Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να ετοιμαζομαι σιγα σιγα να φτιαχτω για inferno και θα ηθελα συμβουλες...

 

 

Ειμαι level 55 barb hell act 2 με τα εξης stats: (unbuffed)

 

48K hp

5800 armor

6400 Damage

100 resist to all

 

Παθητικα nerves of steel - Tough as nails - Insipring Presence (το τελευταιο προσφερει κυριως λογω του μεγαλου hp pool)

 

Παιζω με dual weild απο την αρχη του παιχνιδιου.

 

Και το Build μου για την ωρα.

 

http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#WeYSVk!bVX!aZZZca

 

Φυσικα περιμενω να φτασω 60 ωστε να εχω ολες τις επιλογες διαθεσιμες.

 

Η μεχρι τωρα λογικη μου ηταν για καθε item priority σε 130 strength min / 100 vitality min και καποιο resisτ

 

 

Φανταζομαι οτι θα μου πειτε οτι τα resist μου ειναι πολυ χαμηλα. Μολις τελειωσω το hell θα αρχισω το φαρμαρισμα για gold ωστε να προσθεσω και τον παραγοντα resist to all για ολο το gear στην παραπανω λογικη.

 

Η μεγαλη μου απορια ειναι σχετικα με τα 2h οπλα. Τα 2χ1 hand προσφερουν δυνατοτητα για περισσοτερα stats με ενα bonus 15% speed atack αλλα τα 2h περισσοτερο damage.

 

Συνολικα ομως τι συμφερει περισσοτερο? Και τι επιδραση εχει η καθε μια επιλογη στα fury spenders attacks?

 

Οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσθεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκίμασε κάτι τετοιο --> http://us.battle.net...VkYP!bVe!acccZZ

Με fast weapon +Life on Hit ...αν έχει και socket ακόμη καλύτερα... Βάλε πάλι Life on Hit και Ασπίδα

Και απο Items κάνε focus priority σε

 

All Resistance>Vitality>Armor>Strength>Dexterity

 

Για πιό καλά άκου εδώ τα αλάνια τους masters εγώ ένας noob είμαι που χαροπαλεύω

 

 

Υγ. Για 3ο passive υπάρχουν αρκετές εναλακτικές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α κατι για οσους ψαχνουν τα κομματια να φτιαξουν το Staff of Herding. ολοι οι οδηγοι που εχω βρει λενε οτι το Wirt's Bell το βρισκεις απο εναν merchant στο caldeum bazaar ΠΡΙΝ ξεσπαση κολαση. η αληθεια ομως ειναι οτι με το που εισβαλουν οι δαιμονες κτλ αυτος ο merchant παει μεσα στο hidden camp εκει διπλα που ηταν ο αλλος απο την αρχη του ACT, οποτε το βρισκεται οποτε θελετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν καταλαβαινω τι εννοεις walkthrough, αλλα ετσι τον εχω τον wizard

http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#WiXSOm!YUX!ccaZcc

 

Ωραία, ευχαριστώ.

Θα τα έχω στα υπόψη για ΟΤΑΝ ξεκλειδώσουν. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια, εχω καποιες ερωτησεις για την ιστορια του παιχνιδιου και σορρυ αν ειναι νουμπικες κτλ αλλα θα ηθελα να μαθω

 

 

 

1) η adria τι γινεται αφοτου μας προδιδει?

2) ειχε καποιον ρολο και στα προηγουμενα diablo?

3) η Leah ηταν απο την αρχη κακια η απλα την κατελαβε ο diablo?

4) θυμαμαι οτι στο 1 ο diablo εψαχνε το σωμα ενος πολυ αδυναμου ανθρωπου (οπως παιδιου) για να το καταλαβει. πως και ο ηρωας μας την πατησε?

5) ποιος ειναι ο γερακος στα βιντεο του 2?

 

 

 

 

αυτα για τωρα και σορρυ αν σε καποιους φαινονται αστειες αλλα επειδη τοτε δεν ειχα το μυαλο να κατσω να παρακολουθησω την ιστορια στενα και εχουν περασει και χρονια, μου ξεφευγαν πολλα.

 

ευχαριστω

 

Ωραία, ευχαριστώ.

Θα τα έχω στα υπόψη για ΟΤΑΝ ξεκλειδώσουν. ^_^

 

για δες αυτο τοτε! http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#WiXSfm!YaX!aZaaa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε κάτι τετοιο --> http://us.battle.net...VkYP!bVe!acccZZ

Με fast weapon +Life on Hit ...αν έχει και socket ακόμη καλύτερα... Βάλε πάλι Life on Hit και Ασπίδα

Και απο Items κάνε focus priority σε

 

All Resistance>Vitality>Armor>Strength>Dexterity

 

Για πιό καλά άκου εδώ τα αλάνια τους masters εγώ ένας noob είμαι που χαροπαλεύω

 

 

Υγ. Για 3ο passive υπάρχουν αρκετές εναλακτικές

 

 

Σε ευχαριστω για τις ιδεες... Περιμενω να ξεκλειδωσω φυσικα και το Dreadnought Rune στο Furious Charge

 

Γενικα το style μου δεν ειναι καθαρα tank (γιαυτο και δεν ανεφερα καθολου shield) και δεδομενου οτι το kitting στο inferno ειναι αναποφεκτο θα ηθελα να φτασω οσο πιο ψηλα σε DPS γινεται, και δεν ξερω αν συμφερει περισσοτερο να παω προς 2h απο dual weild η να μεινω οπως ειμαι. Απο την αλλη στο inferno απο οτι εχω καταλαβει τα fury spenders attacks δεν τα χρησιμοποιει κανεις γιατι χρησιμοιουν το slot για καποιο επιπλεον buff οποτε (θεωρητικα παντα) χανει αλλο ενα πλεονεκτημα το 2h οπλο.

 

Το θεμα ειναι οτι θα ηθελα να το ξεκαθαρισω απο τωρα ωστε να μην χανω χρονο και χρημα για πειραματισμους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σκεφτηκα αυτο αλλα εισαι σιγουρος? δε μου μοιαζει απολυτα. μακαρι να ειναι ετσι!

παντως θα ηθελα να πολεμαμε και τα αλλα γιγαντιαια σαν ρομποτ που ειναι εκει που ψαχνεις την αραχνη

 

 

αρχικα το ειχαν κανει να τον πολεμας καπου αλλου? γιατι ειδα ενα βιντεακι απο 2011 σε αλλη περιοχη με δαυτον. παντως εμενα δε μου κολλαει γιατι ειναι εξω ενω μετα τον βαζει εκει που τον πολεμαμε. μηπως θελω πολλα κι εγω?

 

ειπα να προσπαθησω αλλη μια το ινφερνο με οτι gear εχω μπας και βγει τουλαχιστον το ACT 1. καλα ΠΟΣΟ δυσκολο μπορει να ειναι πια!!!

τελοσπαντων, μολις επεσε ο skeleton king (για δευτερη φορα μιας και την προηγουμενη για καποιο λογο δε μου κρατησε το checkpoint). παμε παρακατω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απρόσμενα αποτελεσματικό, ειδικά αν έχεις χαμηλό dps όπως - προφανώς ο τύπος στο βίντεο. Ξέρω όμως πολύ καλά τι κάνει το desecrate σε βάρβαρο και, με το χέρι στην καρδιά, τα resists του είναι στο θεό, πρέπει να είναι πάνω από 1000 - 1200. Μέχρι να μαζέψεις τέτοιο gear πάλι εχεις πολύ ζόρι, οπότε το build είναι καλό για low dps gear.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...