Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελει το ρουν για generate fury οταν κανεις critical στο ww

και αν μπορεις να ανεβασεις το critical chace περιπου στο 40+ θα βοηθουσε παρα πολυ να μην πεφτει το fury.

 

/εδιτ

και το thrive of chaos rune στο wotb

και καλυτερα το rune για εξτρα fury στο bash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ mphxths εγώ είμαι ακριβώς μετά το ghom......lol

δεν με έχει ρίξει πιο πριν ποτέ ....με ρίχνει 2 και τα πέρνω κανονικά, οπότε παίρνω ένα μπαζούκας και τον ξαπλώνω...χαχα!

λοιπόν, είπαμε το παν είναι τα resist, gia to ghom θέλεις τουλάχιστον 900+ το poison! και φυσικά είπαμε γύρω-γύρω όλοι!..(εδώ ισχύει κανονικά)... να είσαι όσο μπορείς μακριά από τους καπνούς (poison είναι), πέτα συνεχώς hydra και blizzard περιμένεις να γεμίσεις life...

diamond skin και του ορμάς εσύ μέχρι να τελειώσει το cooldown ........τα είπαμε είδη αυτά εγώ τον έριξα με χειρότερα items από αυτά που έχω τώρα...

 

στο finale δοκίμασε και με το Archon που αναφέρει ο φίλος πρίν.....

εγώ από εδώ και πέρα έβγαλα hydra kai παίζω με teleport (fracture πολύ καλό το bonus των +2 wiz) ....που νομίζω είναι το πιο must του χαρακτήρα..

για ghom όμως όχι teleport δεν το χρειάζεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@awake φαρμαρω με τον DH :) στον οποιο δυστυχως δεν εχω δωσει εμφαση στα resistances.

 

η μαγισσα μου δεν νομιζω να ειναι ακομα ετοιμη να "φαρμαρει" οτιδηποτε...εχει καμμια 500αρια res με ολα τα buffs και 26k dps..αστην ακομα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά υπάρχει κανείς Βarb που να παιζει με WW build ? Βλέπω διάφορα videakia στο youtube κτλ και μόλις πάω να κάνω και έγω το ίδιο πάω στην κατηγορία epic fail. Τους βλέπω να κάνουν σβούρες γύρω απο τα packs και να ανεβαίνει το Fury ενώ εμένα πάντα παίφτει και μένω με το "Fury" sto χέρι

http://eu.battle.net...711/hero/647054

 

Καλά σου τα είπε ο panos_kr. Νομίζω πως ίσως λίγο παραπάνω LOH να βοηθούσε και αυτό. Εμένα δεν με βολεύει καθόλου το tornado build του barb πάντως. Είμαι του κλασικού τσεκουρώματος αλλά με dual weild.

 

Το προφίλ μου http://eu.battle.net...65/hero/5996267

 

Γενικά έτσι στέκομαι άνετα και είμαι γρήγορος σε solo act3-4. Σε co-op games είτε μένω έτσι είτε φοράω άλλο εξοπλισμό (1 hand + shield) με 100k life, 1000 res all, 11.5k armor και λίγο life steal. Ανάλογα με το συνολικό damage του group βέβαια.

 

Όταν μαζέψω gold θα κάνω και αναβάθμιση στα δύο όπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά υπάρχει κανείς Βarb που να παιζει με WW build ? Βλέπω διάφορα videakia στο youtube κτλ και μόλις πάω να κάνω και έγω το ίδιο πάω στην κατηγορία epic fail. Τους βλέπω να κάνουν σβούρες γύρω απο τα packs και να ανεβαίνει το Fury ενώ εμένα πάντα παίφτει και μένω με το "Fury" sto χέρι

http://eu.battle.net...711/hero/647054

 

Μια από τα ίδια και εγώ.. :-D

 

Μπορεί να δώσει κάποιος το σωστό build μπας και βρούμε το λάθος που κάνουμε πλζ? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

sorry αλλά με κάθε patch που μπαίνει το game γίνεται όλο και καλύτερο...

 

με το 1.0.5 shit gets serious και μέχρι το 1.1 θα έχει γίνει όπως πρέπει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πριν 3 βδομαδες που επεστρεψα στο diablo,εβγαζα μονο λιγο την αρχη του Act3. Ομως με αυτον τον οδηγος

http://www.diablofans.com/topic/66797-2h-barbarian-build-merciless-assault-build/ εχω φτασει diablo ανετα :P Απο πριν ειχα 2Η weapon,kai crit based build οποτε οταν εξοικοιωθηκα με το build αυτο απλα εκανα priests! Kai stats οχι τοσο φοβερα, 64Κ ubuffed,40%crit chance,350%critdmg,36k life,650resistances. Just Give it a try :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry αλλά με κάθε patch που μπαίνει το game γίνεται όλο και καλύτερο...

 

με το 1.0.5 shit gets serious και μέχρι το 1.1 θα έχει γίνει όπως πρέπει

 

και μετα το patch με το pvp και στο τελος ενα open beta, και σε 2 χρονια το expansion και τοτε θα εχουμε φτασει εκει που τελειωσε το Lord of Destruction. Got it :)

 

H αληθεια ειναι οτι όντως βελτιωνεται, αλλα ακομη αισθανομαι οτι απεχει πολυ απο αυτο που οι περισσοτεροι περιμεναν τοσα χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά υπάρχει κανείς Βarb που να παιζει με WW build ? Βλέπω διάφορα videakia στο youtube κτλ και μόλις πάω να κάνω και έγω το ίδιο πάω στην κατηγορία epic fail. Τους βλέπω να κάνουν σβούρες γύρω απο τα packs και να ανεβαίνει το Fury ενώ εμένα πάντα παίφτει και μένω με το "Fury" sto χέρι

http://eu.battle.net...711/hero/647054

 

Το πρόβλημα είναι το crit. chance σου ίσως και η απείρια με το build. Βγάλε το all ress από το amulet και βάλε τουλάχιστον 400 loh. Βγάλε το loh από τα ring και βάλε crit. chance. Πάρε bracers και helm με crit chance. Και το main hand σου είναι λάθος ή mace με high weapon damage (όχι dps) ή mighty weapon με high weapon damage για fury generation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...