Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο που παρεθεσες νομιζεις δειχνει ποσο καλο ειναι το παιχνιδι? πλακα κανεις ετσι?

 

και οταν λες οτι "πλεον" το ινφερνο ειναι για βρεφη μαλλον μιλας για "βρεφη" που παιζουν απο την αρχη του παιχνιδιου και εχοντας αντιγραψει ολες τις στρατηγικες του ιντερνετ αντι να παιξουν μονοι τους. Ασε που αυτο που λες ειναι εντελως υποκειμενικο. Τελοσπαντων, το να με πεισεις για την ποιοτητα ενος παινχιδιου με ενα σχεδιαγραμμα του οτι να ναι, δεν γινεται. να σου πω οτι περιμενα να διαρκεσει περισσοτερο η χαρα του παιχνιδιου, ναι αυτο οντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επέστρεψε δυναμικά. :-D

 

 

Όλη αυτή η κουβέντα ρε παίδες το αν αξίζει η όχι έχει κουράσει πάρα πολύ.

Ο καθένας έχει την άποψη του.

Μην το συνεχίζετε άλλο πλζ. :-)

 

Μπαίνουμε να διαβάσουμε κάτι σχετικό με το παιχνίδι και τελικά μαθαίνουμε σε ποιον αρέσει, ποιος το βαρέθηκε και ποιος θεωρεί ότι η Blizz τον έκλεψε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα γράφημα δημοτικότητας σε ένα παιχνίδι που είναι φτιαγμένο για επαναλαμβανόμενα re run δείχνει πόσο καλό είναι. Αν ήταν καλό θα συνέχιζε ο κόσμος να παίζει ακόμα σε αντίθεση με ένα παιχνίδι που είναι φτιαγμένο για ένα Playthrough που φαίνεται αν ήταν καλό ή όχι, από το review του κάθε παίχτη.

 

Ο κόσμος ακόμα παίζει Lineage 2, τι πάει να πει ότι είναι καλό παιχνίδι; Μπορεί να ήταν 10 χρόνια πριν, τώρα όμως δεν είναι, άρα δεν θα πάρεις σαν άποψη, την άποψη του κολλημένου με ένα παιχνίδι που έχει παρατήσει η gaming community.

 

Όπου και να κοιτάξεις ή που θα βρίζουν το D3 ή που δεν θα του δίνουν σημασία, και μιλάμε για ένα παιχνίδι από τα πιο αναμενόμενα sequel στην ιστορία του gaming.

 

Δηλαδή η Bethesda πως μπορεί και κάθε sequel είναι αντάξιο των προσδοκιών χωρίς να είναι η μεγάλη και τρανή Blizzard; Πως γίνεται ένα μικρό indie στούντιο να βγάζει παιχνίδια όπως Wither 1 & 2 και να τα συζητάνε οι gamers και να αναπολούν το πόσο καλά παιχνίδια είναι;

 

Γι'αυτό λοιπόν, άλλο το "γουστάρω ένα παιχνίδι, τέλος" και άλλο το να συζητάς για το αν είναι καλό ή όχι. Εσύ είσαι της πρώτης άποψης.

 

και αν κρίνω από το ότι

 

και οταν λες οτι "πλεον" το ινφερνο ειναι για βρεφη μαλλον μιλας για "βρεφη" που παιζουν απο την αρχη του παιχνιδιου και εχοντας αντιγραψει ολες τις στρατηγικες του ιντερνετ αντι να παιξουν μονοι τους

 

την στιγμή που εσύ ήσουν αυτός που ρώταγε στρατηγικές και σου τις λέγαμε, πριν βγουν στο internet γιατί τις ανακαλύπταμε μόνοι μας, μάλλον αυτό πάει για σένα παρά για εμένα ή τους ομοίους μου.

 

Τες πα, τέλος, βαρέθηκα πρωινιάτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την στιγμή που εσύ ήσουν αυτός που ρώταγε στρατηγικές και σου τις λέγαμε, πριν βγουν στο internet γιατί τις ανακαλύπταμε μόνοι μας, μάλλον αυτό πάει για σένα παρά για εμένα ή τους ομοίους μου.

