Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον , τερματισα hell με την μαγισσα ( http://eu.battle.net...5/hero/10663284 )

 

επαιξα το μισο του act4 με το spec του awake. Τι να πω , δεν θεωρουμαι δεξιοτεχνης , ειδικα με την μαγισσα και ειδικα με καινουργιο spec αλλα μου φανηκε η δουλεια easy mode.

 

hydra / blizzard και τρεξιμο γυρω γυρω και μετα απλα μαζευεις το loot.Το dmg reduction με το energy armor που ανεβαζει 40% τα resistances (στην περιπτωση μου τα πηγε 400-450) ειναι τραγικα μεγαλο και η ζωη μου ποτε δεν κατεβηκε κατω απο το μισο και χωνομουν μεσα στα μπουλουκια ολη την ωρα.

 

Παραυτα για ινφερνο θα χρειαστω καλυτερο gear θεωρω....

mphxth παράτα το 2h wep και πιάσε ένα 1H και κανά source :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω μια γνωμη, ειμαι μεταξυ του να παρω The witching hour με Dex περιπου 50mill ειτε να παρω το plan Hallowed Defenders και να ξεκινησω το crafting γιατι το farming αρχιζει να γινεται καπως βαρετο.. Λογικα θα μου δωσει αρκετα dps το witching hour παροτι θα χασω το inna's bonus αλλα το θεμα ειναι οτι δεν τα χρειαζομαι, faceroll το κανω το act 3. Απο την αλλη το crafting ειναι gamble και καθολου σταθερο.. Ετσι λοιπον εχω αυτο το διλλημα.. :-(

 

Εχω παρει ηδη φτηνα ολα σχεδον τα 6 properties armor/weapons και το black bone arrows αλλα δεν εχω ασχοληθει σοβαρα καθολου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

kai αυτοι που βρισκονται επειδη τοσο gold δεν εχει κανεις πανε και αγοραζουν gold με αληθινα λεφτα και μετα αγορα με gold απο γολδ αξιον χαους ? :fear:

 

αρκετοί έχουν τόσο gold, κι αν δεν έχουν αγοράζουν όπως είπες κι εσύ με euro...

 

Θελω μια γνωμη, ειμαι μεταξυ του να παρω The witching hour με Dex περιπου 50mill ειτε να παρω το plan Hallowed Defenders και να ξεκινησω το crafting γιατι το farming αρχιζει να γινεται καπως βαρετο.. Λογικα θα μου δωσει αρκετα dps το witching hour παροτι θα χασω το inna's bonus αλλα το θεμα ειναι οτι δεν τα χρειαζομαι, faceroll το κανω το act 3. Απο την αλλη το crafting ειναι gamble και καθολου σταθερο.. Ετσι λοιπον εχω αυτο το διλλημα.. :-(

 

Εχω παρει ηδη φτηνα ολα σχεδον τα 6 properties armor/weapons και το black bone arrows αλλα δεν εχω ασχοληθει σοβαρα καθολου..

 

αν κράταγες για new weapon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κράταγες για new weapon?

Ειμαι ok με το windforce, θελω οπωσδηποτε bow και μεγαλυτερο dps απο το δικο μου+socket οι τιμες ξεφευγουν υπερβολικα.. Πχ ειναι 1248 το δικο μου θα πρεπει για να αξιζει να παρω στα 1320 εκει για να κερδισω 7-10κ dps. Εκτος του οτι θα κανω ενα χρονο να τα μαζεψω δεν αξιζει imo.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θελω πολυ attack speed, επισης το animation στα xbows suckarei.. :P Το ξερω οτι θα παρω καποια dps παραπανω αλλα για spamming skills/solo play/leveling ενα καλο bow ειναι καλυτερη επιλογη imo.. Βασικα ειχα αγορασει ενα manticore τις πρωτες μερες του patch και το ξαναπουλησα σε 5 λεπτα δεν αντεξα.. :P

 

Δεν αμφιβαλω οτι τα top tier manticores ειναι BiS απλα ειναι θεμα play-style..

 

Μαλλον θα παω για τα plans γιατι δοκιμασα μια witching hour(χωρις dex) και εχασα 5κ dps..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ναι θελω αλλο staff αν και προσανατολιζομαι σε wand+source/sphere για τα διπλασια στατς...απλα εντυσα την μαγισσα με οτι ειχε ξεμεινει στο σεντουκι....αφου παιζω κυριως με τον DH

 

αρα.....φαρμαρισμα με DH για να ντυσω την μαγισσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελπίζω το "δοκίμασα" να ήταν σε dps calculator :P

Οχι δανειστικα μια απο ενα φιλο Wiz, χωρις Dex αλλα εκανα τον υπολογισμο. :P

 

DPS calculator εχω ακουσει καλα λογια για αυτο http://theasiangamer.com/2012/06/diablo-iii-damage-calculator-now-online/ φορτωνει το profile σου και δεν χρειαζεται να κανεις και πολλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δανειστικα μια απο ενα φιλο Wiz, χωρις Dex αλλα εκανα τον υπολογισμο. :P

 

DPS calculator εχω ακουσει καλα λογια για αυτο http://theasiangamer...tor-now-online/ φορτωνει το profile σου και δεν χρειαζεται να κανεις και πολλα..

ναι είναι αρκετά ακριβές και εγώ αυτό χρησιμοποιώ.

 

Ινδιάνικη συμβουλή: Καλό είναι να να έχεις δοκιμάσει από πριν στον calculator και να ξέρεις περίπου τι stats ψάχνεις παρά να τα βλέπεις εκείνη την ώρα και να πηγαίνεις να τα δοκιμάζεις. Χάνεις χρόνο και εγώ έχασα ένα καλό όπλο once το οποίο μόλις είχε βγει στο AH και εγώ πήγα να υπολογίσω το upgrade.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...