Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προς θεού δεν έβγαλα μούφα το παιχνίδι...το παιχνίδι σπέρνει απλά δεν είναι αυτό που περίμενα έλεος δηλαδή...

Όχι φίλε μου.. Πλέων είναι γεγονός... Μπορείς να το φωνάξεις δυνατά..

 

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ GAMES!!

 

Και όποιος έχει αντίθετη άποψη καλά κάνει...(δεν θα ασχοληθώ με το γιατί και πως) Ένα παιχνίδι που έσπασε τα ρεκόρ ποιο γρήγορων πωλήσεων, δεν μπορεί να διαρκεί τόσο λίγο (ίσα ίσα επειδή 60ρίσαμε)

 

Είναι καθαρή ληστεία απ' την Blizzard και μπράβο της... (την επόμενη φορά όμως, θα πάρει το μακρύτερο)

 

Μέχρι τον χειμώνα θα έχουν μείνει μόνο τα bot μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι φίλε μου.. Πλέων είναι γεγονός... Μπορείς να το φωνάξεις δυνατά..

 

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ GAMES!!

 

Και όποιος έχει αντίθετη άποψη καλά κάνει...(δεν θα ασχοληθώ με το γιατί και πως) Ένα παιχνίδι που έσπασε τα ρεκόρ ποιο γρήγορων πωλήσεων, δεν μπορεί να διαρκεί τόσο λίγο (ίσα ίσα επειδή 60ρίσαμε)

 

Είναι καθαρή ληστεία απ' την Blizzard και μπράβο της... (την επόμενη φορά όμως, θα πάρει το μακρύτερο)

 

Μέχρι τον χειμώνα θα έχουν μείνει μόνο τα bot μέσα.

γιατι τωρα στο auction house ποιος μου αγοραζει οι players? hahahahahahahahaha

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι τωρα στο auction house ποιος μου αγοραζει οι players? hahahahahahahahaha

Καλά αυτό ξαναπέστο.

 

Απλά είπα να τους δώσω λίγη ζωή ακόμα για τα μάτια του κόσμου. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις που το βριζετε οτι ειναι μικρο, εχετε βγαλει inferno?

 

Εγω ειμαι στις 200 ωρες και ακομα δεν εχω τελειωσει το inferno (παρα το οτι εχω gold δεν τα ριχνω σε gear προτιμω να το παω σιγα σιγα, να αγορασω μονο κανα item ευκαιρια και οτι βρω)

 

Τελοσπαντων παιχνιδι που εχω παιξει 200 ωρες και μου εχει δωσει τα 60 ευρω πισω! ειναι απιστευτο value for money.

 

Αν τελειωσεις το inferno δεν εχει κατι να κανεις εκτος απο hardcore (που ειναι τελειως διαφορετικο παιχνιδι) και συνεχεια farming για να πουλησεις rmah, ΑΛΛΑ το inferno δεν το βγαζεις για πλακα αν δεν δωσεις ευρω η αν δεν λιωσεις στο farmarisma act1/2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσεις που το βριζετε οτι ειναι μικρο, εχετε βγαλει inferno?

Πραγματικά πόσα act έχει? Γιατί το act4 είναι αστείο. Θα μπορούσαν επίσης να διπλασιάσουν το dmg στα zombies και να βάλουν ένα elite pack πριν μπεις στο αρχικό χωρίο στο inferno , για να φαίνεται πιο μεγάλο το game.

 

Εγω ειμαι στις 200 ωρες και ακομα δεν εχω τελειωσει το inferno (παρα το οτι εχω gold δεν τα ριχνω σε gear προτιμω να το παω σιγα σιγα, να αγορασω μονο κανα item ευκαιρια και οτι βρω)

Και για ποιον λόγο να το κάνεις αυτό? Αρα παραδέχεσαι ότι δεν το rushareis γιατί είναι μικρό σε διάρκεια το game.

 

Τελοσπαντων παιχνιδι που εχω παιξει 200 ωρες και μου εχει δωσει τα 60 ευρω πισω! ειναι απιστευτο value for money.

 

Είναι προσωπική σου άποψη και φυσικά είναι σεβαστή. Απίστευτο vfm γιατί? Και τι είναι 200 ώρες?

