Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α και κατι αστειο που θυμηθηκα! οταν πρωτοαρχισα και ημουν νορμαλ act 1 , μου επεσε ενα legendary! ωπα λεω! ευκολα πεφτουν! ε απο τοτε εχω τελειωσει 13 acts συνολικα και ποσες ωρες farming και δεν εχω βρει αλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια υπαρχει καποιος που πραγματικα να γνωριζει να μου απαντησει στο εξης γιατι ουτε η blizzard καταλαβε τι εννοουσα..

Για να ασχοληθουμε με το RMAH το Authenticator ειναι απαραιτητο για να μπορουμε να κανουμε στη συνεχεια αναληψεις στην Paypal?Η αρκει να περασουμε μονο την Paypal στο account μας και με το Battle.net SMS Protecτ ειμαστε κομπλε?Ακομα κι απο εδω http://eu.battle.net/d3/en/blog/5153555 δε βγαζω πολυ ακρη..

Απ'οτι καταλαβαινω to Battle.net Balance που λεει οτι θελει authentcator κτλ. ειναι για τα χρηματα τα οποια χρησιμοποιεις για υπηρεσιες της Blizzard και δεν μπορεις να τα κανεις αναληψη..Επομενως και συμπεραινω οτι το authenticator χρειαζεται για εκει..Απο τη στιγμη που θα εχεις paypal και το SMS Protect εισαι φουλ ασφαλισμενος αρα ποιο το νοημα του athenticator και τα τζαμπα 10€?

Θα ηθελα απαντηση απο καποιον ο οποιος γνωριζει 1000% το θεμα γιατι ακομα και σε ξενα φορα δεν εχει γινει κατανοητο... :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Blizzard ανακοίνωσε επίσημα τη διάθεση του Real Money Auction House για το Diablo III, η οποία και θα έρθει μέσα από ένα μικρό patch στις 15 Ιουνίου, αυτή την Παρασκευή. Για όσους δεν γνωρίζουν, πρόκειται για ένα τμήμα του τίτλου που θα επιτρέπει στους παίκτες να χρησιμοποιήσουν πραγματικά λεφτά για να αγοράσουν και να πουλήσουν το loot τους, με ένα μέρος της συναλλαγής να μπαίνει στα ταμεία της εκδότριας εταιρείας.

 

 

http://www.enternity.gr/Article/%CE%88%CF%81%CF%87%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF-Real-Money-Auction-House-%CF%84%CE%BF%CF%85-Diablo-III/9625.html

 

 

 

 

επενδυστε λεφτα στην πραγματικη οικονομια και οχι σε @@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μιας και θεωρώ ότι το Battle.net Balance είναι άχρηστο, στης paypal συναλλαγές θα κρατάνε 1Ε + 15% για κάθε συναλλαγή.Φαντάσου τη νούμερα υπάρχουν που αγόρασαν τέτοια "σκουπίδια" για τα χρήματα που ζητούσε απο τον τύπο στο βίντεο πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάπου κάποιο έγγραφο να λέει πάνω κάτω( ή και ακριβώς δεν υπάρχει θέμα) τα resistances / armor / hp / dps που απαιτούνται ή είναι "good to have" στα διάφορα επίπεδα δυσκολίας και στα διαφορετικά act του παιχνιδιού?

 

Θα ήταν χρήσιμα στο HardCore μη πάμε πουθενά απροετοίμαστοι και μας pwnάρουν...

 

Χτες έβλεπα στον ύπνο μου ότι με είχαν κλείσει 3 μεγάλα μπλε mob και στο έδαφος είχε παντού Poison και τις Arcane @@ριές και ότι δεν έιχα Cd's για το Leap και το Charge... χαχα εφιάλτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια, ποιος παιζει hardcore? δηλαδη δε σας εχει τυχει ποτε να λαγγαρει τοι παιχνιδι και μετα απο λιγα δευτερολεπτα να σε δειχνει πεθαμενο? πως ρισκαρετε ετσι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το build πως σας φαίνεται για Inferno? Θα την παλέψω?

 

1H- shield παίζω.

 

Για το Revenge θα σου προτείνω Provocation Rune...

