Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι luxx , τα skills παιρνουν τις ιδιοτητες μονο απο το επιλεγμενο rune.

 

ποιο ειναι το καλυτερο? δεν υφισταται απαντηση :).. αναλογως τι θες να κανεις... υπαρχει rune που αυξανει το dmg του skill , μπορει να υπαρχει αλλο rune που να δινει life regen (για το ιδιο skill μιλαω)...αναλογως τι θες και πως θες να στησεις τον παιχτη...κανεις συνδυασμους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα shoutout για να πω ευχαριστώ στον SOADNICK που μου έστειλε και αυτός paysafecard αλλά τελικά δεν την χρησιμοποίησα αφού την βρήκα τελικά την άκρη, όπως και να έχει όμως πρέπει να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ. Όπως ένα μεγάλο ευχαριστώ για όσους με βοήθησαν στο Quest to return to New Tristram.

 

Τελειώσαμε και με τα μέλια, αλλά το σωστό να λέγεται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δύο μέρες σερί μου συμβαίνει το εξής:

ξεκινάω session (Τ1) και πεφτει πορτοκαλί/καφέ με το καλημέρα. Πραγματικά όμως, στο 3-4ο mob κάθεται πορτοκαλί. Συνεχίζω και για 4 ώρες και δεν πέφτει τίποτα, ούτε ένα, ούτε ένα Adventurer's Journal έτσι να δω το πορτοκαλί κάτω στο πάτωμα να χαρώ. Λέω θα παίξω μέχρι να πέσει το επόμενο (δέυτερο της ημέρας) πορτοκαλί ή να πάει 12 η ώρα, ότι έρθει νωρίτερα. Και τις δύο μέρες πέφτει πορτοκαλί στις 11.55-11.59. :-(

Κάποιος με τρολάρει...

 

Πείτε κανένα καλό loot run ρε σεις... Δυστυχώς δεν μπορώ να παίξω rifts and bounties / adventure (μεγάλη ιστορία) οπότε κάτι εκτός αυτού.

 

Edit: hotfix σημερα και περιλαμβανει μείωση των chests σε καποιες περιοχές, συμπεριλαμβανομένου και του Core of Arrest. Επίσης άλλαξε το loot table των demonic vessels.http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/12032813274

Επεξ/σία από lordelesar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο καταραμένος ο adhd πως βγάζει τόσα legendary στα core runs, θα μου εξηγήσει κάποιος;;;;

Edit:"There is now an additional bonus 25% chance to find a Legendary item while in a Nephalem Rift"

Το πιάσαμε το υπονοούμενο,οκ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο μέρες σερί μου συμβαίνει το εξής:

ξεκινάω session (Τ1) και πεφτει πορτοκαλί/καφέ με το καλημέρα. Πραγματικά όμως, στο 3-4ο mob κάθεται πορτοκαλί. Συνεχίζω και για 4 ώρες και δεν πέφτει τίποτα, ούτε ένα, ούτε ένα Adventurer's Journal έτσι να δω το πορτοκαλί κάτω στο πάτωμα να χαρώ. Λέω θα παίξω μέχρι να πέσει το επόμενο (δέυτερο της ημέρας) πορτοκαλί ή να πάει 12 η ώρα, ότι έρθει νωρίτερα. Και τις δύο μέρες πέφτει πορτοκαλί στις 11.55-11.59. :-(

Κάποιος με τρολάρει...

 

Πείτε κανένα καλό loot run ρε σεις... Δυστυχώς δεν μπορώ να παίξω rifts and bounties / adventure (μεγάλη ιστορία) οπότε κάτι εκτός αυτού.

 

Edit: hotfix σημερα και περιλαμβανει μείωση των chests σε καποιες περιοχές, συμπεριλαμβανομένου και του Core of Arrest. Επίσης άλλαξε το loot table των demonic vessels.http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/12032813274

 

Τα ίδια και σε μένα αρκετά συχνά. Πρέπει να παίζει ένα εσωτετικό timer που μεγαλώνει την πιθανότητα να σου πέσει legendary ανάλογα με το χρόνο που σου έπεσε το τελευταίο και μόλις πέσει ξαναμηδενίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα σκεφτει αυτο και μολις επεφτε το πρωτο legendary εβγαινα εξω και αρχιζα νεο run. Αυτο το εκανα στο σπιτακι τοτε και πιστευω ισχυει γιατι πραγματικα μετα το πρωτο σου εβγαινε η πιστη να πεσει δευτερο απο πριν το reaper

 

* Ετσι ομως δεν εχει καποιο νοημα το magic find.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα διαβασετε στα stats του χαρακτηρα στο magic find %  γραφει οτι εχει diminishing returns.

