Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αστους να τρεχουν, εγω γουσταρω να σκουπιζω, ενταξει δεν σπαω και το τελευταιο κιβωτιο στο run μου αλλα γενικως καθαριζω.

τελευταιο κουτακι και φτανω παραγκον 9 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ξερεις ποιο ειναι ρε πουστη μου;

 

Δες inventory http://cl.ly/image/1I3O2S0c0c0C που εχει ο τυπος.

 

Δλδ αυτο ειναι το optimal παιχνιδι μου λετε; Να τρεχω στριφογυριζοντας σαν μποτ με αυτισμό;

 

Καμμενο χαρτι μου φαινεται ειναι το game.

 

Εγω αν ημουν μπλιζ θα

1. εβαζα resting bonuses (οσο πιο πολυ καιρο εχεις να παιξεις τοσο πιο μεγαλο μπονους) για MF για να μη δινω κινητρο για mindless botting/grinding.

2. θα εβαζα bonus MF για multiplayer games για να δωσω κινητρο για ομαδικο παιχνιδι.

3. τα stats των rare/legen δε θα τα αφηνα να ειναι ασχετα. χαμηλα ναι, ασχετα οχι (intel σε bow) ή εστω θα κλειδωνα καποια στατς να ειναι σχετικα με το item.

4. δε θα πειραζα σε καμια περιπτωση το randomness του loot σε σχεση με το τι εχει το ΑΗ για να κραταω τις τιμες ψηλα (το κανει, το παραδεχτηκε blue post) γι αυτο και στην αρχη του 1.0.4 επεφταν τα παντα και τωρα τιποτα.

5. θα εδινα κινητρο για το end level του end level δλδ θα ειχα 1-2-3 bonus μερη που θα εδιναν μυθικο loot που θα μπορουσες να τα πλησιασεις ξερω γω μονο με 400Κ dps κλπ πραγμα που σημαινει πως θα επρεπε να εχεις κανει απειρο grinding για να εχεις το gear να φτασεις ως εδω. Αλλιως τωρα σκεφτομαι πως πχ θα παιξω 500 ωρες grinding και ο σκοπος ειναι να αποκτησω το gear για να κανω τι; να παιζω στα μερη που ειμαι ηδη 500 ωρες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δειτε οτι το παιχνιδι περιεχει κρυφο κωδικα τρολλαρισματος.

 

Μπαινω act3 πριν λιγο , ετσι να παιξω για πολυ λιγο.Πρωτη γωνια ελιτε γκρουπ με reflect damage/fast/mortar .

 

Σε καθε cluster arrow η ζωη μου επιανε ψηφιακα νουμερα ...1....0....1...0

 

Ριχνει στο τελος lvl63 helm..χαραα....identify....crap!.

 

Δευτερη στροφη νεο ελιτε γκρουπ ΠΑΛΙ με reflect damage....αφου μετρησα μερικες κασες ακομα...ριχνει 2 κιτρινα...μαντεψε...CRAP!.

 

EDIT:

@snolly

 

1.ολα τα online games θελουν τον παιχτη να παιζει συνεχως..οχι μια στο τοσο.

2.σωστο

3.σωστο

4.δεν την συμφερει να μην το κανει.

5.ενδιαφερον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έπαιζε μόνος του τον barb ναι... :P

Ειπε οτι μονος του παιζει και για αυτο εκανε και το stream για να το αποδειξει, τα τελευταια level που stremare ναι τα εκανε μονος τα υπολοιπα κανεις δεν ξερει.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγω αν ημουν μπλιζ θα

1. εβαζα resting bonuses (οσο πιο πολυ καιρο εχεις να παιξεις τοσο πιο μεγαλο μπονους) για MF για να μη δινω κινητρο για mindless botting/grinding.

2. θα εβαζα bonus MF για multiplayer games για να δωσω κινητρο για ομαδικο παιχνιδι.

3. τα stats των rare/legen δε θα τα αφηνα να ειναι ασχετα. χαμηλα ναι, ασχετα οχι (intel σε bow) ή εστω θα κλειδωνα καποια στατς να ειναι σχετικα με το item.

4. δε θα πειραζα σε καμια περιπτωση το randomness του loot σε σχεση με το τι εχει το ΑΗ για να κραταω τις τιμες ψηλα (το κανει, το παραδεχτηκε blue post) γι αυτο και στην αρχη του 1.0.4 επεφταν τα παντα και τωρα τιποτα.

5. θα εδινα κινητρο για το end level του end level δλδ θα ειχα 1-2-3 bonus μερη που θα εδιναν μυθικο loot που θα μπορουσες να τα πλησιασεις ξερω γω μονο με 400Κ dps κλπ πραγμα που σημαινει πως θα επρεπε να εχεις κανει απειρο grinding για να εχεις το gear να φτασεις ως εδω. Αλλιως τωρα σκεφτομαι πως πχ θα παιξω 500 ωρες grinding και ο σκοπος ειναι να αποκτησω το gear για να κανω τι; να παιζω στα μερη που ειμαι ηδη 500 ωρες;

 

 

bonus XP στο Co-OP, έλεος δλδ, όσο περισσότερα άτομα τόσο καλύτερο, όπως ήταν στο D2 αν θυμάμαι καλά...

 

για το 5ο υπομονή, θα δωθεί end game content λογικά...

