Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποιος βρει τι γλωσσα μιλανε ο Klain και ο παυλαρας κερδιζει 4ημερο στον μαγευτικο και εξωτικο ταυτογχρονα θα ελεγα Σχοινια

 

και μια νυχτα NON STOP ερωτησεων στο τηλεφωνο απο τον Doug 21 !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι πολύ viable πλέον. Ούτε 1k χρειάζεσαι για ACT 3.

 

Πόσο crit chance/crit dmg έχεις?

 

Ιδανικά εάν μπορείς να μας δώσεις ένα ss του gear σου για να σου προτείνουμε μερικά πράγματα.

 

δεν εχω βαλει σχεδον κα8ολυ crit chance/damage. Ειμαι σχεδον full tank για survivability. Ολα τα passive ειναι defensive. Πρεπει να εχω 8.5% chance και 50% crit dmg :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Παιζω Barbarian και δυσκολευομαι λιγο στο act 3 inferno. Παιζω με 1h+shield και τα stats μου ειναι τα εξης:

 

Dps: 17262

Armor: 9920

AR: 500

HP: 68k

 

Να πω οτι δεν εχω δωσει πανω απο 150-200k για gear. Τι αλλαγες θα μου προτινατε?

 

 

εχεις αυτα τα στατιστικα με 200κ στο AH? ναι. κι εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το life σου είναι πάρα πολύ. Μπορείς να πέσεις άνετα και άφοβα μέχρι τα 50k.

 

Τώρα πρέπει να ανεβάσεις λίγο το dps σου (μέσω crit κυρίως) και λίγο το AR. Επίσης εάν δεν έχεις life on hit είναι καλό να το διαλέξεις σε μερικά pieces.

 

Τέλος, επειδή είπες ότι έχεις όλα τα passive αμυντικά καλό θα είναι να έχεις 2 αμυντικά (τα 2 με το armor) και 1 επιθετικό (για αρχή το berserker rage, όταν ανεβάσεις crit καλό dps boost είναι το ruthless).

 

Edit: Locko#2839 ό,τι χρειαστείς in game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wizard lvl 54 ... πειτε μου ενα Built γιατι εχω την εντυπωση οτι παιζω εντελως οτι νανε αυτη την στιγμη και για αυτο ψοφαω συνεχως και χαλαρα ..... μπλε mob κανω 6-7 deaths μεχρι να τα σκοτωσω σε hell act 2 .

 

Καταρχην εχεις ανοιξει το elective mode? options>gameplay elective mode, για να βαλεις οσα skill θελεις απο καθε κατηγορια.

 

Δοκιμασε με blizzard και venon hydra (κανει τρελο damage) να κανεις kite βαλε και το force armoρ, και μετα παιξε με τα defensive που θα βαλεις, teleport με passive illusionist προτεινω.

 

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/wizard#ZQlRSO!aWf!bZbbZY τσεκαρε κατι τετοιο, και δοκιμασε να παιξεις αλλαζοντας το magic weapon σε diamond skin/mirror image αν θες πιο defensive και το ray of frost με καποιο αλλο attack (αν βγαλεις το ray of frost βγαλε και το cold blood passive)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Doug

Έχεις μια τάση να αμφισβητείς τα πάντα όμως ε?

Μην κρίνεις τόσο πολύ βάσει personal standards.

 

 

ξερω τι αμφισβητω και τι οχι. εξαλλου δικαιωμα του καθενος ειναι. εκτος αυτου το AH δεν ειναι personal standards. οπως ειδες δεν ειπα οτι δεν μπορει καποιος αλλος κι οχι εγω να φτασει ακτ 3 με 200κ. ΑΥΤΑ τα στατιστικα δεν βγαινουν με τοσα. ΑΝ βγαινουν ΜΕ ΧΑΡΑ να μας πει το ΠΩΣ και να τον αντιγραψω και να του πω και ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω τι αμφισβητω και τι οχι. εξαλλου δικαιωμα του καθενος ειναι. εκτος αυτου το AH δεν ειναι personal standards. οπως ειδες δεν ειπα οτι δεν μπορει καποιος αλλος κι οχι εγω να φτασει ακτ 3 με 200κ. ΑΥΤΑ τα στατιστικα δεν βγαινουν με τοσα. ΑΝ βγαινουν ΜΕ ΧΑΡΑ να μας πει το ΠΩΣ και να τον αντιγραψω και να του πω και ευχαριστω.

