Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτω από 1 λεπτό διάλειμμα και σου βγαίνει 1-1:30 ώρα μισού σώματος και τρεις φορές την βδομάδα? Εγώ δεν θα σου πρότεινα καν να το συνεχίσεις.

 

Σκέψου μόνο σε 1-2 χρόνια τι θα χρειαστεί να κάνεις όταν προσαρμοστεις σε αυτό που κάνεις και δεν σου φτάνει?.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ειμαι χαλκιδικη κ ριχνει καρεκλοποδαρα.

γκαντεμη Φωτη

Γενικα μην λες σε κανεναν που θα πας κτλ δεν το λεω για τον ανθρωπο που αναφερεις ο κοσμος ειναι πολυ κακος τρως καταρες κανονικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαησπέρα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Ειμαι 1.80 και 96 κιλα! Εχω ξεκινησει τρεξιμο εδω κ περιπου δυο εβδομαδες και η αριστερη γαμπα γινεται πετρα,με ποναει!!Εχω τα Saucony ride 7 τα οποια τωρα τα δοκιμασα πρωτη φορα!Το θεμα ειναι κ περυσι οταν ειχα ξεκινησει τρεξιμο, ημουνα 97 κιλα δεν ειχα τετοια θεματα! Τοτε ειχα Asics!

Τι πιστευετε μπορει να φταιει???

καλησπέρα ειναι πιθανό να φταίνε και τα παπούτσια αλλά και παλι γιατι μόνο το αριστερό ? παίζει να ειναι ελαττωματικό ?  κανε μασάζ στην γάμπα βάλε της λίγο πάγο και τσέκαρε και με άλλα παπούτσια να δεις αν τελικά φταίνε αυτα που έχεις τωρα η συτνεχιζει να σε πονάει οπότε ειναι θλάση !  :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 κανε μασάζ στην γάμπα βάλε της λίγο πάγο και τσέκαρε και με άλλα παπούτσια να δεις αν τελικά φταίνε αυτα που έχεις τωρα η συτνεχιζει να σε πονάει οπότε ειναι θλάση !  

 

 

 

μαους γιατι το κανεις αυτο?  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτω από 1 λεπτό διάλειμμα και σου βγαίνει 1-1:30 ώρα μισού σώματος και τρεις φορές την βδομάδα? Εγώ δεν θα σου πρότεινα καν να το συνεχίσεις. Σκέψου μόνο σε 1-2 χρόνια τι θα χρειαστεί να κάνεις όταν προσαρμοστεις σε αυτό που κάνεις και δεν σου φτάνει?.

 

Μπάς και το παλικάρι δουλεύει μπετατζής και μας το κρύβει? 3 ώρες με 1λεπτό διάλλειμα max? Το σπίτι σου χτίζεις μάστορα?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάς και το παλικάρι δουλεύει μπετατζής και μας το κρύβει? 3 ώρες με 1λεπτό διάλλειμα max? Το σπίτι σου χτίζεις μάστορα?

Χαχα ισχύει...μου θυμίζει κάτι τύπους που όταν τελείωνα squat-bench press-deadlift αυτοί συνέχιζαν το στήθος που έκαναν όταν άρχιζα squat.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάς και το παλικάρι δουλεύει μπετατζής και μας το κρύβει? 3 ώρες με 1λεπτό διάλλειμα max? Το σπίτι σου χτίζεις μάστορα?

1.5 το πρωί και 1.5 το απόγευμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.5 το πρωί και 1.5 το απόγευμα :)

Ρε συ όσο το γράφεις τόσο προσπαθώ να το βάλω στο μυαλό μου. 

 

Τι στον θεό κάνεις 1:30 ώρα ? και πες να έκανες split πάει στο καλό...τις άλλες 2 μέρες τι κάνεις ? 

 

Πες αρχίζεις με squat, πες ότι κάνεις και 30 λεπτά μόνο squat που δεν παίζει γιατί με βάση τα διαλείμματά σου βγαίνει 15-20 σετ αυτό. Την άλλη 1 ώρα τι κάνεις ? Ό,τι άσκηση υπάρχει για πόδια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εβγαλα στο swing με τα 8+8=16 κιλα 4σετ 15,25,35,50 και στο τελος αλλες πενηντα επαναληψεις.

 

Σημερα εκανα σκουοτ 4*10 και στο τελος drop set με αλτηρες.

 

Ο ιδρωτας ποταμι, πεω τι σκατα εξω καρεκλες μεσα σαουνα.

 

Πενταημερο ή τετραημερο προγραμμα θα το εβλεπα κι εγω...

 

Εγω κανω σε καθε προπονηση σκουοτ ειτε πισω,μπροστα ή με αλτηρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

calves,squats,προβολές,+2 άλλες που δεν θυμάμαι όνομα ( :P ) για δικέφαλο μηριαίο και γλουτιαίο.

3 φορές την βδομάδα x 1.5 ώρα.

Αντίστοιχα και στο upper body.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

calves,squats,προβολές,+2 άλλες που δεν θυμάμαι όνομα ( :P ) για δικέφαλο μηριαίο και γλουτιαίο.

3 φορές την βδομάδα x 1.5 ώρα.

Αντίστοιχα και στο upper body.

Μπορείς να πεις και λίγο reps και sets ?

 

Πάντως FYI το full body έχει δημιουργηθεί ακριβώς για να μην συμβαίνει αυτό που κάνεις τώρα. Να μην πας να χώνεις τρελό volume σε 1 μέρα, αλλά να είναι σχετικά evenly distributed. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rev Κοψε ταχυτητα...

 

Οι διπλες προπονησεις δεν ειναι για μας που ασχολουμαστε για την καυλα μας...

 

Κανε αν γουσταρεις σε καθε προπονηση προγραμμα upper lower οπου θα ναι τετραημερο και καθε μερα αλλες ασκησεις πχ upper δευτερς στηθος σε ισιο παγκο με μπαρα και βυθισεις τεταρτη παλι upper στηθος επικλινη με αλτηρες και ανοιγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

calves 4x30 (20kg),squats 5x20(20kg),προβολές 4x15(χωρίς βάρη),και οι άλλες 2  4x 15(20kg)

Μιας και ενδιαφέρθηκες ας σου πω και το upper body

6Χ10 Chin ups, 6x25 pushups, 5x15 leg raises,5x10 δίζυγο,shadow boxing με 4kg για 10-15 λεπτά,δικέφαλα 6x12 (20kg)

 

Live δυστυχώς γυμνάζομαι σπίτι χωρίς πάγκο οπότε αναγκαστικά περιορίζομαι σε συγκεκριμένες ασκήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλε βαρη απλα... δωσε πιεση

Εγω ενα παραδειγμα εδωσα, κανε το προγραμμα με αυτα που χεις...

Και γω σπιτι κανω, παρε αν μπορεις ενα παγκο, θα κανεις πιο καλη γυμναστικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...