Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά οκ, σας λέμε δεν είναι τόσο δύσκολο απλά θέλει υπομονή. Μας βρίζετε.

 

Σας λέμε τρόπους για να προχωρήσετε. Μας βρίζετε.

 

Σας λέμε τρόπους για να βγάλετε λεφτά χωρίς να είστε act 3/4. Μας βρίζετε.

 

Οκ, είμαστε για τον πέο, δεν παίζουμε εμείς καλά, ο DH είναι σπασμένος και είναι σα να έχουμε βάλει bot.

 

Παίξτε και εσείς DH και μετά τα λέμε. Παίξτε έναν χαρακτήρα με μηδενικό survivability και μετά τα λέμε.

 

Αν θέλετε να βγάλετε inferno με gear από το Hell σόρρυ αλλά στην παρούσα φάση δεν γίνεται, για να το κάνετε θέλει υπομονή, φαρμάρισμα και @@. Όταν το κάνουν το παιχνίδι pac man difficulty θα παίξετε και εσείς να νιώσετε cool γιατί σας πειράζει μάλλον το ότι κάποιοι άλλοι μπορούν να ανταπεξέρχονται καλύτερα απ'ότι εσείς.

 

Παρ'όλα αυτά, ξαναλέω, οι Hardcorάδες παίζουν σχεδόν αποκλειστικά Barbarian, οπότε ναι, είναι το class nerfed όχι ο τρόπος που παίζετε.

 

Κοίτα συζήτηση να πούμε που ξεκίνησε χωρίς λόγο.

 

Doug, στην ουσία το πρώτο κλικ και για κάμποση (λίγη ώρα) κοστίζει τάδε hatred και μετά ξεκινάκει και τρώει για κάθε tic dmg και λίγο hatred. Not worth.

 

Εσύ τουλάχιστον δεν κάνεις qq και προσπαθείς, αυτό που πρέπει να κάνουν οι γκρινιάρηδες αντί του QQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Klain επειδή είσαι εριστικός θα σου πώ ΝΑΙ ! θέλω και εγώ να stackaro 5000 STR με 200 Vitality και να φαρμάρω ACT4 όπως κάνεις εσύ και νομίζεις οτι εισαι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ άλλο που ανήκεις στην κατηγορία 5χρονου που κάνει pew pew με το τηλεκατευθυνόμενο lazer...

 

Yup είμαι εριστικός.

Feel free to lvl up dh και έλα να κάνουμε pew-pew μαζί δεκάρα δε δίνω. Έχεις διαλέξει λάθος class αλλα δεν το ξέρεις ακόμα. Σίγουρα είναι πιο δύσκολο και για χάρη των melee πρέπει να ρίξουν ΛΙΓΟ το dmg των mobs.. αλλα σίγουρα δεν είναι αδύνατο με τη σημερινή μορφή του παιχνιδιού.

 

Να σου θυμίσω οτι το παιχνίδι βασίζεται σε τεράστιο βαθμό στις αγοραπωλησίες οπότε με τις ευχές μου να βρείς κάτι μετά απο 200 ώρες farm και να το πουλήσεις 100m για να έχεις το περισσότερο dps στην ευρώπη και να βγάζεις diablo 3 sec blindfolded επίσης δεκάρα δε δίνω.

 

Δε καταλαβαίνω πως προέκυψε ο χρηστάρας. Troll streamer είναι με πολύ καλά εμπορικά skills και πολύ μέτρια ingame skills αφού καταφέρνει και πεθαίνει τόσες φορές με αυτό το dps.

 

Ναι έχω barbarians που Progressάρανε μόνοι τους. Όχι έναν και 2. Πρόσφατα 2 παιδιά έφτασαν double barb act 3. Τα streams βρωμοκοπάνε απο solo barbarians που κάνουν Progress και όμως υπάρχει κόσμος που λέει οτι δεν γίνεται. ΠΟΣΟ μάλλον όταν μπαίνει στη μέση το Party και ο καθένας κάτι αυτό που μπορεί καλύτερα.

 

Hell εδώ ο μπήχτης παραπάνω λέει οτι το act 2 με dh είναι αδύνατο.

 

Όπως ειπώθηκε παραπάνω αντί να πηγαίνουμε runs και να boostάρει ο ένας τον άλλο ακούμε παπαριές για pewpew. Ναι το παιχνίδι είναι (προφανώς) ευκολότερο για ranged αλλα απο τη στιγμή που θα περάσεις το brick wall που όντως υπάρχει στο act 2 για τα melee, το progress με ΥΠΟΜΟΝΗ μπορεί να γίνει το ίδιο και ευκολότερο. Όσοι το κάνουν δεν έχουν κέρατα.