 

ελα πες το, πλακα κανεις, πες το πες το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα πες το, πλακα κανεις, πες το πες το

 

Δες πότε κάναμε τα achievment και πότε βρήκαν οι guides και μετά πες μου. Τώρα αν εσύ δεν έχεις την ικανότητα να καταλάβεις πως παίζεται το tetris και θέλεις guide είναι δικό σου θέμα.

 

Off to play Prototype 2, δεν ασχολούμαι μαζί σου άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες πότε κάναμε τα achievment και πότε βρήκαν οι guides και μετά πες μου. Τώρα αν εσύ δεν έχεις την ικανότητα να καταλάβεις πως παίζεται το tetris και θέλεις guide είναι δικό σου θέμα.

 

Off to play Prototype 2, δεν ασχολούμαι μαζί σου άλλο.

 

οχιιιιι τιιιι? σταματας να ασχολεισαι μαζι μου??? οχιιιιιιιιιιιι

 

ολες σου οι αποψεις στηριζονται σε ενα σχεδιαγραμμα της πλακας.

 

Για να απαντησω στην αρχικη μου ερωτηση --> οχι, δεν εχει κανενα νοημα να προσπαθεις να εξηγησεις σε haters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, την πρώτη 10δα φορές που είχε τσακωμούς εδώ μέσα είχε πλάκα. Τώρα πια έχει αρχίσει να κουράζει.

 

δε θελω να σε απογοητευσω αλλα προσωπικα δεν τσακωνομαι. τωρα αν ο καθε hater θελει ντε και καλα να πεισει με τετοιο τροπο, ε τι να κανουμε. παω πισω στην παιχνιδαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι οκ, το να μην αφήνεις όμως να πέσει καρφίτσα όταν σου λέει "δεν ασχολούμαι άλλο με εσένα" είναι σαν το "Δράκουλας, νεκρός και μ'αρέσει" που συνέχεια πέταγαν ο ένας στον άλλον τις εκφράσεις και δεν σταμάταγαν.

 

Επίσης γνωστό είναι σε internet fora ότι όταν ένας έχει μια άποψη και άλλος μια διαφορετική άποψη ποτέ δεν θα πείσει ο ένας τον άλλον για κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε λοιπον θα πω και εγω 2 πραγματα για το παιχνιδι... οπως παντα φροντιζω να ειμαι αντικειμενικος !

βαζω και νουμερα ωστε αν καποιος θελει να πει κατι να ειναι ποιο ευκολο. Τα γραφω χωρις να θελω να γινει κανας

τσακωμος αλλα μια ομορφη συζητηση αν καποιος θελει να απαντησει.

 

Μετα απο 80 περιπου ωρες gameplay και ευρισκομενος επιπεδο level 56 με Βαρβαρο στη μεση περιπου του hell.

Εχω πουλησει αμετρητα αντικειμενα στο auction house με gold και με αληθινα exv πουλησει για δοκιμη 500.000 με επιτυχια με τη δευτερη φορα που τα τοποθετησα.

 

1) υπολογιζω στις 100-120 ωρες gameplay για να το μηδενισω στο inferno... me ton 1 χαρακτηρα...και εχει αλλους 4 ! Κανενα αλλο

παιχνιδι δε με κρατησε 500-600 ωρες gameplay χωρις να υπολογισω το χρονο που θα ξοδεψω στο auction house ! Το παιχνιδι για μενα ειναι κορυφη ! Μπορω ευκολα να φανταστω οτι οι περισσοτεροι μουρμουριδες το φτασανε level 60 και νομιζουν οτι πιασανε τον παπα απο τα @@ και δεν εχει τιποτα αλλο να κανουν...φυσικα και εχει... εχει τη χαρα να το μηδενισεις με ΟΛΟΥΣ τους χαρακτηρες και να δεισ-ζησεις-πεξεις ολες τις διαφορετικες ιδιοτητες τους ! Οποιος βαριεται απλα δεν ξερει τι θα πει λιωσιμο και τι θα pei gameplay... Επισης να ΤΟΝΙΣΩ οτι αν δεν ψωνιζαμε απο auction House μονο στο normal θα το τερματιζαμε αντε και στο nightmare...