 

Μπορεις να βρεις πολυ φτηνα items στο ah, αρκει να μην κοιτας να εχει τα παντα, πχ μαζευεις μισα items AR και μισα VIT, τουλαχιστον για wizard ετσι ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να βρεις πολυ φτηνα items στο ah, αρκει να μην κοιτας να εχει τα παντα, πχ μαζευεις μισα items AR και μισα VIT, τουλαχιστον για wizard ετσι ειναι

 

 

ναι δεν αντιλεγω. αλλα αλλο φθηνα κι αλλο 200κ φουλ βαρβαρος για ακτ3. τελοσπαντων, μακαρι να το εχει κανει το παιδι να μας πει κι εμας να μαθουμε.

 

ουτε εγω κοιταω τα παντα αλλα ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ αντικειμενο για βαρβαρο με vitality 200+ εκανε και 100κ+ και δεν ειχε και τιποτα αλλο. κι αν κανουμε αυτο σε ολα τα αντικειμενα τα οποια ειναι 13, να δω πως θα μαζευτουν αυτα τα στατιστικα. αν υποθεσουμε οτι ανα 200 βιτ. δινει και 7κ περιπου τοτε για τα 70κ που εχει φτασει ο φιλος πρεπει τα 10 αντικειμενα του να ειναι ετσι! αν λεω κατι λαθος πειτε το μου να το μαθω κι εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω τι αμφισβητω και τι οχι. εξαλλου δικαιωμα του καθενος ειναι. εκτος αυτου το AH δεν ειναι personal standards. οπως ειδες δεν ειπα οτι δεν μπορει καποιος αλλος κι οχι εγω να φτασει ακτ 3 με 200κ. ΑΥΤΑ τα στατιστικα δεν βγαινουν με τοσα. ΑΝ βγαινουν ΜΕ ΧΑΡΑ να μας πει το ΠΩΣ και να τον αντιγραψω και να του πω και ευχαριστω.

 

Κατ αρχην δεν βιαζομαι να αγοράσω. Το 99% τον αγορών μου ειναι με bid. Υπάρχουν άτομα που βάζουν bid 5k και buyout 1m. Κοιταζω συνηθως να χτυπαω τετοια αντικειμενα. Η ακριβοτερη αγορα μου ηταν το οπλο μου το οποιο το πηρα με 60k bid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ αρχην δεν βιαζομαι να αγοράσω. Το 99% τον αγορών μου ειναι με bid. Υπάρχουν άτομα που βάζουν bid 5k και buyout 1m. Κοιταζω συνηθως να χτυπαω τετοια αντικειμενα. Η ακριβοτερη αγορα μου ηταν το οπλο μου το οποιο το πηρα με 60k bid.

 

 

αυτο που λες ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Παιζω Barbarian και δυσκολευομαι λιγο στο act 3 inferno. Παιζω με 1h+shield και τα stats μου ειναι τα εξης:

 

Dps: 17262

Armor: 9920

AR: 500

HP: 68k

 

Να πω οτι δεν εχω δωσει πανω απο 150-200k για gear. Τι αλλαγες θα μου προτινατε?

 

 

Καλησπερα, τα resists σου θελουν ανεβασμα, τουλαχιστον 900 για act3 συνοδευομενα με πανω απο 20k dps. Καπου εκει ειναι το κλειδι για το act3.

Κατεβαζεις hp και βαζεις resistances, το 68k HP που εχεις ειναι αχρηστο προς το παρον με τα resists στο 500αρικο. 55 με 60k ειναι υπεραρκετα.

 

 

εχεις αυτα τα στατιστικα με 200κ στο AH? ναι. κι εγω

 

Αν σκεφτεις οτι τα περισσοτερα items δεν εχουν 60+ resists all ή και καθολου, ειναι πολυ λογικες οι τιμες που λεει το παιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...