Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζησαμε μεγαλες στιγμες σημερα στο παιχνιδι... μπηκε ο θεος..ο ενας..ο μοναδικος..ο απολυτος....ο κομπιναδορος ...ο κομαντο....ο....ο....οοο....οοο  ΠΡΑΣΙΝΟΜΑΤΗΣ

 

λυγησες ε? μιλα μου στα ισια...δεν αντεξες ε? :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζησαμε μεγαλες στιγμες σημερα στο παιχνιδι... μπηκε ο θεος..ο ενας..ο μοναδικος..ο απολυτος....ο κομπιναδορος ...ο κομαντο....ο....ο....οοο....οοο  ΠΡΑΣΙΝΟΜΑΤΗΣ

 

λυγησες ε? μιλα μου στα ισια...δεν αντεξες ε? :)

χτυπουσε λιγο ασχημα το 1-2 μηνες εκτος και ειπα να το μηδενισω! Φυσικα δεν αγορασα κανενα reapers!

Ας πεσει πρωτα και θα το ξανασκεφτω... να πεσει πολυ ομως ε!!!

 

edit : 41! στο γαμω-παιχνιδο! εσεις ποσο κανετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει σε καποιο site ολη η ιστορια απο τα diablo 1,2,3 περιληπτικα;

 

Επισης, μολις τερματισα στο diablo 3, 42 level barbarian στο normal. Μετα για πλακα το εβαλα απευθειας στο master και πηγα απευθειας στον diablo, οπου και τον νικησα, χωρις να πεθανω. Εκανα παραπανω ωρα. Και μαλιστα ειχα και sprint,rend που ειναι ψιλοαχρηστα.. Τι στο καλο;; Τα elites ειναι πιο δυσκολα;;

 

Και τωρα που το τερματισα, τι ακριβως κανω; Να ξεκινησω co-play; Τι ψαχνω; Ξανα απο το πρωτο act; Και να κανω reset quests;

 

ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ!!

 

 

 

Επισης, το rend δουλευει αθροιστικα ή το κανεις μια φορα ανα 5 δευτερολεπτα; Εγω σε barbarian κοιταω να εχω οσο περισσοτερο strength γινεται;

 

Ποιος ειναι ο καλυτερος follower;

 

Υπαρχουν παρα πολλα events και σπηλιες που δεν εχω βρει, απ'οτι βλεπω στα achievements. Πως γινεται αυτο; Αλλαζουν με την αυξηση δυσκολιας;

 

Γενικα στον bard, ποια skills ειναι τα καλυτερα;

 

Και τι σημαινει το bound on account, που εχουν ορισμενα αντικειμενα μου;

 

Αξιζει να αγορασω τωρα το reaper of souls, ή να πειραματιστω λιγο ακομα με το diablo 3;

 

Τελος, ειναι λογικο που το act4 ηταν μονο 30 λεπτα, ισως και λιγοτερο; Οπως και το act3 ηταν αρκετα μικρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

luxx παμε ενα ενα

 

1.δεν ξερω για σαιτ και για την ιστορια του διαβλο :)

 

2. με το expansion αλλαξανε οι δυσκολιες.. πριν ηταν normal , hard , hell , inferno αν θυμαμαι καλα.. τωρα εχει γινει normal , expert , master , torment1-2-3-4-5-6 αν θυμαμαι καλα..αρα ειναι λογικο καποιες αναλογιες μεταξυ των πρωην δυσκολιων και των νυν να εχουν αλλαξει...

 

3. οχι μην κανεις reset quests. τι παει να πει τερματισες? level 42 εισαι..το max ειναι το 60 (χωρις expansion)..αρα ανεβαζεις δυσκολια και φαρμαρεις περιοχες.με co-op play να ξερεις οτι παιρνεις μπονους στο gold/magic find και στο xp. οποτε αν μπορεις να παιζεις co-op...το κανεις..τουλαχιστον για πιο γρηγορο xp.

 

4.τα περι rend δεν τα γνωριζω..δεν εχω εμβανθυνει σε barbarian :)

 

5.ο καλυτερος follower ειναι αυτος που παρενοχλει τους εχθρους..γιατι προσωπικα δεν πιστευω οτι θα περιμενεις απο τον follower να βγαλει τα καστανα απο την φουφου..κοινως να σκοτωσει ή να συμβαλλει ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ στις ψιλες που θα ριχνεις..οποτε κοιτας να παρεις καποιον follower που να χει ιδιοτητες που να παρενοχλουν (blind , stun , κλπ κλπ) τους εχθρους.

Με εχει βολεψει πολυ ο templar..εχει σχετικα καλο healing που μπορει να σωσει την κατασταση...και εχει charge που κανει stun τον εχθρο για καποια secs..οποτε βαρας ανενοχλητος για καποια δευτερα...κλπ κλπ.....τον τιγκαρεις life/vitality και armor και αστον να χωνεται διχως αυριο στις μαχες :)εχει και taunt αν θυμαμαι καλα..να τραβαει τους εχθρους πανω του για καποια secs..

