Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παμε αλλη μια.

 

Pre-act3 φαρμαρεις για gold. Σπαζεις βαζα πως το λενε. Δε φαρμαρεις items. Και προφανως αφορα μονο της melee classes. Οχι τις smokescreen ones.

 

Ειναι σαν να συγκρινεις το φαρμαρισμα του WoW (fun ish) με αυτο του lineage (GRIND).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

"We've recently added a limit to the number of games a player can create within a certain amount of time. Players who hit this limit will see the error: "Input limit reached. Please wait to perform more actions." After receiving this error, you will need to wait approximately 10 to 15 minutes before creating any additional games."

 

bye bye goblin runs ή δεν ισχύει για leave game/resume? :P

 

ευτυχώς που πρόλαβα να βρω το liquid rainbow χθες, πόσες φορές μέσα έξω...

 

Παμε αλλη μια.

 

Pre-act3 φαρμαρεις για gold. Σπαζεις βαζα πως το λενε. Δε φαρμαρεις items. Και προφανως αφορα μονο της melee classes. Οχι τις smokescreen ones.

 

Ειναι σαν να συγκρινεις το φαρμαρισμα του WoW (fun ish) με αυτο του lineage (GRIND).

 

έφαγαν nerf νομίζω τα βάζα, εκτός αν το εννοούσες μεταφορικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@paularas

το dex όπλο του DH δεν είναι οκ για Wizard, πρέπει να έχει και int κτλ (ειδικές περιπτώσεις)

 

@Doug21 αν παίζεις necro με summons είναι άλλο game από να τον παίζεις bone ή poison κτλ με ότι παραλλαγές υπάρχουν. Είναι σαν να έχεις 3 χαρακτήρες διαφορετικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@paularas

το dex όπλο του DH δεν είναι οκ για Wizard, πρέπει να έχει και int κτλ (ειδικές περιπτώσεις)

 

@Doug21 αν παίζεις necro με summons είναι άλλο game από να τον παίζεις bone ή poison κτλ με ότι παραλλαγές υπάρχουν. Είναι σαν να έχεις 3 χαρακτήρες διαφορετικούς.

 

γιατί πρέπει να έχει intel (ειδικές περιπτώσεις) και εγώ δεν το ξέρω... επειδή μάλλον είμαι χαζούλης που πήρα χθες bow με μία τρύπα μόνο :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχες καλό shopping companion γι αυτό :P (και σήμερα δεν έχει βγεί τίποτα καλύτερο socketed στα 1150 πόσο μάλλον 12m).

 

Ένα weap με δυνατό dmg/socket και att speed μιας και είναι effective και στο overall dps το οποίο obviously δεν εξαρτάται μόνο απο το όπλο(στο οποίο συμπεριλαμβάνεται) είναι μια χαρά για όλες τις class. Το θέμα είναι οτι μιλάμε για 2hand και πιθανότατα οι υπόλοιποι θα προτιμήσουν 1hand αλλιώς είναι all around.

 

KAI NAI έχω bid για τα gloves στα 9m και έχει άλλες 24ώρες με 14m buyout. Έλα να έρχεται το income!! :D

Έκανα και ένα combo setάκι mf/gf με 300κ (είχα ήδη κάποια combo) και επιτέλους άδειασε το stash μου (και έβγαλα απο πάνω ~600k μιας και απο ότι φάνηκε τα mf pants που είχα ήταν OP για monk :P

 

Τσατίζομαι λίγο που όλα αυτά θα είναι άχρηστα απο αύριο/μεθαύριο με το κωλοRMAH. :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόλις έστησα το battle.net με SMS Protect, Authenticator, Paypal σε Debit Card και είμαστε έτοιμοι για το RMAH... Να δούμε θα βγάλουμε κανα φράγκο στην Ελλάδα της κρίσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O dh πεθαίνει και με που τον κοιτάν τα mobs. Να το συνηθίσεις αυτό έχεις να ρίξει πολύ κάσα ιδιαίτερα αν δεν παίζεις καλά το ss σου. Ο wiz έχει το absorb damage και γενικά καμία σχέση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειναι τα ss? με το terminology δεν τα παω και πολυ καλα! σε τι υπερεχει του wizard ομως? ακουω πολλους που τον εχουν σαν τον πιο ευκολο χαρακτηρα για να παιξεις. χωρις να εχω εμπειρια πανω του βλεπω οτι

 

1) μικρη επιλογη οπλων

2) πεθαινει πολυ πολυ ευκολα

3) δεν εχει καθολου melee

4) στην αρχη εχει οκ dps αλλα οχι εξαιρετικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζει μάλλον το περισσότερο dps στο παιχνίδι με καλό gear (κρατάω μικρό καλάθι για συγκεκριμένα wizard builds) και έχει το smoke screen που μπορεί να τον ξελασπώσει 2-3 φορές σε ένα fight... αλλα αυτό είναι. Τέλος τέρμα.

Μετά αν δεν προσέχεις ψοφάς σαν να μην υπάρχει αύριο.

 

Ιδιαίτερα αν παίζεις και κάνεις progress μόνος σου, θέλεις dodge/micro/traps/hits κτλ να είναι perfect γιατί πολύ απλά θα είσαι μονίμος πτώμα αν δεν το κάνεις αυτό και θα το παρατήσεις. Αν κάποιος αμφιβάλλει ας πάμε ένα act 3 στο bridge of corsick να δούμε πόσα δευτερόλεπτα θα ζήσει όταν τον zergάρουν spearmen και κωλοδάχτυλοι (tm paularas).

 

Αν παίζεις με άλλους τότε μπορείς απλά να κάνεις burst/τάφος/burst/τάφος αλλα προσωπικά το βρίσκω βαρετό και ανούσιο.

 

Παρένθεση: Δεν είναι εύκολος χαρακτήρας να τον παίξεις. Είναι εύκολος χαρακτήρας (λένε) να ντυθείς και να προχωρήσεις στο game (πάντα με άπειρη κάσα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doug, στο walkthrough με τον wiz, στα shortcut το ακριβώς έχεις;

Μόλις έφτασα level 30 και έχω energy armor, blizzard, diamond skin (prism rune), archon.

 

Swyped from my HTC Desire with Sense 3.5 using Insomnia app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doug, στο walkthrough με τον wiz, στα shortcut το ακριβώς έχεις;

Μόλις έφτασα level 30 και έχω energy armor, blizzard, diamond skin (prism rune), archon.

 

Swyped from my HTC Desire with Sense 3.5 using Insomnia app

δεν καταλαβαινω τι εννοεις walkthrough, αλλα ετσι τον εχω τον wizard

http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#WiXSOm!YUX!ccaZcc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει και άλλη 1 στρατηγική εκτός απο αυτήν του klainmaingr αλλά δεν θέλω να την αποκαλύψω ακόμα... απλά 1 θα πω... περιλαμβάνει τον thresh μέσα.... και όποιος κατάλαβε κατάλαβε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...