Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Άλεξ μια χαρά είσαι και το στήθος έχει κόψει και οι ωμοι είναι σούπερ γενικότερα δείχνεις πολύ καλός! Στο τομέα της διατροφής υπάρχουν πάντα περιθώρια βελτίωσης, κοίτα εγώ κάτι περίεργα που κάνετε εδώ 16 (!!!!) ώρες νηστικός, 2500 θερμίδες σε δύο γεύματα, φουλ υδατάνθρακα πριν τον ύπνο κτλ δεν τα ξέρω και δεν μπορώ να σε βοηθήσω, αν θέλεις να βγάλουμε μια γαμάτη διατροφή από αυτές που ξέρω εγώ τίγκα πρωτεΐνη σε 4/5 γεύματα, τότε από Σεπτέμβριο στείλε μου πμ και είμαι μέσα φίλε.. Πολύ καλός πάντως, ωραίος!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση . Στηθος-παγκο οσο πιο ανοικτα πιανουμε την μπαρα τοσο πιο πολυ εξωτερικο στηθος πιανει?

Η απλα οσο πιο στη μεση το κανεις πιανει περισσοτερο τρικεφαλο?

Εαν βαλεις αρκετα κιλα και επικεντρωνεις την δυναμη στο στηθος μονο, με κλειστη λαβη ειναι αντιστοιχο των diamond push ups.

Εαν βαλεις λιγοτερα κιλα και κατεβαζεις την μπαρα ποιο κατω προς το στερνο και βαζεις τη δυναμη στους τρικεφαλους κανεις τρικεφαλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εαν βαλεις αρκετα κιλα και επικεντρωνεις την δυναμη στο στηθος μονο, με κλειστη λαβη ειναι αντιστοιχο των diamond push ups.

Εαν βαλεις λιγοτερα κιλα και κατεβαζεις την μπαρα ποιο κατω προς το στερνο και βαζεις τη δυναμη στους τρικεφαλους κανεις τρικεφαλους.

ξερεις οτι τα diamond push ups δουλευουν τρικεφαλο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερεις οτι τα diamond push ups δουλευουν τρικεφαλο ε?

Στηθος στο κεντρο και τρικεφαλους εαν δεν κανω λαθος. Σε ολες τις καμψεις πιανει και τρικεφαλους απλα σε καποια ειδη μπορεις να τους απομονωσεις καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν βαλεις αρκετα κιλα και επικεντρωνεις την δυναμη στο στηθος μονο, με κλειστη λαβη πιανεις στηθος στο κεντρο.

Εαν βαλεις λιγοτερα κιλα και κατεβαζεις την μπαρα ποιο κατω προς το στερνο και βαζεις τη δυναμη στους τρικεφαλους, κανεις τρικεφαλους.

Ετσι μαλλον καλυτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν πρεπει να βαλεις εναν γενικο κανονα ναι. Απλα εαν ανοιγεις τους αγκωνες στα πλαγια και οχι καθετα και κοντα στα πλευρα μπορεις να πιασεις περισσοτερο το εσωτερικο του στηθους.

v58s5d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια!

Στο μονόζυγο ποιες ασκήσεις γυμνάζουν το στήθος κατά κόρον; 

Επίσης εχω την εξής απορια: αν κάνω pull up και μείνω "πανω " και μετα ανεβαζω λυγισμενα γόνατα ως το υψος της μεσης ,γυμναζω κατω κοιλιακους;; Η ;; Αν τα ανεβαζω μεχρι το στηθος βοηθαει πουθενα ή κανω βλακειες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου αναρχικια στο μονόζυγο καμιά άσκηση δεν γυμνάζει το στήθος και τα πόδια να τα ανεβάζεις τεντωμένα, όχι λυγισμενα αν θέλεις να γυμνάζεις τους κοιλιακούς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια!

Στο μονόζυγο ποιες ασκήσεις γυμνάζουν το στήθος κατά κόρον; 

Επίσης εχω την εξής απορια: αν κάνω pull up και μείνω "πανω " και μετα ανεβαζω λυγισμενα γόνατα ως το υψος της μεσης ,γυμναζω κατω κοιλιακους;; Η ;; Αν τα ανεβαζω μεχρι το στηθος βοηθαει πουθενα ή κανω βλακειες;

Μηπως εχεις μπερδευτει με το διζυγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] αν θέλεις να βγάλουμε μια γαμάτη διατροφή από αυτές που ξέρω εγώ τίγκα πρωτεΐνη σε 4/5 γεύματα, τότε από Σεπτέμβριο στείλε μου πμ και είμαι μέσα φίλε.[...]

Μπορώ να σου στείλω κι εγώ pm για διατροφή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εχεις μπερδευτει με το διζυγο?

Μπα ,οχι για το μονοζυγο ρωτουσα αλλα δεν ηξερα οτι τελικα δεν πιανει καθόλου στηθος ό,τι άσκηση κ να κάνεις εκεί.

Στο δίζυγο να φανταστώ παίζουν ασκησεις για αυτη τη περιοχή;

 

@Maus : Σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...