 

dh εχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι παθατε ρε παιδια τωρα? αντι να βρισκουμε τροπους να παμε παρακατω στο παιχνιδι μαλωνουμε για την Blizzard. εμενα μου αρεσει που το Inferno ειναι εξαιρετικα δυσκολο, αλλα ΔΕΝ μου αρεσει που οποιος εχει πραγματικο χρημα τα καταφερνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι γίνεται να πάει baba/monk act 3 και να φαρμάρουν, γίνεται. Είναι δύσκολο; Είναι. Πάρε παράδειγμα τους hardcore streamers που είναι με τους barbs τους στο Act 3. Και μιλάμε για hardcore που το 95% παίζει barbarian. Άρα μάλλον είναι viable ο barb. Δεν πάει να πει ότι όποιος κάνει progress είναι nolifer απλά μπορεί να είναι καλύτερος παίχτης, τι να κάνουμε δεν γίνεται να θεωρούμε "δεν μπορώ να το κάνω εγώ άρα όποιος μπορεί χρησιμοποιεί hacks/dupes/bots κλπ"

 

 

Τα είπα και παραπάνω τα λέω και τώρα. Με 3Μ build ο DH κάνει Inferno act 3. Με 3Μ build o βάρβαρος κάνει Act1 butcher. Ακόμα και το νούμερο να είναι off, καταλαβαίνεις το σκεπτικό. Μάλλον οι φίλοι μου που το αλλάζουν σε DH για φαρμ και progress , όταν αλλάζουν κλάση , παίζουν με το καλό το χέρι και γίνονται καλύτεροι παίχτες.

 

Ίσως, λέω ίσως , αυτή τη στιγμή το παιχνίδι ευνοεί glass canon ranged heroes που δεν τους νοιάζει να πεθαίνουν γιατί τα repair είναι φτηνά.

 

Πάμε όλοι να κάνουμε wizard+DH με IAS+VIT+DEX/INT (50% με tentacles , 50% με Piercing orb)για να ανακηρυχτούμε καλοί παίχτες.

 

Έλα δεν θέλω χαζά.

 

Αν αυτό το φαινόμενο δεν είναι δείγμα unbalance , δεν ξέρω τι είναι. Και δεν είναι qq, όλοι ξέρουμε το δρόμο. Δες πάνω 2 παραγράφους. Σιγά το skill που θέλει το diablo. ¨Ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...