Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτο κι αν ειναι χαρμα οφθαλμων για εναν ταλαιπωρημενο βαρβαρο οπως ο δικος μου! κι ολα αυτα σε 2 runs! τωρα αν ΕΝΑ αξιζει θα κανω παρτυ!

 

Untitled-45.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο κι αν ειναι χαρμα οφθαλμων για εναν ταλαιπωρημενο βαρβαρο οπως ο δικος μου! κι ολα αυτα σε 2 runs! τωρα αν ΕΝΑ αξιζει θα κανω παρτυ!

 

Untitled-45.png

 

αντε και καλη τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να logάρω από δουλειά αλλά unbuffed ~27k dps, ~500 AR, ~40k HP, ~38% Crit chance, ~300% Crit Dmg & ~400 LoH.

 

Εχεις καλο dps γι αυτο δεν εχεις προβλημα, εγω πχ με 19-20k dps αν δεν ειχα 1000 resists θα χα προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο τι λετε να πιασει? δε βρηκα αλλο με ιδια χαρακτηριστικα να συγκρινω

 

www.png

Ναι επειδή κανείς δεν θα έβαζε AH τέτοιο πράμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη διαφορα Act1 με Act 2 παντως και δεν ξερω γιατι

Ενω Act1 τα ειχα για πλακα τωρα στο act2 τρωω ψοφο σχεδον σε καθε pack

Resists 700αρια και 800αρια

Health 41k

Armor 12k

Αλλα το dps ειναι πατος 9k με 900 loh

 

Αντε να φτασει 12κ αν παιζω με 1 offensive passive

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη διαφορα Act1 με Act 2 παντως και δεν ξερω γιατι

Ενω Act1 τα ειχα για πλακα τωρα στο act2 τρωω ψοφο σχεδον σε καθε pack

Resists 700αρια και 800αρια

Health 41k

Armor 12k

Αλλα το dps ειναι πατος 9k με 900 loh

 

Αντε να φτασει 12κ αν παιζω με 1 offensive passive

 

Σίγουρα χρειάζεσαι dps γιατί π.χ. Belial θα χτυπάς enrage timer. Berserker rage είναι must για αρχή και προσπάθησε να βρεις κάποια φθηνά pants με 200+ strength για να boostάρεις το dps σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη διαφορα Act1 με Act 2 παντως και δεν ξερω γιατι

Ενω Act1 τα ειχα για πλακα τωρα στο act2 τρωω ψοφο σχεδον σε καθε pack

Resists 700αρια και 800αρια

Health 41k

Armor 12k

Αλλα το dps ειναι πατος 9k με 900 loh

 

Αντε να φτασει 12κ αν παιζω με 1 offensive passive

 

Τα stats είναι πολύ καλά για το act2.

Πόσο block chance έχεις? Αν δεν έχεις καλή shield (block chance - block amount) πάρε μια sacred shield με 25+ block και ας είναι και μπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάει και ο diablo στο inferno.

screenshot20120707at354.png

 

Πάμε για τον WD τώρα ή το monk, θα δείξει.

Τρελή ρέντα σήμερα, ξεκίνησα act4 ακριβώς μετά το 1ο boss και τα πήρα rakanoth / izual 1 shot και μετά diablo με 5 stacks nephalem τις οποίες όμως έχασα επειδή άλλαξα build (ε δε θα έβγαινε αλλιώς). Το αστείο είναι ότι nightmare / hell είχα ζοριστεί πολύ περισσότερο στο act4. Δηλαδή μου είχε βγει η παναγία ένα πράγμα αλλά απόψε πετούσε η μάγισσα. Περίεργο γιατί act 3 με ζόρισε πιο πολύ.

Τα stats / build μου όταν σκότωσα diablo inferno ήταν αυτά:

screenshot20120707at355.png

 

hydra - venom

DS - crystal shell

teleport - fracture

blizzard - snowbound

magic missile - seeker

force armor

 

passives: evocation / illusionist / blur

 

Μέχρι να φτάσω diablo η μόνη αλλαγή στο build ήταν αντί για magic missile είχα piercing orb. Επίσης χρησιμοποίησα enchantress παρόλο που έχει μικρότερο dmg από τον scoundrel. Παίζει πολύ αμυντικά, μένει ζωντανή για πολύ και συμπλήρωνε πολύ καλά μπορώ να πω. Αντίθετα ο scoundrel, ναι μεν έχει καλό dmg + cold attacks αλλά κάθεται και τις τρώει σα φλώρος, ψοφάει συνέχεια και τελικά μου ήταν άχρηστος στο act4.

Επίσης τον rakanoth τον έβγαλα με διαφορετικό build, αντί για piercing orb έβαλα frost nova με το rune που χαμηλώνει το cd στα 9 sec (btw έτσι έβγαλα και τον ghom).

Τα υπόλοιπα αύριο (δηλαδή μια συνολική άποψη για όλο το παιχνίδι έως τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικα

 

Frenzy-Sidearm

Revenge-Provocation

Wotb-Insanity

WarCry-Impunity

Ignore Pain-Ignorance is Bliss

Leap- Iron Impact

 

Τα θεωρεις must αυτα τα σκιλ; Εγω ειμαι μονο με boosters. Το leap πως σου χρησιμευει; Διαφυγη;

 

 

Τα stats είναι πολύ καλά για το act2.

Πόσο block chance έχεις? Αν δεν έχεις καλή shield (block chance - block amount) πάρε μια sacred shield με 25+ block και ας είναι και μπλε.

 

Πιστευεις shield καλυτερα απο dual?

 

Πάει και ο diablo στο inferno.

 

Πάμε για τον WD τώρα ή το monk' date=' θα δείξει.

Τρελή ρέντα σήμερα, ξεκίνησα act4 ακριβώς μετά το 1ο boss και τα πήρα rakanoth / izual 1 shot και μετά diablo με 5 stacks nephalem τις οποίες όμως έχασα επειδή άλλαξα build (ε δε θα έβγαινε αλλιώς). Το αστείο είναι ότι nightmare / hell είχα ζοριστεί πολύ περισσότερο στο act4. Δηλαδή μου είχε βγει η παναγία ένα πράγμα αλλά απόψε πετούσε η μάγισσα. Περίεργο γιατί act 3 με ζόρισε πιο πολύ.

Τα stats / build μου όταν σκότωσα diablo inferno ήταν αυτά:

 

hydra - venom

DS - crystal shell

teleport - fracture

blizzard - snowbound

magic missile - seeker

force armor

 

passives: evocation / illusionist / blur

 

Μέχρι να φτάσω diablo η μόνη αλλαγή στο build ήταν αντί για magic missile είχα piercing orb. Επίσης χρησιμοποίησα enchantress παρόλο που έχει μικρότερο dmg από τον scoundrel. Παίζει πολύ αμυντικά, μένει ζωντανή για πολύ και συμπλήρωνε πολύ καλά μπορώ να πω. Αντίθετα ο scoundrel, ναι μεν έχει καλό dmg + cold attacks αλλά κάθεται και τις τρώει σα φλώρος, ψοφάει συνέχεια και τελικά μου ήταν άχρηστος στο act4.

Επίσης τον rakanoth τον έβγαλα με διαφορετικό build, αντί για piercing orb έβαλα frost nova με το rune που χαμηλώνει το cd στα 9 sec (btw έτσι έβγαλα και τον ghom).

Τα υπόλοιπα αύριο (δηλαδή μια συνολική άποψη για όλο το παιχνίδι έως τώρα)[/quote']

 

Ωραιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...