 

Για την ιστορία όλο το content απο την αρχή μέχρι το τέλος χωρίς checkpoints και act skips απο γνωστούς βγήκε με λιγότερο απο 30k real dps(~85sshooter). Όλα τα άλλα ήρθαν μετά.

 

Παιχταράς δεν είναι κανείς σε ένα gear based παιχνίδι. Φαρμ και υπομονή θέλει (και λίγο ελάχιστο μυαλό). Ίσως στην υπομονή τα πάω λίγο καλύτερα... Τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doug αν θέλεις κανά boostάρισμα Act 1 πες battletag, θέλω να κάνω κανα run μπας και πέσει κανα Andariel's αλλά βαριέμαι να πάω χωρίς λόγο, αλλά αν θες να σε βοηθήσω για κανα run πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ευχαριστώ δε θέλω να κάνω pewpew θέλω να παίξω το class που έφτιαξα.

Με χαλάει απλά που ο κάθε άμπαλος πάει και φαρμάρει τα 1κ weapons κονομάει απο το AH ... παίρνει το ανάλογο gear και νομίζει είναι uber :)

 

 

Τσάγια ...πάω σπίτι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Act 1 & 2 πέφτει λόγω του ότι είναι lvl 58 (και Hell Act 3/4 αλλά screw it), act2 θα του είναι άσχημη εμπειρία οπότε Act 1 να βγάλουμε και κανά 100k/run

 

Υ.Γ. Μάλιστα είμαστε και άμπαλοι... Μάλλον επειδή δεν streamάρουμε στο twitch;

 

Υ.Γ.2 Εγώ θα μπορέσω μετά το μάτς με την Ελλάδα πάντως Zeniath#2397 (το άλλαξα) κάντε όποιος θέλει add να μαλακιστούμε παρέα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw, 1k weap = 100-150.000 gold, ούτε αρκετά για να σκουπίζουμε ποια τα δακρυα μας...

 

btw, τώρα που ακούσαμε ότι το andy's πέφτει act 1 βλέπω ο bucher να λέει τον δεσπότη παναγιώτη (ακόμα και χωρίς weap! ΠΑΟΚ!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doug αν θέλεις κανά boostάρισμα Act 1 πες battletag, θέλω να κάνω κανα run μπας και πέσει κανα Andariel's αλλά βαριέμαι να πάω χωρίς λόγο, αλλά αν θες να σε βοηθήσω για κανα run πες.

 

 

Γιατι act 1 συγκεκριμένα; Έχουμε κάπου που έχει καλύτερο drop rate το andariel's? If so ψήνομαι και γω απογευματάκι.

 

μιλατε για inferno ε? δεν βασταω λεπτο εκει συνηθως! σε ενα χτυπημα ειμαι κατω ειδικα μιας κι εχω gear αποκλειστικα για gf and mf. για αυτο και μπορω και φαρμαρω μονο ACT 3 hell!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικα να πω οτι δεν μπηκα να κλαφτω , αλλα να πω το αυτονοητο..οτι δηλ το act1 με το act2 (και προφανως και με το 3/4) εχουν τεραστιο κενο/ΑΛΜΑ δυσκολιας.

 

Παιζω DH με 88k dps με SS .Act1/inferno το εχω για πλακα...και οταν λεμε για πλακα...για πλακα..σε βαθμο που σκεφτομαι να προσπαθησω το "below 1 hour" achiev.

 

To act2 δεν ειπα επουδενι οτι ειναι αδυνατο , ειπα οτι δεν παλευεται .Αν ειναι να πεθαινω 80 φορες σε καθε χαρτη και να δωσω κανα κατομυρριο σε repairs , πλεον δεν αποτελει ψυχαγωγια αλλα σαδομαζοχιστικο μαρτυριο.

 

Δεν με ενδιαφερει ποιος τα εχει βγαλει με παρεα και με ποση και τι ειδους παρεα.Εγω προσπαθω να σκεφτομαι με ορους "solo".

 

Για την ιστορια να αναφερω οτι ολα τα νορμαλ γκρουπς στο act2 τα χω 2-3 hits στην χειροτερη , τα ελιτε γκρουπς με 1 ελιτε , με 3-4 ψοφους τα βγαζω...μερικα affixes ή γκρουπς με 3 ελιτες , κατανταει αηδια και μονο η σκεψη να τα δοκιμασω.Εχω φτασει σολο μεχρι το quest που ψαχνεις τα bloods του pain-in-the-ass μαγου.