Ειναι σωστο και λογικο και θελει μιαλο να ψωνισεις απο aucion house... ειναι ομως ΜΑΛΑΚΙΑ να βλεπεις ετοιμες τακτικες απο το internet και να το παιζεις γαμαω της γειτονιας ! Ε οχι ρε παιδια! Εγω θελω να προσπαθισει μονος να φαω και 10 κασες παραπανω αλλα να ΜΑΘΩ να παιζω...και σας πληροφορω οτι αν εξαιρεσω 3-4 ΤΡΕΛΑ PACK που βγενανε μαζεμενα τωρα στο hell κυριως που εχανες σε 2 sec δεν ειχα γενικα ιδιαιτερα προβληματα και μαλιστα χρειαστηκε να αλλαξω καποιες ιδιοτητες ωστε να αντιμετωπισω αναλογους εχθρους! Ετσι μαθαινεις ΟΛΕΣ τις δυναμεις του Βαρβαρου αλλα και καθε χαρακτηρα! δινω ενα παραδειγμα...

Εχω απο τα 3 skills ενα ενεργοποιημενο οταν παιζω που οταν εχω 3 εχθρους σε αποσταση < 6 γιαρδες τοτε αυξανει το damage moy! γαματο...ΟΜΩΣ οταν αντιμετωπιζεις εναν αρχηγο αυτο παει αχρηστο! Οποτε θες κατι αλλο και ΠΡΕΠΕΙ να αλλαξεις. Οποτε βαλτε και το μιαλο σας να δουλεψει αναλογα με τη ροη του παιχνιδου! αυτο σαν δειγμα... Παμε στα ελλατωματα που πιστευω θα καλυφθουν αμεσα με patches...

 

1) Θελει αμεση αναβαθμιση ο Blacksmith... δεν γινεται να πληρωνεις τοσα λεφτα και να παιρνεις υποδεεστερα αντικειμενα στο τελος. Επρετε και να διαλεγεις μαγικες ιδιοτητες και αντε να ειναι μονο 1-2 random και οχι και οι 4 η 5.

 

2) Πρεπει να εχει εξελιξη το game και μετα το level 60 για να μη σταμαει κανεις να παιζει...

 

3) Πρεπει να γινει μια ελαφρη βελτιωση στα drops αλλα οχι και μεγαλη γιατι μετα τα γαματα αντικειμενα θα γινουν πολλα και δε θα αγοραζει κανεις αφου θα βρισκουν ευκολα και σε εξευτελιστικες τιμες τα παντα.

 

4) Πρεπει για να πουλησεις στο αληθινο Auction House να υποχρεωνεσαι καθε ξερω γω 3-4 πωλησεις να αγοραζεις και μια φορα ανεξαρτητως ποσου... αλλιως συντομα θα ειναι νεκρο. Η να βρεθει αλλος τροπος να κινηθει καλυτερα το αληθινο σπιτι. Καλο ειναι επιςης να δειχνει το game ποσο gold einai πως πωληση ωστε αμα ειναι πολυ να μη βαζουμε τσαμπα να πωλησουμε χρυσο! Ομοιως για διαμαντια.

 

5) Αμεση αναβαθμιση στα legendary ! Δε γινεται να ειναι πολυ χειροτερα απο rare !

 

αυτα για αρχη...

 

* Να ειστε σιγουροι οτι με τις επομενες κινησεις της η blizzard 1 θα κανει τον κοσμο να παιζει ολη μερα και νυκτα παλι diablo!

* κανενα παιχνιδι δεν σου εδωσε λεφτα...καποιοι εχουν παρει η τα λεφτα του παιχνιδιου πισω η και πολυ περισσοτερα οποτε μη λετε πολλα... μια χαρα τα τσεπωσατε και πεξατε και τσαμπα και κονομισατε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εχει τη χαρα να το μηδενισεις με ΟΛΟΥΣ τους χαρακτηρες και να δεισ-ζησεις-πεξεις ολες τις διαφορετικες ιδιοτητες τους ! Οποιος βαριεται απλα δεν ξερει τι θα πει λιωσιμο και τι θα pei gameplay...

 

Eξαρτάται αν έχει και τον χρόνο κάποιος. ;)

 

Eγώ π.χ. μόνο με Monk και Barb βλέπω να "τερματίζω", αλλά μετά δεν πάω για άλλο class, γιατί δεν κάνουν στο στυλ μου.

Και έχω και διάφορα άλλα games.