 

Αν τελειωσεις το inferno δεν εχει κατι να κανεις εκτος απο hardcore (που ειναι τελειως διαφορετικο παιχνιδι)

Hardcore σε online game? Lag spikes , rollback , μπορεί να πέσει το internet, μάλλον δεν είναι και πολύ καλή ιδέα.

 

και συνεχεια farming για να πουλησεις rmah,

Αυτό είναι end game καλού παιχνιδιού? Να το παίζεις ebayer? To game το αγοράζεις για να διασκεδάσεις. Και αν δεν κάνω λάθος λέγεται diablo. Δεν λέγεται ούτε bet345 , bettotos, pokernun.

 

ΑΛΛΑ το inferno δεν το βγαζεις για πλακα αν δεν δωσεις ευρω η αν δεν λιωσεις στο farmarisma act1/2.

Πως ξέρεις πως βγαίνει το inferno, ενώ δεν έχεις τελειώσει το inferno? Το gear που χρειάζεσαι να τελείωσεις το game, (και δεν μιλάμε για elite players etc) υπάρχει σε 4-5 σελίδες για κάθε slot, σε ένα ah που παίζει όλη η Ευρώπη. Και οι τιμές είναι απλησίαστες για τον περισσότερο κόσμο.

 

Το game δεν έχει ούτε skill, ούτε replay value. Είναι 30%-40% αριθμητική - excel και το υπόλοιπο είναι τύχη καθαρή.

Αν δεν κάνεις 2-3 καλά drop να μαζέψεις gold , δεν έχεις καμία ελπίδα στο παιχνίδι.

Επίσης το game το πληρώσαμε. Το σκάσαμε το 60αρι. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει κάποιος να δώσει και άλλα τόσα και τα διπλάσια για να το τελειώσει.

 

Τέλος:

1) Με ενοχλεί η αδιαφάνεια στο AH. Ποιός πουλάει? Ποιος αγοράζει?

2) Που είναι το combat log στο game. Γιατί να μην μπορώ να κρατήσω logs για να δω πόσο κόβει το desecrator - molten σε κάθε patch - "hotfix"?

 

 

ps. Οι απόψεις σου είναι σεβαστές και ελπίζω και οι δικές μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το αγόρασα κι εγώ επιτελους... (αν και δεν έπρεπε ακομα, αλλά δεν μπόρεσα να αντέξω άλλο!χεχε)

αφού μου τα έκανε τσουρέκια κανά 3ωρο με αρκετά γαλλικά μέχρι να το κάνω install...είδα φώς!οκ..

είμαι 13 lvl με wiz (monk θέλω, αλλά τους παραπλανώ έτσι λίγο στην αρχή μήπως και πέσει κανα καλό loot...αλλά που???...)από loot είναι μάπα το καρπούζι!οκ... εμένα μου αρέσει σε γενικές γραμμές το game... βέβαια καμία σχεση με τους προκατόχους του (εμ... και μία απογοήτευση μετά από 500 ώρες Skyrim, την πήραμε) αλλά οκ αυτό έχουμε τώρα...αυτά άντε καλό κάψιμο... B)

Επεξ/σία από awake68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Red εχεις αδικο σε ολα. Σεβαστες αποψεις αλλα ολα οσα λες ενω φαινονται και ακουγονται σωστα ειναι μισες αληθειες.

 

Δε διαφωνω σ αυτα για το Ah απλα το προβλημα ειναι οτι καταστρεφει ενα farm game επειδη για να μπορεσει να δουλεψει βρισκεις το 1% του loot του diablo2 και αν γτ farmaroun "μαζι σου" αλλα 2-3 εκατομμυρια κοσμο στο ιδιο Ah.

 

Απλα αν δεχτεις το παραπανω οτι δηλαδη ειναι farm game καταρριπτονται ολα οσα λες για replayability μικρα acts value for money κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ GAMES!!

 

Και όποιος έχει αντίθετη άποψη καλά κάνει...(δεν θα ασχοληθώ με το γιατί και πως) Ένα παιχνίδι που έσπασε τα ρεκόρ ποιο γρήγορων πωλήσεων, δεν μπορεί να διαρκεί τόσο λίγο (ίσα ίσα επειδή 60ρίσαμε)

 

Lolwut.