 

Το "inferno δεν ειναι για ολους" ειναι ακυρο τελειως.Γιατι και ο πιο ανοιωθος αν βρει τον χρυσο (δεν χρειαζεται και ιδιαιτερο σκιλλ)...απλα πολυ χρονο και να μην βαριεσαι ευκολα... ισως και λιγη τυχη ...μπορει να παιξει στο ινφερνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζω Wizzard level 60, είμαι Belial Inferno και ο φίλος μου level 60 Barbarian έχει κολλήσει στα κουνούπια στο ACT 2...το gear μας στα ίδια level

 

του λέω θες gear με +res...πάμε AH να δούμε τιμές και απλά ΛΟΛ

 

το Inferno βγαίνει με όλες τις classes...FACT

ότι βγαίνει με λιγότερη προσπάθεια με τα ranged classes...FACT

 

το ότι παίζει κάποιος DH δεν σημαίνει ότι είναι noobas και όσοι παίζουν melee είναι PROs...αλλά όπως και να το κάνουμε WD και DH είναι πολύ πιο εύκολοι...δοκίμασα να παίξω τον βάρβαρο του φίλου, πήγα στα πρώτα elites και με όλα τα buffs πάνω εξαφανίστηκα σε 3 sec...όλος ντυμένος με 60 χρυσό gear...ναι οκ ξέρω βγαίνει αν φαρμάρει butcher over 9000 times, αλλά όσο περίεργο και αν φαίνεται σε κάποιους, πολλά άτομα δεν έχουν διάθεση για farming (including myself)...οπότε εκείνοι μένουν ACT 2 με τα melee τους και βλέπουν τους άλλους πάλι χωρίς farm να πηγαίνουν ACT 4

 

όλοι όσοι έχουν τελειώσει Inferno και έχουν μύρια πάνω τους και συμμετέχουν σε αυτό το thread έχουν DHs...τυχαίο???...και εγώ μύρια θα είχα βέβαια αν φάρμαρα αλλά δεν υπάρχουν κουράγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τρέχτε λίγο στο twitch.tv να πάρετε μια ιδέα για το τι κάνουν με babas τα παιδιά εκεί.

Αν δεν υπάρχει όρεξη για farming τότε sorry αλλά λάθος game.

Το inferno για δύσκολο το έβαλαν και το έχουν πει 800 φορές,αλλά ο καθένας τώρα θέλει να παίξει εκεί.Και στους φίλους μου το βλέπω,τρέχουν μισή ώρα Butcher "Όλο παπαριές ρίχνει,γιατί??? έχω 36000000 mf"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τοτε ρε φιλε Σταυρακα γιατι θα μειωσει το "κενο" η μπλιζζ στο επομενο patch ?Για να ικανοποιησει τους χιλιαδες αμπαλους ε?

 

Γιατι δεν φτιαχνει "farming points" και να αφησει το "κενο" ως εχει ?Αρα μηπως εχει καταλαβει οτι εχει κανει παπαριτσα στην δυσκολια στο ινφερνο?

 

Και δεν μπορει ναναι οοολοι τοσο ανοιωθοι που ενω την παλευουν στο 1 στο 2 να φευγουν σαν μυγες...

 

Κανεις δεν μιλησε να κανει το ινφερνο ευκολο και προσιτο σε ολους...οπως λεει και η ιδια..να μειωσει το "κενο"..thats all.

 

@doug21 : μην μασας ελα να παμε full run act1/inferno...θα κανω τον τανκ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλησα για εσένα και ούτε είπα κανέναν άμπαλο μην βάζεις λέξεις στο "πληκτρολόγιο" μου :mrgreen:

 

Καλά κάνει και μειώνει το Dmg που σκάνε οι enemies,αλλά το farming θα παραμείνει farming είτε θα λιώσεις 1000 runs μπας και βρείς κάτι είτε θα μαζέψεις κάπως gold να πάρεις κάτι απο AH για όλους ισχύει αυτό.

Με 10 runs δεν πήγε κανείς πουθενά.

Όσο για τους πάμπλουτους DH που έκαναν exploit το Act 4 κλπ,αυτό δεν ήταν προνόμιο μόνο των DH όλα τα classes πήγαιναν Act 4 μέσω ενός Bug και άφηναν τον Tyrael να σκοτώνει κάποια Bossakia.

Έτσι βγήκαν τα πρώτα 1k dps όπλα και έτσι έγιναν τα πρώτα μύρια σε gold.

 

Y.Γ Το ότι μειώνει το Dmg για να ζουν και τα melee classes δεν σημαίνει οτι οι Range είναι OP.

Ranged is Ranged σκοτώνω πριν με σκοτώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...