Αυτό ελπίζω να μην με κάνει noob. :)

 

Κατά τ'άλλα συμφωνώ. Ειδικά για τον Blacksmith (τα πληρώνεις κυριολεκτικά χρυσάφι και σου πετάει συνήθως χάλια) και τα legendary drops (όχι να γίνουν καλύτερα από rares, αλλά ένα γενικό buffάκι το χρειάζονται).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το loot ειναι το προβλημα. Οχι οι μπουρδες που λενε για AH, διαρκεια normal (lol?) κτλ. Απλα σε ενα loot game ειναι καπως σοβαρο προβλημα απλα οχι αλυτο.

 

Δε θελω να υποβαθμισω κανεναν απλα οσοι δε παιζουν inferno δε μπορουν να εχουν αποψη για το απο πανω. Μεχρι να αποκτησεις τα καταλληλα items για να farmαρεις act3-4 το παιχνιδι ειναι απολαυση. Μετα βρισκεις τοιχο γιατι πολυ απλα τα γ@!#μενα stats δεν ανεβαινουν λογω κακου loot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν θα μπω στην κουβέντα εάν είναι καλό ή όχι το game (αυτό είναι υποκειμενικό άλλωστε)αλλά αυτό που βλέπω καθημερινά στο game : από εκεί που είχα 20-30 άτομα στην friend list online κάθε μέρα πλέον από αυτούς είναι online 1-2 και μάλιστα αρκετοί κάνουν να Logaroyn και 6 μέρες(άρα το παράτησαν)

το game έχει γίνει για μένα όχι απλά βαρετό αλλά κουραστικό (μικρές πίστες και επαναλαμβανόμενες, σχεδόν έχω μάθει που βγαίνουν οι σκελετοί από το έδαφος στα dungeon στο cemetery of the forsaken ή κάπως έτσι..),farming συνέχεια στο act1 με mf. 290 και το salvage στα αντικείμενα πάει σύνεφο, το ah έχει νεκρώσει(δεν πουλιέται σχεδόν κανένα αντικείμενο) και πολλά άλλα :)

οπότε unistall και στο επόμενο patch θα του δώσω άλλη μία ευκαιρία

υ.γ. hater του game δεν είμαι απλά είχα πολλές απαιτήσεις από μια εταιρία του μεγέθους της bliz και του ονόματος του diablo

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καντε uninstall να αδειασουν και λιγο οι servers

άμα κάνω unistall θα αδειάσει ο χώρος στον δίσκο μου..όχι οι servers :P ..Οι σερβερς είναι άδειοι επειδή δεν μπαίνει κόσμος συνήθως .

 

To account είναι όλο το battle.net account άρα κατά συνέπεια θα πουλήσεις και ότι άλλα παιχνίδια έχεις συνδεδεμένα με αυτό όπως WoW, Starcraft...

ναι το ξέρω..μόνο αυτό έχω πάνω

 

σουπερ ιστορια, γραφικα,

συγνώμη,αλλά αυτά δεν τα έχει καν!

---

 

btw 49.9 το πήρα :P B) ..και μου φαίνεται πια ότι τα πέταξα τα λεφτά,επειδή πλέον παίζω ελάχιστα ή βαριέμαι άμεσα(άρχισα και titans quest..οπότε).Περίμενα να με κρατήσει,αλλά δεν παίζουν και οι φίλοι μου πια..Περιμέναμε το pvp.Γιαυτό ρώτησα αν μπήκε το pvp,μήπως υπάρχει ελπίδα να μπούμε να παίξουμε όπως την αρχή.

 

Ρε doug,άμα δεν σε νοιάζει η γνώμη του άλλου,τότε μην εκφέρεις ούτε την δικιά σου,αν είναι να μην κάνουμε κουβέντα καν.

Και άμα κάνουμε εμείς σα 10χρονα,εσύ πως κάνεις δηλαδή και ορμάς έτσι; Άμα μας βλέπεις για haters,τότε μάλλον είσαι αμερικανάκι..

 

http://www.xfire.com/games/d3/Diablo_III/

ότι έχει μια καθοδική πορεία την έχει,αν και 5 στα top10..με 2 μήνες και κάτι κυκλοφορίας.

 

 

Tο μόνο που έγραψα ήταν αν έχει pvp (στο οποιό δεν πήρα απάντηση καν)και ότι θεωρώ ότι ήταν/είναι ένα υπερτιμημένο παιχνίδι και μετά μπαίνω και έχει γίνει πόλεμος,μάχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...