Το παιχνίδι είναι single player. Ας αρχίσουμε απο εκεί.

 

Ps3

 

Uncharted 2: Among Thieves

96

User: 8.8 Oct 13, 2009

Διάρκεια παιχνιδιού ~12 ώρες

 

Batman: Arkham City

96

User: 8.2 Oct 18, 2011

Διάρκεια παιχνιδιού ~15 ώρες

 

 

Xbox 360

 

BioShock

96

User: 8.7 Aug 21, 2007

 

Διάρκεια παιχνιδιού 15 ώρες.

 

 

The Orange Box

96

User: 8.9 Oct 10, 2007

 

Είναι bundle αλλα και πάλι όλα τα παιχνίδι μαζί δεν ξεπερνάν τις 35 ώρες.

 

 

Top και στις 2 πλατφόρμες είναι το Grand theft auto 4 με 98 περίπου.

Το campaign του τελειώνει σε κάτι λιγότερο απο 25 ώρες (υπάρχει και αντίστοιχο achievement)

Τιμή όλων κατα το launch 50-60 ευρώ απο έλληνες κλέφτες (40 απο ίντερνετ κτλ)

 

Για να δούμε και pc

 

 

Half-Life 2

96

User: 9.2 Nov 16, 2004

 

Μόνο του είναι 15 ώρες. Καμια 25-30 μαζί με τα 2 episodes.

 

BioShock τα είπαμε παραπάνω.

 

 

Αν κρίνουμε το τι είναι ένα παιχνίδι απο τη διάρκεια του χαθήκαμε. Αλλα ακόμα και αν επάνω στο brainfart το κάνουμε αυτό.. ΦΤΑΣΕ στα 60 (να μην πω να τερματίσεις το inferno) και έλα πές μου πόσες ώρες έφαγες. Αν τώρα εννοείς για τη διάρκεια του normal λυπάμαι για τα bytes που ξόδεψα.

 

Your argument is seriously invalid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εσύ βάζεις σαν διάρκεια του παιχνιδιού του D3 και τα 4 difficulties, οπότε και στα άλλα games βάλε σαν διάρκεια παιχνιδιού όλα τα difficulties που έχουν. Αλλιώς το D3 έχει διάρκεια όσο το normal, δηλαδή maximum 15 ώρες.

 

Στο D3 παίζεις 4 φορές τα ΙΔΙΑ πράγματα με ελαχιστότατες έως μηδαμινές παραλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εσύ βάζεις σαν διάρκεια του παιχνιδιού του D3 και τα 4 difficulties, οπότε και στα άλλα games βάλε σαν διάρκεια παιχνιδιού όλα τα difficulties που έχουν. Αλλιώς το D3 έχει διάρκεια όσο το normal, δηλαδή maximum 15 ώρες.

 

Στο D3 παίζεις 4 φορές τα ΙΔΙΑ πράγματα με ελαχιστότατες έως μηδαμινές παραλλαγές.

 

Γι αυτό λέω μέχρι 60 που το ανέφερε σαν "αφού φτάσαμε 60 τελείωσε το παιχνίδι". Εγώ στο normal έκανα 20+ ώρες (~32lvl) αλλα τέλος πάντων ναι 15 ώρες είναι ένας καλός μέσος όρος ανάμεσα σε όποιους κάναν rush και όποιους έψαξαν και την τελευταία πέτρα.

Στα παραπάνω αν εξαιρέσεις το uncharted αν δε κάνω λάθος δεν έχει δυσκολίες. Το οποίο πάλι φτάνει το uncharted γύρω στις 25 ώρες για να βγάλεις το crushing και όλα τα secret.

Και στο arkham city το ng++ που βάζεις άλλο τόσο.

Να μήν αρχίσω για κάτι modern warfare 3 με campaign 6 ωρών.

 

Το point μου ήταν οτι δεν κρίνεις ένα παιχνίδι απο τη διάρκεια. Nothing else.