Επίσης για το Frenzy αν το όπλο σου είναι αρκετά γρήγορο δοκίμασε το SideArm Rune και ίσως για μεγαλύτερο survivability Triumph Rune

 

Δοκίμασε το

 

ρε παιδια, ποιος παιζει hardcore? δηλαδη δε σας εχει τυχει ποτε να λαγγαρει τοι παιχνιδι και μετα απο λιγα δευτερολεπτα να σε δειχνει πεθαμενο? πως ρισκαρετε ετσι!

 

Ναι έχει τύχει (γι αυτό έχω ονομάσει και τον HardCore Barbarian μου KilledByOTE) γιατί είναι πιθανό να ψοφήσω απο θέματα connection

... απλά είναι "άλλη" φάση το HC νομίζω έχει πιό πλάκα και πιο πολύ αξία το ότι κάνεις .... καλά και αυτό σχετικό είναι ... όπως νομίζει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο ποντίκι χρησιμοποιείτε guys? Δουλεύω το MS Bluetooth 500 και μου έχει φύγει το χέρι.

 

Να πάρω μήπως το Logitech G500? Tα κουμπιά του είναι ρυθμιζόμενα και σε Μακ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Revenge θα σου προτείνω Provocation Rune...

Επίσης για το Frenzy αν το όπλο σου είναι αρκετά γρήγορο δοκίμασε το SideArm Rune και ίσως για μεγαλύτερο survivability Triumph Rune

 

Δοκίμασε το

 

 

 

Ναι έχει τύχει (γι αυτό έχω ονομάσει και τον HardCore Barbarian μου KilledByOTE) γιατί είναι πιθανό να ψοφήσω απο θέματα connection

... απλά είναι "άλλη" φάση το HC νομίζω έχει πιό πλάκα και πιο πολύ αξία το ότι κάνεις .... καλά και αυτό σχετικό είναι ... όπως νομίζει ο καθένας.

 

μωρε σιγουρα πλακα εχει και πιστευω οτι θα ειναι πολυ πιο ενδιαφερον ΑΛΛΑ με προυποθεσεις. Οσο δηλαδη μπορει να χασω δεκαδες ωρες απο θεμα lag και το ινφερνο ειναι Unplayable, δυστυχως δεν βρισκω το κουραγιο να παιξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάπου κάποιο έγγραφο να λέει πάνω κάτω( ή και ακριβώς δεν υπάρχει θέμα) τα resistances / armor / hp / dps που απαιτούνται ή είναι "good to have" στα διάφορα επίπεδα δυσκολίας και στα διαφορετικά act του παιχνιδιού?

 

Θα ήταν χρήσιμα στο HardCore μη πάμε πουθενά απροετοίμαστοι και μας pwnάρουν...

 

Χτες έβλεπα στον ύπνο μου ότι με είχαν κλείσει 3 μεγάλα μπλε mob και στο έδαφος είχε παντού Poison και τις Arcane @@ριές και ότι δεν έιχα Cd's για το Leap και το Charge... χαχα εφιάλτες...

 

wizard 650 - 750 + resistances / 30k hp / 25k dmg + force or prsimatic armor και act 2 στον kulle (terminus quests) και οι elites με έχουν 2-3 hits max. Είναι ανυπόφορο. Χώρος για kite δεν υπάρχει, εχω δοκιμάσει ΠΟΛΛΑ builds αλλά όλα είναι τουλάχιστον χειρότερα από αυτό που έχω. Δε λέω ότι δε γίνεται αλλά δε νομίζω ότι μιλάμε πλέον τόσο για skill παίκτη αλλά για υπομονή να περιμένεις να γυρίσεις από τον αγύριστο και φυσικά gear. Εγώ χθες το βράδυ δεν την είχα και ύστερα από 2 ώρες όπου έκανα skip αρκετά elites με διάφορα affixes το παράτησα. Σήμερα αναλόγως τη διάθεση.

Ειλικρινά, δεν ξέρω ποιος έχει την υπομονή για κάτι τέτοιο και αν είναι έτσι act 2 φαντάζομαι τι θα γίνεται act 3-4. Ίσως αν δε δούλευα να είχα φαρμάρει περισσότερο και να το έβγαζα αλλά τώρα με τη δουλειά... μάλλον θα περιμένω το 1.0.3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το έκανα χτες το σημείο που είσαι με μάγο και πάνω κάτω ίδια στατς.

 

Τι build παίζεις? Και follower.

 

Απλά είμαι στα 29κ dps και τα resistance που γράφεις χωρίς force armor.(1000+με force)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...