Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 είναι οι πιθανότητες αφού είναι 61

Skull Grasp

Hierophant's Seal

Band of Hollow Whispers

 

 

Σου εύχομαι ένα καλό skull grasp λοιπόν.

 

This guy knows his lewt :) ^^ Σπάνιο.

Ένα grasp με 149 dex 4% chance και crit dmg στο random prop. Και μετά αγοράζεις όλο το ah ή το πουλάς rmah και πάς στα bora bora :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30l12dw.png

 

Για πειτε ποσα τρισεκατομυρια gold κανει?

 

 

Edit βλεπω στο ah εχει σχεδον ιδιο με 80 ευρω, να το βαλω 80ρι και εγω, θα πουληθει?

 

:D

Στο random prop μόνο τα χαλάσαμε :P

Αν βλέπεις οτι υπάρχει ίδιο με ~80 ευρώ, έχει κάποιες ώρες ακόμα για το bid (όχι 1d11h) και δεν φεύγει βάλτο λίγο χαμηλότερα να δείς την τύχη σου. Δυστυχώς δεν έχει crit dmg που είναι ψιλοstandard combo για όποιον θέλει να πάρει κάτι uber μαζί με dex/chance(όχι οτι αυτό το το 20-37dmg και το 3% vs elites είναι άσχημα βέβαια). Φυσικά θα φύγει αλλα το πόσο δεν έχω ιδέα και ίσως και να αξίζει να το πάς σε ingame gold.

 

In other news

Real gamers/nerds/geeks (you name it) call each other στις 5 το πρωί να μπούν ingame γιατί βρήκαν τον γαμημένο bashiok μετά απο 100 tries για το "bashanishu" achievement. Totally worth it και shoutout στο φίλο που μπήκε στον κόπο να με πάρει. ~3600 achievement points πλέον και ~80% επι του συνόλου. ^_^

 

edit: Random thought που θα δώ αύριο. Το 3% dmg against elites (ιδιαίτερα αν stackάρει με κάποιο άλλο κομμάτι gear) παίζει να είναι πιο efficient απο ότι ένα 25-30% crit dmg. Γενικά αυτά τα props όπως και το 7%/x% στο elemental/hungering arrow είναι τρομερά underestimated.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D

Στο random prop μόνο τα χαλάσαμε :P

Αν βλέπεις οτι υπάρχει ίδιο με ~80 ευρώ, έχει κάποιες ώρες ακόμα για το bid (όχι 1d11h) και δεν φεύγει βάλτο λίγο χαμηλότερα να δείς την τύχη σου. Δυστυχώς δεν έχει crit dmg που είναι ψιλοstandard combo για όποιον θέλει να πάρει κάτι uber μαζί με dex/chance(όχι οτι αυτό το το 20-37dmg και το 3% vs elites είναι άσχημα βέβαια). Φυσικά θα φύγει αλλα το πόσο δεν έχω ιδέα και ίσως και να αξίζει να το πάς σε ingame gold.

 

In other news

Real gamers/nerds/geeks (you name it) call each other στις 5 το πρωί να μπούν ingame γιατί βρήκαν τον γαμημένο bashiok μετά απο 100 tries για το "bashanishu" achievement. Totally worth it και shoutout στο φίλο που μπήκε στον κόπο να με πάρει. ~3600 achievement points πλέον και ~80% επι του συνόλου. ^_^

 

edit: Random thought που θα δώ αύριο. Το 3% dmg against elites (ιδιαίτερα αν stackάρει με κάποιο άλλο κομμάτι gear) παίζει να είναι πιο efficient απο ότι ένα 25-30% crit dmg. Γενικά αυτά τα props όπως και το 7%/x% στο elemental/hungering arrow είναι τρομερά underestimated.

 

 

Το εβαλα λιγο παρακατω, 60-70, δεν θυμαμαι ακριβως.

 

Ingame θα φυγει σιγουρα γρηγορα και ακριβα (ενα 20ρι milion ανετα),αλλα δεν χρειαζομαι τα gold, οποτε θα δοκιμασω μπας και πουληθει εστω και χαμηλοτερα την αλλη φορα.

Ειναι το loh που ειναι επισης τρελα ακριβο stat, οποτε μαζι με το vit που εχει ισως κανει για monks,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

edit: Random thought που θα δώ αύριο. Το 3% dmg against elites (ιδιαίτερα αν stackάρει με κάποιο άλλο κομμάτι gear) παίζει να είναι πιο efficient απο ότι ένα 25-30% crit dmg. Γενικά αυτά τα props όπως και το 7%/x% στο elemental/hungering arrow είναι τρομερά underestimated.