 

 

Ειπε οτι μονος του παιζει και για αυτο εκανε και το stream για να το αποδειξει, τα τελευταια level που stremare ναι τα εκανε μονος τα υπολοιπα κανεις δεν ξερει.. :P

 

τα τελευταία, στο streaming τις προάλες ανέφερε ότι χρησιμοποιούσε "brobot", δλδ φίλους που έπαιζαν για αυτόν βάρδιες...

 

 

Δευτερη στροφη νεο ελιτε γκρουπ ΠΑΛΙ με reflect damage....αφου μετρησα μερικες κασες ακομα...ριχνει 2 κιτρινα...μαντεψε...CRAP!.

 

Shadow Power-Gloom + Items με Max Discipline (chest+quiver) σε συνδιασμό με αρκετό crit chance και Nightstalker passive=WIN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bonus XP στο Co-OP, έλεος δλδ, όσο περισσότερα άτομα τόσο καλύτερο...

 

 

 

 

τα τελευταία, στο streaming τις προάλες ανέφερε ότι χρησιμοποιούσε "brobot", δλδ φίλους που έπαιζαν για αυτόν βάρδιες...

 

διαφωνεις; ετσι κι αλλιως μεχρι 4 παει δε θα μπορουσε καποιος να το κανει abuse.

 

Για να δειτε οτι το παιχνιδι περιεχει κρυφο κωδικα τρολλαρισματος.

 

Μπαινω act3 πριν λιγο , ετσι να παιξω για πολυ λιγο.Πρωτη γωνια ελιτε γκρουπ με reflect damage/fast/mortar .

 

Σε καθε cluster arrow η ζωη μου επιανε ψηφιακα νουμερα ...1....0....1...0

 

Ριχνει στο τελος lvl63 helm..χαραα....identify....crap!.

 

Δευτερη στροφη νεο ελιτε γκρουπ ΠΑΛΙ με reflect damage....αφου μετρησα μερικες κασες ακομα...ριχνει 2 κιτρινα...μαντεψε...CRAP!.

 

EDIT:

@snolly

 

1.ολα τα online games θελουν τον παιχτη να παιζει συνεχως..οχι μια στο τοσο.

2.σωστο

3.σωστο

4.δεν την συμφερει να μην το κανει.

5.ενδιαφερον.

 

1. Στο WoW υπαρχει resting XP bonus.

4. Φιλε €60 εχει το game show some respect στους παικτες/πελατες σου και ασε τo game experience που αγαπησαν στα αλλα δυο ανεπαφο. μη το σαπισεις για να κονομησεις κι αλλο (ποσο πια;!)

5. Ε ναι ρε συ, αλλιως αμα το σκεφτεις ονειρευεσαι γαμηστερο gear που αν ποτε το αποκτησεις θα το κανεις τι; θα κανεις το ιδιο που κανεις και τωρα!

 

ειναι σα να πρεπει να πηδηξεις την Angelina Jolie σε μια μερα 50 φορες για να σου κατσει η Angelina Jolie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για το bonus XP? όχι ασφαλώς, βαριέμαι να παίζω solo, θέλω άλλους μαζί, αλλά λόγω του HP boost ξοδεύουμε αρκετό χρόνο χωρίς κέρδος σε XP...

 

το ότι πέφτει παραπάνω loot (συνολικά όχι στον καθένα) επειδή είναι παραπάνω άτομα δεν φτάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Thresh αναφερεσαι σε gear με πολλα golds/$$ ...

 

@snolly

1.ναι resting XP bonus.Μην κοροιδευομαστε το d3 ξεκιναει μετα τα 60.Δεν μπορει να σου βαλει bonus στο MF, κατι για το ποιο ολοι λιωνουν !

2.60ευρω για απειρες ωρες παιχνιδιου χωρις συνδρομη..απο που θα βγαλει τα υπολοιπα λεφτα ? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνεις; ετσι κι αλλιως μεχρι 4 παει δε θα μπορουσε καποιος να το κανει abuse.

 

Νομίζω συμφωνεί. Βtw LOOΟL δεν ισχύει το καλύτερο loot όσο παραπάνω το gpr?? Χαχα και τόσο καιρό σαν το γελοίο έλεγα να είμαι σε 4/4 μπας και πέσει τπτ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε μοιραζοταν το MF στα co-op.Πλεον οχι . ο καθενας το δικο του MF , το δικο του loot.(διορθωστε με αν κανω λαθος).

 

Απλα η λογικη ειναι οτι στο co-op καθαριζεις πιο γρηγορα τα τερατα αρα στον μισο χρονο εχεις "περισσοτερο" loot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι θελουν να δουν ΤΩΡΑ κατι που θα δουν στο πισι τους σε κανα δυο χρονια ;)

 

ΕΔΙΤ:

 

Να κανω και την ερωτηση της ωρας της βλακειας.

 

Παιζει στο hardcore να ειναι πειραγμενο το "looting".Εννοω να πεφτουν πιο συχνα και πιο καλα αντικειμενα?

 

Κοιταω τους 2 βαρβαρους που εχω .Ο ενας 14αρης HC , o αλλος 11αρης NORMAL.

 

O HC εχει ηδη 3 κιτρινα (drops) που φοραει , ενω ο νορμαλ , μισα μπλε , μισα ασπρα και 1-2 σλοτς αδεια χωρις αντικειμενα.

Θεωρω και οι 2 εχουν παιξει τον ιδιο αριθμο ωρων και το ιδιο content (act1).

Ή απλα ηταν τυχαιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...