Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ειναι σιγουρο οτι θα πουληθει το gold βεβαια... γενικα θελει υπομονη και επιμονη. εγω τα γαντια με τα 2 Μ

στην δευτερη η τριτη φορα πουλθηκαν 2Μ ξαφνικα! μεχρι τοτε ουτε bid στις 600.000 δεν ειχαν γινει. θελει και τυχη.

Γενικως πιστευω πως ξυπνησαν πολλοι και δυσκολα αγοραζουν με αληθινα χρηματα τουλαχιστον αντικειμενα,

 

Πιστευω η blizzard πρεπει να δωσει ενα κινητρο να αγοραζει κανεις και να πουλαει με gold και με real...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πςςςςς,αυτα ειναι :P Υπαρχει site δλδ που αγοραζει gold σε ευρω?? Λινκ πλις :P

 

πουλάς gold στο RMAH ακριβότερα από ότι πουλάνε τα gold sites νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν καταλαβα κατι, πως δινεις το gold σε site ? ποια ειναι η διαδικασια... τεχνικα πως γινεται ?

 

δε θα το κανω ποτε απλα απο περιεργεια...

 

επισης κατι, οι 3 διαφορετικοι server που συνδεομαστε ενωνονται μεταξυ τους ? τι εννοω.

 

αν εγω π.χ στον ευρωπαικο βλεπω 1 σπαθι με 100 ευρω αγορα, το βλεπει και ο κινεζος? η βλεπουν ΑΛΛΑ πραγματα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thresh ενα παιδια παραπανω εγραψε π.χ οτι πουλανε φτηνοτερα (ι και ακριβοτερα τα σιτες) τα gold !

 

ποια σιτες, αλλα το κυριοτερο με ποιο τροπο μπορει να σου πουλησει ενα site gold αφου αυτα πρεπει να πανε

 

στο battlenet avvount ?αυτο δεν καταλαβα, εκτος δηλαδη απο AΗ mpoρεις να πας καπου αλλου και να κανεις κατι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι πουλάνε φτηνότερα τα gold για να αγοράσεις εσύ με euro, αυτό εννοούσα πιο πάνω, όχι ότι πουλάμε εμείς σε sites με gold :P

 

πχ αυτό εδώ http://www.vipdiablo3.com/gold/Diablo3-EU.html με 25.7 euro παίρνεις 30M (δλδ 0.855 euro το 1m), η τιμή χθες ήταν στα 24.5, αυξομειώνεται σαν χρηματιστήριο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πουλάνε φτηνότερα τα gold για να αγοράσεις εσύ με euro, αυτό εννοούσα πιο πάνω, όχι ότι πουλάμε εμείς σε sites με gold :P

 

πχ αυτό εδώ http://www.vipdiablo...Diablo3-EU.html με 25.7 euro παίρνεις 30M (δλδ 0.855 euro το 1m), η τιμή χθες ήταν στα 24.5, αυξομειώνεται σαν χρηματιστήριο :-D

 

μπραβο, αυτο δεν καταλαβα... ας πουμε οτι εγω δινω 25,7και αγοραζω 30 Μ ... με ποιο τροπο αυτοι τα βαζουν στο avvount moy?

 

εχουν συνεργασια με την blizzard ? η ειναι ι ιδια η blizzard ? (χλωμο να κανει πολεμο στον εαυτο της).

 

 

 

Αν ειναι ετσι καποιοι μπορει να αγοραζουν φτηνα poly gold και να πουλανε ακριβα μετα? εχει νοημα ? χμμμμμμμμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σε κάνει invite κάποιος και στα κάνει trade :P

 

προφανώς δεν τα επιτρέπει η blizzard και μπορεί να πέσει ban

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παρατηρησει καποιος αλλος barb να μην δουλευει το brawler σωστα?

Συγκεκριμενα δεν ενεργοποιειται σε 3 εχθρους στα 8 γιαρδ αλλα σε περισσοτερους

Και στα φορουμ της μπλιζ διιστανται οι αποψεις.

 

Κριμα να μη δουλευει σωστα το passive, στο act 3 ειναι λουκουμι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες στα "αξιοπιστα" site τουλαχιστον πανε αναλογα με την τιμη του rmah πλεον -15% του fee.. Δεν ειναι χαζοι να το πουλανε σε εσενα και να βγαζεις κερδος απο το rmah αν ειναι ετσι το πουλανε και οι ιδιοι εκει(Assuming οτι μπορουνε, φευγει το gold στο rmah και δεν κολλαει εκει..)

 

Η εστω το περιθωριο κερδους θα ειναι ελαχιστο που δεν αξιζει λογο και του κινδυνου για ban..

 

kai aytoi poy sto diaolo as πουμε βρισκουν τοσο gold ?

bots, mass chinese farmers, whatever καπως ετσι..

 

Αν ειναι ετσι καποιοι μπορει να αγοραζουν φτηνα poly gold και να πουλανε ακριβα μετα? εχει νοημα ? χμμμμμμμμ

Επειδη το diablo ειναι σαν ενα market simulation αν ειχες προβλεψει και αγορασες πολυ gold πριν το 1.04 τοτε θα ειχες βγαλει κατι.. Τα site ειτε τρεχουν bots ειτε εχουν μια ομαδα που φαρμαρει ολη μερα gold και μετα το πουλανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα, όντως στο GAH μετά το 1.04 πολύ δύσκολα πωλείται οτιδήποτε..

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα με αυτή την κατάσταση…

Ρε πούσ@&*# μου είμαι αρχές ACT III και με σαπίζουν τα elite (τα normal ok… τα έχω)…και με 36κ (unbuff) περίπου dmg , αλλά και πάλι δεν…

θέλω να φορέσω κάτι καλύτερο αλλά όλα σχεδόν τα καλά στο AH είναι απλησίαστα… όποτε κάνω ‘ανελέητο’ farming στο ACT II.

Το loot είναι αισχρό για εμένα στο II, 230% περίπου mf που έχω μαζί με τα 5Χ ΝV…

Tώρα είμαι σχεδόν στο τέλος του 9 paragon, αλλά μόνο ένα (legendary) εντελώς μούφα 2h crossbow μου έπεσε …..μα εντελώς όμως!!! 50.000 g το σκότωσα , έτσι για να πω ότι πούλησα και εγώ κάποιο legendary item….lol

 

 

Μια απορία έχω, παρακαλώ : όταν μπαίνω στο game μου γράφει πχ. 99 persons in channel (κάπως έτσι νομίζω ότι γράφει), όπου κάποιες μέρες βλέπω και λιγότερους..

Δηλαδή εγώ κάνω trade μόνο με αυτά τα 99 άτομα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ετρεχα με 320% mf και απλα οτι εβαζα 62-63 lvl δεν εφευγε ουτε με 50.000.τωρα παλι αγοραζω armor με gf μιας και το χρημα δεν μαζευετε με τις πωλησεις οποτε πρεπει να ανεβασω το gf μπας και μπορεσω να ψωνισω καλα πραγματα να βγαλω act 3-4 επιτελους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μια απορία έχω, παρακαλώ : όταν μπαίνω στο game μου γράφει πχ. 99 persons in channel (κάπως έτσι νομίζω ότι γράφει), όπου κάποιες μέρες βλέπω και λιγότερους..

Δηλαδή εγώ κάνω trade μόνο με αυτά τα 99 άτομα ?

 

η μέγιστη χωρητικότητα ενός channel είναι 100 αν δεν κάνω λάθος, οπότε είσαι εσύ με άλλους 99 στο συγκεκριμένο, προφανώς υπάρχουν πάνω από 1 trade/etc channels

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...