Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω αγοράσεο το Diablo ακόμη. Έχω λιώσει παλιότερα τα 2 πρώτα, αλλά έχω κολώσει μέχρι τώρα να τα σκάσω από τα μπινελίκια διαφόρων και δεν ξέρω τι να κάνω μιας και δεν περισσεύουν τα φράγκα. Χτες πήρα closed beta του Path of Exile και έννοιωσα ότι έπαιζα πραγματικά Diablo από άλλες εποχές. Δεν ξέρω πόσοι από εσάς το έχετε τσεκάρει.

 

Σε σύγκριση με το PoE αξίζει να χτυπήσω το Diablo ή δεν παίρνω τίποτα παραπάνω; Ρωτάω απλά, γιατί το 50άρικο πλέον είναι 2 μέρες οικοδομή :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω αγοράσεο το Diablo ακόμη. Έχω λιώσει παλιότερα τα 2 πρώτα' date=' αλλά έχω κολώσει μέχρι τώρα να τα σκάσω από τα μπινελίκια διαφόρων και δεν ξέρω τι να κάνω μιας και δεν περισσεύουν τα φράγκα. Χτες πήρα closed beta του Path of Exile και έννοιωσα ότι έπαιζα πραγματικά Diablo από άλλες εποχές. Δεν ξέρω πόσοι από εσάς το έχετε τσεκάρει.

 

Σε σύγκριση με το PoE αξίζει να χτυπήσω το Diablo ή δεν παίρνω τίποτα παραπάνω; Ρωτάω απλά, γιατί το 50άρικο πλέον είναι 2 μέρες οικοδομή :shock:[/quote']

 

Βασικά για εμένα περίμενε μέχρι το patch 1.1 (άγνωστο το ποτέ ) και αναλόγως τις αλλαγές αποφασίζεις τότε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

solarsoul μείνε Path of Exile για πάντα και μην ασχοληθείς ποτέ με το Diablo.

κοίτα μούτρα,αν κάποιος πει κάτι άσχημο για το d3 :-D .

 

---

Σα πολιτικοί βρε παίδες κάνετε,και λέτε περιμένετε μέχρι το 1.1..μέχρι το άγνωστο.. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λέμε όταν έχει βγει expansion, οποιαδήποτε σύγκριση τώρα είναι άδική...

 

Δε θα την ελεγα και αδικη αν αναλογιστείς οτι το starctaft 2 μπορεί ανετα να συγκριθεί με το BroodWars.

 

Τεσπα, μας εχει κακομαθει η Blizzard και το D3 ίσως να ειναι ο πιο απογοητευτικός της τίτλος σε σχέση με τα υπολοιπα διαμαντάκια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα μούτρα,αν κάποιος πει κάτι άσχημο για το d3 :-D .

 

---

Σα πολιτικοί βρε παίδες κάνετε,και λέτε περιμένετε μέχρι το 1.1..μέχρι το άγνωστο.. :devil:

Δεν τον έκραξε τον παροτρύνει.

Εφόσον βρίσκει το PoE ωραίο δεν υπάρχει λόγος να δοκιμάσει το Diablo 3

@solarsoul Και εγώ σου προτείνω να δοκιμάσεις το Diablo 3 όταν βγεί το patch 1.1 γιατί έχουμε unfinished game στα χέρια μας τώρα, αυτή είναι η αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το PoE είναι ωραίο, κακά τα ψέματα. Ανυπομονούσα χρόνια για το Diablo και πραγματικά θέλω να το παίξω. Μέχρι και για WoW άκουσα ότι μοιάζει και κάτι τέτοια που δε μου αρέσουν καθόλου. Το Diablo είναι χρυσός, μπουντρούμι και σφαγή, that's all.

 

Συνεχίζω PoE γιατί το βρίσκω και εθιστικό και τίμιο και μόλις βγει το patch θα ορμήξω Diablo. Ελπίζω να μην απογοητευτώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναρχισα να ασχολουμαι λογω co-op,(μπηκα act 3 με co-op monk)

Πλεον ειμαι

20k dmg ( full, μαζι με berserker rage + frenzy)

61k life

1020 res το μικροτερο ( impunity)

1537 strenght

1465 vit

 

Θελω να αναβαθμισω 3-4 ιτεμς αλλα κυριως για τα resist , ενω τα str + vit αντε να ανεβουν κανα 100.

Δεν εχω καθολου life on hit αλλα και καθολου $$$ για τετοια ιτεμ.

 

Να επικεντρωθω και καπου αλλου ή απλα συνεχιζω farming.

To act3 παντως δεν το εχουμε ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...