Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σταματησα στο hell. Βαρετο καταντησε. Ισως το συνεχισω καμια μερα που θα βαριεμαι, αλλα σιγουρα οταν θα μπει το pvp. Ελπιζω να εχει και κατι σαν το l2 (tvt) με reward :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.. Έχω κολλήσει με ενα wizzard που έχω στο act2 στο inferno. Ξαφνικά το game έγινε απελπιστικά δύσκολο. Μέχρι εκεί ήταν όλα ιζυ.. Παίζω παρτυ με 2 φίλους (μονκ και ντιμον χαντερ) και απλά δεν προχωράμε.. να παμε με Mf sto act1 για φαρμ? το προσπαθήσαμε και αυτο και 2 βδομαδες φαρμαραμε γκομπλινς και ντροπαραμε αέρα. Σκέτη απογοητευση το γκειμ,αν ήξερα οτι θα ή8ελε 400 ώρες φαρμ θα περίμενα το gw2 που θα έκανε απόσβεση το 50ρικο πιο εύκολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε τιποτα guides στα official forums και για τις 3 κλασεις. Συνηθως υπαρχουν μερικα cheeky item builds σχετικα φτηνα (πχ loh) που βοηθουν το progress/farming.

 

Επισης ειναι πολυ πιο δυσκολο το farm/progression με party αν και απειρα πιο fun. Ενας να ειναι underkitted ή να κανει μια μαλακια ψοφανε και οι αλλοι 2.

 

Αν ζοριζεσαι στο act 2 τοτε το act 3 με τα τωρινα δεδομενα σου ειναι ακατορθωτο οποτε καλυτερα φαρμαρε act 1 με mf switcher και μη το loot θα ειναι πανω κατω το ιδιο με act 2 τουλαχιστον.

 

Γενικα θα προτεινα να το παρατησετε για την ωρα μεχρι το patch 1.0.4 γιατι δεν εχει νοημα. Το AH ειναι νεκρο οποτε η πιθανοτητα να πουλησετε κατι μεχρι να γυρισει ο κοσμος για το 1.0.4 ειναι μηδαμινη και επισης μπορει να αλλαξει ολο το game σ αυτο το patch. Ισως το να chillarete λιγο στο act 1 να ειναι το καλυτερο τωρα.

 

Απο Κυριακη που θα ειμαι free ισως θα μπορουσα να κανω join το party σας μπας και σας βοηθησω λιγο γιατι κ γω το εχω παρατησει το game και ενα party μπορει να με βοηθουσε να ξαναειχα λιγο fun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ένα άτομo στη friend list εδώ και πολλές μέρες.

Το auction house είναι νεκρό indeed.

Τι διάολο πρώτη φορά φτιάχνει game η γαμωblizzard?

Tο πήγε all or nothing με το rmah και τα μηδενικά drops και τώρα παίρνει @@. Ίσως βέβαια στις εβδομάδες που επιβίωσε να έφτασε τον $$ στόχο της και μπορεί στα χαρτιά να θεωρείται και επιτυχημένο (σίγουρα)...

Ακόμα και το lvlup σε άλλα class έχει καταντήσει δουλειά. Πόσες φορές να παίξεις και να ξαναπαίξεις το ίδιο act -.- Έχω καταντήσει να ευχαριστιέμαι περισσότερο το act 2 while levelling γιατί ήταν το act που φάρμαρα λιγότερο όλο αυτό τον καιρό.

Loggάρω και ξεloggάρω σε 5 λεπτά.

Oh well... So many games out there ούτως η άλλως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

καλά είναι και καλοκαίρι ρε Γιώργο, έγω την έχω κάνει για Σχοινιά και δεν έχω όρεξη για game πόσο μάλλον από το laptop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φυσικά. Αυτό for me and you μπορεί να είναι reason(αν και tbh όταν έχει 38 βαθμούς δεν παλεύεται να κάνεις οτιδήποτε έξω όταν είσαι αναγκαστικά πόλη λόγω δουλειάς). Σε ένα παιχνίδι όμως που το ηλικιακό target group είναι κατα βάση below a certain age κανονικά το καλοκαίρι θα έπρεπε να είναι prime time μιας και δεν παίζουν σχολεία/uni etc. Μιλάω για μεσοβδόμαδα όχι ΠΣΚ.

 

Και τέλος πάντων απο rl φίλους οι περισσότεροι γύρισαν σε lol είτε σε οτιδήποτε άλλο. Δεν είναι υποκειμενική παρατήση, όλο το ίντερνετ "κλαίγεται" για τις μειώσεις των πωλήσεων κατα ~50%, την κατακόρυφη πτώση των τιμών και για το γενικό stall του παιχνιδιού (να μην αναφέρω για την σιωπή της blizz σχετικά με το 1.0.4). Σε ένα ah based game όταν νεκρώνει το ah σημαίνει οτι νεκρώνει και το game. Ναι μεν έχει ευκαιριάρες αλλα είναι αδύνατο να τις αγοράσεις αν δεν μπορείς να πουλήσεις οτιδήποτε...

 

Loot rate/quality fail και μηδενικά incentives για co-op. Τίποτα άλλο. 2 click είναι απο τη μεριά της blizz για να ζωντανέψει το game αλλα φαίνεται λές και το έχουν παρατήσει. Και tbh now i don't give a flying fuck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Yup 40ρι εύκολα θα έλεγα και γώ. Αλλα έτσι όπως πάει και το ah και το rmah τελευταία δεν είμαι και σίγουρος.

 

edit: 1150ρια socketed bows με 3-4m buyout

Cause fuck you that's why.

Επεξ/σία από klainmaingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...