 

Edit: Εχμ στα περισσότερα παιχνίδια που κυκλοφορούν η μεγάλη διαφορά απο το easy στο normal/hard etc είναι το cheat dmg/ai. Το content είναι το ίδιο all the time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το D3 το συγκρίνω μονο με το D2 όχι με αλλα παιχνίδια...αλλα games δεν παίζω ούτε κάθομαι να σπαταλήσω χρόνο πλέων από WoW WotLK εποχες και στο Cata(άλλο ένα fail της Blizzard) μονο arenes έκανα μια φορα την εβδομάδα και κάνα bg(δεν νομίζω να σας ενδιαφέρει βεβαια αυτό)!!!

το D3 είναι σύντομο και ανούσιο...το Act IV του 3 είναι το μισό του 2 για παράδειγμα ή καλύτερα το normal mode του 3 είναι πιο λίγο από το μισό του 2 και δεν χρειάστηκα farm για να σολάρω το Hell(γιατί είχε μέχρι Hell επίπεδο)...είναι παιχνίδι που τερματιζει ...και δεν με ενδιαφέρει για το ποσο τούμπανο θα κανεις τον παίχτη ή αν γίνεις cap σε lvl,με ενδιαφέρει να το τερματίσω πρώτα και μετά λιώνω όσο θέλω και αμα θελω...εκεί λοιπόν το παιχνίδι είναι σύντομο και εύκολο

 

και συμφωνώ απόλυτα με τον Red σε αυτά που λέει εκτος του ότι το παιχνίδι δεν είναι ωραίο

 

όσο για το PvP?? θα δούμε τι θα λέμε όταν θα μας χώνουν άσχετοι και μυρωδιαδες ευρωπαίοι που θα τρώνε τα λεφτά των γωνιών τους απλά και μονο για να έχουν top gear...

οπως γινετε και στο WoW!!!

 

Η Blizzard πλέων στα παπάρια της αν θα ευχαριστηθείς ένα game ή ένα expansion που θα βγάλει...το μονο που βλέπει πλέων είναι ΛΕΦΤΑ και μονο ΛΕΦΤΑ επειδή την εμπιστευόμαστε

 

απλά απ ότι καταλαβαίνω βαρεθήκατε το WoW και βρήκατε το D3 να λιώσετε ξεχνώντας το τι σημαίνει Diablo

 

βεβαια δεκτες οι αποψεις σας και δεκτό το ότι σίγουρα από μέσα σας με σιχτιριαζετε :P αλλα το δικό μου μυαλό σκέφτεται έτσι και εκφράζω την άποψη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τωρα σοβαρα μιλατε για το Normal τοση ωρα? Γελανε και οι πετρες.

 

Συνεπως βαση της λογικης σας το PES το Fifa κτλ εχουν διαρκεια...10' σωστα?. Ολα τα beat-em-up games (σαν το street fighter) εχουν διαρκεια μερικα δευτερολεπτα? Το league of legends εχει διαρκεια 30' περιπου? Γιατι ολα αυτα μετα επαναλαμβανονται...

 

Το diablo 2 online μπορω να το τελειωσω κυριολεκτικα σε λιγοτερο απο 20' ΟΛΕΣ τις δυσκολιες. Πως σκατα παιζεται ακομη 10 χρονια μετα?

 

Ειπαμε η γκρινια γκρινια αλλα αυτο ειναι καθαρο trolling.

 

Σε σχεση με το PVP η διαφορα του diablo με καθε αλλο online game ειναι οτι ειναι skill based ασχετα με τα items. Καλως ή κακως τα παντα ειναι skillshots (οποιος καταλαβε καταλαβε) και σε αντιθεση με το WoW και το καθε wow εδω σημαδευεις και δε spammareis απλα 12242134124124 χωρις dodge χωρις τιποτα και αυτος με τα καλυτερα items κερδιζει. Δε λεω οτι θα σπερνει το pvp του Diablo απλα λεω οτι ολοι θα εχουν chance ειδικα σε pvp αναμεσα σε διαφορετικα class.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Leage of Legends,το PRO,το SF κλπ κατατάσoνται στην κατηγορία του ηλεκτρονικού αθλητισμού,ουτε καν!!!

καμια σχέση με το τι σημαίνει Hack and Slash/RPG...εισαι Offside

 

το Normal ηταν ενα παραδειγμα...

 

Diablo 2?20'? :huh: OK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...