Αυτο μαλλον σημαινει οτι οταν πεσει ενα legendary μικραινει το chance για να βρεις επομενο?

 

Παντως εμενα εχει τυχει μια φορα να παρω δυο legendaries σε ενα run, και ηταν και τα δυο 1h weapon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.7 εκατομμύρια κόπιες το Reaper of Souls την πρώτη βδομάδα. 

Source.png Πηγή: IGN


Επίσης, κάτι που πέρασε στα ψιλά των χτεσινών hotfixes: 

 

  • The chance for a player to earn a Legendary item from Kadala has been significantly increased
  • The drop rate for Legendary items in Torment 1-6 has been increased.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα σκεφτει αυτο και μολις επεφτε το πρωτο legendary εβγαινα εξω και αρχιζα νεο run. Αυτο το εκανα στο σπιτακι τοτε και πιστευω ισχυει γιατι πραγματικα μετα το πρωτο σου εβγαινε η πιστη να πεσει δευτερο απο πριν το reaper

 

* Ετσι ομως δεν εχει καποιο νοημα το magic find.

Περιμένουμε την είσοδό σου στο ROS και την ανεύρεση του νέου ROS-σπιτάκι λέμεεεεεε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/12032813274

 

"The chance for a player to earn a Legendary item from Kadala has been significantly increased."

 

Αυτο ποτε μπηκε? Γιατι εχω δωσει 1500 shards στην καμπαλα και δεν πηρα ουτε ενα legendary

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένουμε την είσοδό σου στο ROS και την ανεύρεση του νέου ROS-σπιτάκι λέμεεεεεε

Αυτο ξαναπες το! Μονο εγώ μπορώ να ανακαλύψω τέτοιο πραγμα! Τωρα φαρμαρετε 10 ωρες να σας πεσει 1 legendary και αυτο η θα εχει χαλια στατς η απλα δε θα σας κανει!

Εγω το ειχα πει, πρεπει πλεον να πεφτουν περισσοτερα legendary αλλα το κυριοτερο πρεπει να πεφτει περισσοτερο gold.

Καλο ειναι καποιος που κανει καποιο καλο run να αμοιβεται με εκπληξεις απο gold! Ομοίως και legendary! p.x se kapoio shmeio na εχει κρυμμενα 5 legendary! Η να εχει καπου κρυμμενο ρε παιδι μου

καπου σε καθε πιστα ενα ποσό σε σάκο π.χ 10 Μ. Εκτος αν τα εχει ηδη το ROS και δεν το ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ξαναπες το! Μονο εγώ μπορώ να ανακαλύψω τέτοιο πραγμα! Τωρα φαρμαρετε 10 ωρες να σας πεσει 1 legendary και αυτο η θα εχει χαλια στατς η απλα δε θα σας κανει!

Εγω το ειχα πει, πρεπει πλεον να πεφτουν περισσοτερα legendary αλλα το κυριοτερο πρεπει να πεφτει περισσοτερο gold.

Καλο ειναι καποιος που κανει καποιο καλο run να αμοιβεται με εκπληξεις απο gold! Ομοίως και legendary! p.x se kapoio shmeio na εχει κρυμμενα 5 legendary! Η να εχει καπου κρυμμενο ρε παιδι μου

καπου σε καθε πιστα ενα ποσό σε σάκο π.χ 10 Μ. Εκτος αν τα εχει ηδη το ROS και δεν το ξερω.

 

  • Σε Τ1 πεφτει περιπου 1 την ωρα που κατα 70-80% το φορας
  • 5 legendary κρυμμενα σε ενα σημειο; σιγα μην εχει και χοντρεμπορα να μας κοβει και τιμολογιο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο hotfix, μονο αυτά με αστερακι είναι τα νέα. Ειδικα αυτό με τα shards αν δεν κάνω λάθος παιζει απο την περασμένη εβδομαδα. Εκτός αν επαιξε 2ο σερι hotfix για το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Its ok έβγαλα το calamity μου, τα bis magefist για τον crusaderάκο και 5-6 souls οπότε άξιζαν μια χαρά τα t6 chest runs.

 

Kudos στον adhd (που πιστεύω είναι bot που απλά έχει και chat feature)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...