 

6.τα events και οι σπηλιες βγαινουν τυχαια..οποτε οσο περισσοτερο παιζεις τοσο περισσοτερα events/σπηλιες θα πετυχεις....

 

7. ποιος ειναι ο bard ?!?!

 

8. bound on account σημαινει οτι δεν μπορεις να το δωσεις το αντικειμενο αυτο σε αλλον παιχτη. Πλεον με το expansion , ολα τα set/legendary items , gems , materials για crafting και οσα rare items τα κανεις reroll στην "mystic" ειναι bound on account

Προφανως για να μην γινονται αγοραπωλησιες στην μαυρη αγορα..μιας και δεν παιζει πλεον ΑΗ.

 

9. γνωμη μου ειναι να 60ρισεις τον οποιον hero παιζεις και να δεις τοτε αν σου αρεσει ακομα το παιχνιδι.,...αν ναι τοτε πας στο expansion...

 

10. αν δεν κανω λαθος δεν εχουν ολα τα acts το ιδιο μεγεθος...και αναλογως ποσο καλα ντυμενος εισαι και σε τι δυσκολια το παιζεις ...ισως το πηγαινεις πιο αερα απο οτι τα πρωτα acts που πιθανον να μην ειχες τοτε που τα παιζες και τα καλυτερα αντικειμενα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

today is the day!

Μπας πέσει καλό αντικείμενο,γιατί πλέον κατέληξα..@@ πετάει ότι μπλε-χρυσό-καφέ πετάξει..απλώς είναι πολύ κατώτερο απότι φοράω και μου ρίχνει πολύ τα attributes μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα reset quests και ξεκινησα στο hard τωρα. Ηδη μεσα σε 15 λεπτα ανεβηκα 3 level.. wtf;

δεν είναι όπως το D2 που έπρεπε να περάσεις το normal μετά nightmare και μετά hell, τώρα ότι level και να είσαι ανάλογα το ποσο καλά items φοράς πας στην ανάλογη δυσκολία, πχ με κάποια level 60 items που ήταν -12 level requirement στα 48 lvl μπορείς να παίξεις μέχρι και Torment (1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To post αυτό απευθύνεται στον Lalani, που θα μπει κάποια στιγμή το πρωϊ από τη δουλειά να ρίξει μια ματιά στο φόρουμ...

Lalani τα shrine effects από το γαντάκι (gloves of worship) ΣΤΑΚΑΡΟΥΝ!!!! Τρέχω τα bounties με τα buff slots τίγκα!!!!

Έλα πες την αλήθεια, θες να γυρίσεις σπίτι να καείς μέχρι να πέσουν...!!!!

Επίσης κάποια shrine effect κρατάνε 10 λεπτά και αυτή τη στιγμή έχω 3 που η αντίστροφη μέτρησή τους ξεκίνησε από τα 59 λέπτα...?!?!!? :fear:

Ξέρει κανένας γιατί γίνεται αυτό? Παίζει κανένα bug? Όχι ότι με χαλάει βέβαια...!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To post αυτό απευθύνεται στον Lalani, που θα μπει κάποια στιγμή το πρωϊ από τη δουλειά να ρίξει μια ματιά στο φόρουμ...

 

Lalani τα shrine effects από το γαντάκι (gloves of worship) ΣΤΑΚΑΡΟΥΝ!!!! Τρέχω τα bounties με τα buff slots τίγκα!!!!

Έλα πες την αλήθεια, θες να γυρίσεις σπίτι να καείς μέχρι να πέσουν...!!!!

 

Επίσης κάποια shrine effect κρατάνε 10 λεπτά και αυτή τη στιγμή έχω 3 που η αντίστροφη μέτρησή τους ξεκίνησε από τα 59 λέπτα...?!?!!? :fear:

Ξέρει κανένας γιατί γίνεται αυτό? Παίζει κανένα bug? Όχι ότι με χαλάει βέβαια...!!!!

Τα fleeting και empowered shrines κρατάνε μία ώρα. Προς το παρόν έχουν περάσει 3 hotfixes και δεν έχει αλλάξει, αλλά το γενικότερο feeling είναι ότι είναι bug και θα διορθωθεί. Οπότε enjoy while you can :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To post αυτό απευθύνεται στον Lalani, που θα μπει κάποια στιγμή το πρωϊ από τη δουλειά να ρίξει μια ματιά στο φόρουμ...

 

Lalani τα shrine effects από το γαντάκι (gloves of worship) ΣΤΑΚΑΡΟΥΝ!!!! Τρέχω τα bounties με τα buff slots τίγκα!!!!

Έλα πες την αλήθεια, θες να γυρίσεις σπίτι να καείς μέχρι να πέσουν...!!!!

 

Επίσης κάποια shrine effect κρατάνε 10 λεπτά και αυτή τη στιγμή έχω 3 που η αντίστροφη μέτρησή τους ξεκίνησε από τα 59 λέπτα...?!?!!? :fear:

Ξέρει κανένας γιατί γίνεται αυτό? Παίζει κανένα bug? Όχι ότι με χαλάει βέβαια...!!!!

Και 50% - 10% Cr.Dmg  - Cr. Chance

Κ@λε.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...