Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Hello world,

 

θελω να ρωτησω μερικα πραγματα και να πω κι εγω τη γνωμη μου για το Diablo III που το περιμενα σα σατανας εδω και 10 χρονια.

 

 

1. Ποιο το νοημα του να συνεχιζεις να παιζεις μετα το 60 level;

2. Γιατι καποιος να ασχολειται με το να πουλαει items στο Gold auction house οταν μπορεις να αγορασεις 2 εκατομμυρια χρυσο με €5; (εγω τα εδωσα και επαψα να αχολουμαι με AH).

3. Πως μπορεις να εκτιμήσεις πως και ποσο να πουλησεις κατι στο AH. Στο WoW ειχαμε add-ons που σκαναρανε και ειχες μεση τιμη και γενικα ενα μετρο συγκρισης. Εδω;

4. Ποια αντικειμενα rare και πανω σκοτωνεις στον vendor και ποια στο AH;

5. Μεχρι τωρα δεν εχει κανενα νοημα να χρησιμοποιω τα αντικειμενα που βρισκω in game. Παντα ψωνιζω σχετικα φτηνα πολυ καλυτερα στο AH.

 

Θεωρω πως το Real Money AH χαλαει το παιχνιδι, ειναι σα να σε αφηνει να κανεις cheat, εγω που δε λυπαμαι 5-10 ευρω εχω και γαμω τα gear με μηδεν κοπο.

 

Θελω να πω αν δω καποιον ΤΟΥΜΠΑΝΟ χαρακτηρα online δε μπορω να ξερω αν πηρε το gear με το σπαθί του ή απλα έδωσε 10-15 ευρω στο AH και ολα μελι γαλα.

 

Γενικα για μενα το RM AH αφαιρεσε απο το D3 το long term playing του παιχνιδιου. Εγω προσωπικα δε βρισκω κανενα νοημα να κυνηγαω gear ενω μπορω να το παρω για μερικα eurocents.

 

Ισως και να μεγαλωσα και να ειμαι πλεον ενας 30χρονος λεκές και οχι καυλωμενος 17χρονος οπως με το D2.

 

Ευχαριστω, καθε γνωμη θα με ενδιαφερει πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε, πιο καλά δεν θα μπορούσε να περιγράψεις και την δική μου απογοήτευση, μα ειναι δυνατόν τόσα χρονια για τόσο τσαπτσοδουλειά.. κρίμας τα €€ για την αγορά του.. θα το κάνω δώρο σε κανένα, αν και τον λυπάμαι γιατι θα του προκαλέσω σίγουρα τα ίδια συναισθήματα .. :-/

 

ggeneral game rate from 1~10 : 2

και πολύ του ειναι.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το 1ο φτανω 17500 δμγ ενω με το 2ο περιπου 14700 δμγ.

 

Το ένα είναι μόνιμο ενώ το άλλο όχι. Νόμιζα ότι είχες παραπάνω crit dmg/crit chance γι' αυτό το πρότεινα. Scalάρει γενικά καλύτερα όσο ανεβάζεις τα συγκεκριμένα stats.

 

Εάν σε βολεύει αυτό είναι πλήρως viable και δεν τρέχει μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες επιτελους δεησα να το παρω και εγω...

 

Οποιος θελει μα κανει add για κανενα παιχνιδακι...

 

Gothmoggr#2535

 

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Doug με έκανες και γέλασα. Η φυσικότητα με την οποία θεωρείς ότι το παιχνίδι δεν είναι η μεγαλύτερη πατάτα του 2012 (yet) είναι γλύκα.

 

Btw ξαναξεκίνησα πάλι να lvlάρω έναν char μόνο και μόνο γιατί παίζω με έναν φίλο. Πάνω από μισό Act την μέρα δεν αντέχω να παίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

or not

ο καθενας εχει τη γνωμη του

αν σου αρεσει εσενα και ο αλλος λεει ειναι μαλακια και προσπαθεις να εξηγεις κ αυτος να σε τρολλαρει

εχει και αλλου πορτοκαλιες

:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι... Τα επιχειρήματα έχουν γραφτεί πολλές σελίδες πριν, δε θα κάνουμε την ίδια συζήτηση κάθε μήνα ρε παιδιά, έλεος δηλαδή, κάθε φορά που λέει κάποιος ότι είναι πατάτα το παιχνίδι πρέπει να τρολλάρει η δε ξέρω γω τι ενώ έχει εξηγήσει επακριβώς γιατί είναι;

 

Χώρια ότι όλο το gaming community λέει το ίδιο πράγμα. Είναι άλλο θέμα να μας αρέσει ένα παιχνίδι ή όχι και άλλο το να βάζουμε τις παροπίδες και να λέμε όποιον λέει κάτι αντίθετο από αυτό που θέλουμε να ακούσουμε, άσχετο και αδαή.

 

Το βλέπει κανείς από το friends list που όταν βγήκε το παιχνίδι είχε 20-25 άτομα online και πλέον με το ζόρι να έχει 2-3. Το βλέπει κανείς από την κίνηση στο xfire

 

_1341606652.jpg

League of Legends - Blue

Call of Duty 4 - Μπορντό

Diablo 3 - Green

 

το βλέπει κανείς και από τα twitch channels όπου από εκεί που είχε 20 χιλιάδες viewers καθημερινά έχει πέσει στους -2-4 χιλιάδες το πολύ και αυτοί είναι κατά κύριο λόγο του kripparian που είναι dedicated viewers.

 

Τα τεχνικά στοιχεία ξαναλέω τα έχουμε δώσει σε προηγούμενα ποστ δεν θα τα λέμε πάλι, κουράζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε, δεν με νοιαζει η γνωμη του καθε 10χρονου (και δεν εννοω εσενα αλλα τους πολλους που εχουν το παιχνιδι). Απο τη στιγμη που το παιχνιδι εχει σουπερ ιστορια, γραφικα, gameplay, σε κραταει για ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ωρες ΚΑΙ πολλα αλλα, για μενα ειναι τοπ. Το να μπαινει ο καθενας και να λεει, "ειναι πατατα επειδη δεν μπορω να παιξω inferno" η επειδη δεν μπορουν να πουλησουν κατι, η επειδη δεν πεφτουν σουπερ αντικειμενα η επειδη τους επιασαν τον **** και πληρωσαν 60 ευρω ενω ολη η Ελλαδα πληρωνε 45, ε δεν στεκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...