 

 

όταν έλεγα για την φαρέτρα μου δεν με ακούγατε....

 

ps1: ΠΑΡΑ πολύ καλές τιμές στα bows / xbows αυτές τις μέρες... έχει με 11μ ένα με socket 1170 dmg και δεν το ακουμπάει κανείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι socketed xbow 1170 και χωρίς stats είναι κακό για 11m. Λόγω του χαμηλού ias των xbow είναι ελάχιστα καλύτερο (ή οριακά χειρότερο λόγω stat dunno) απο το 1050ρι μου socketed bow με τα 150vit των 2,5m. Αλλα ναί οι τιμές πάτωσαν γενικά.

 

εδιτ: Ναι αυτό το 7% elemental ιδιαίτερα με τα nether rape ήταν φωτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wizard lvl 54 ... πειτε μου ενα Built γιατι εχω την εντυπωση οτι παιζω εντελως οτι νανε αυτη την στιγμη και για αυτο ψοφαω συνεχως και χαλαρα ..... μπλε mob κανω 6-7 deaths μεχρι να τα σκοτωσω σε hell act 2 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι socketed xbow 1170 και χωρίς stats είναι κακό για 11m. Λόγω του χαμηλού ias των xbow είναι ελάχιστα καλύτερο (ή οριακά χειρότερο λόγω stat dunno) απο το 1050ρι μου socketed bow με τα 150vit των 2,5m. Αλλα ναί οι τιμές πάτωσαν γενικά.

 

εδιτ: Ναι αυτό το 7% elemental ιδιαίτερα με τα nether rape ήταν φωτιά.

 

ναι ε? μόνο με τα nether ? για σκέψου 10% + distance + frozen + split dmg + 10% extra distance + φαρέτρα που μπαίνει το dmg στο τέλος... μπορεί να έμπαινε flat στο nether tendacle (hendai tendacle) αλλά όταν σπάει το άλλο και μπαίνει dmg multiplication modifier σκέψου πόσο διαφορά κάνει

 

και κάτι άλλο, μην ξεχνάς ότι ενώ στα 1000 dmg το να πάρεις 10% ήταν αρκετό για ποσό Χ μετά απο τα 1100 θα πρέπει να δώσεις τα ίδια και παραπάνω (μαζί ίσως με την αξία του όπλου σου) για να πάρεις μικρότερο upgrade. Άσε που εγώ λόγο του nerf κατέληξα με 1050 dps bow χωρίς τίποτα άλλο. άρα και 10 και 15 και 19 εκατομμύρια να επενδύσω για ένα 1200 + socket + ρέστα είναι μεγάλο upgrade για εμένα (πιστεύω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wizard lvl 54 ... πειτε μου ενα Built γιατι εχω την εντυπωση οτι παιζω εντελως οτι νανε αυτη την στιγμη και για αυτο ψοφαω συνεχως και χαλαρα ..... μπλε mob κανω 6-7 deaths μεχρι να τα σκοτωσω σε hell act 2 .

 

53 lvl ακριβώς στο ίδιο σημείο είμαι σε farm mode μέχρι να φτάσω inferno με energy armor (diamond skin does too)/blizzard/venom hydra/familiar με shock pulses και arcane orbs στο mouse. ~10k dps/16-17k hp 130ar και 3300 armor με το energy (κάπου στα 2200 νομίζω με diamond skin). Gear μόνο απο ah ~150k όλα. Πιθανότατα να είναι fail build αλλα "δουλεύει" μέχρι τώρα. Το "κλειδί" σε αυτό είναι το ilvl 62 weapon με -13 lvl requirement που αν και το πήρα τζάμπα μιας και είναι garbage για inferno (actually πρέπει να βγάζει act 1) έχει 580dmg και καμια 200ρια int αν θυμάμαι καλά. 1hand + shield btw.

 

Paulara αν λές τα frost σίγουρα κάνουν καλύτερο dmg ρε αλλα το trash cleaning elemental τύπου nether(ogenki's clinic)/ball δεν το έχει και θέλει να είναι targeted. Οπότε σε κάτι bridge of corsick που έρχονται ορδές αν κάνει κανείς τη βλακεία και τα pullάρει προτιμώ να φεύγει η μπάλα στην ευθεία και να σκοτώνει ότι κινείται απο πίσω. Αλλα ντάξ γούστα είναι αυτά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...