Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

calves 4x30 (20kg),squats 5x20(20kg),προβολές 4x15(χωρίς βάρη),και οι άλλες 2  4x 15(20kg)

Μιας και ενδιαφέρθηκες ας σου πω και το upper body

6Χ10 Chin ups, 6x25 pushups, 5x15 leg raises,5x10 δίζυγο,shadow boxing με 4kg για 10-15 λεπτά,δικέφαλα 6x12 (20kg)

 

Live δυστυχώς γυμνάζομαι σπίτι χωρίς πάγκο οπότε αναγκαστικά περιορίζομαι σε συγκεκριμένες ασκήσεις 

Ρε συ αυτά δεν βγαίνουν με τίποτα 90 λεπτά. Έχεις ~20 σετ οπότε πες με το max 1 minute διαλειμμα πάμε στο 20λεπτο. Ε 1 ώρα και 10 λεπτά δεν βγαίνουν οι εκτελέσεις.

 

Ρε συ επίσης θύμησε μας αν το έχεις ξαναπεί ότι κάνεις σπίτι...εγώ τόσην ώρα νόμιζα ότι ήσουν gym 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μισή ώρα αερόβιο + τέσσερα δισετ από 4σετ των 20 επαναλήψεων η κάθε άσκηση + κοιλιακούς και δεν κάνω Πότε 1.30 ώρα. Συνήθως στη μια και κάτι είμαι. Ρεβ κάτι κανείς λάθος στην χρονόμετρηση :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 και λίγα ψιλά τα παρακάτω.

 

EDIT: Μαλακία copy paste έγινε από excel

 

5 set squat

5 set bench press

8 μονές deadlift

3 set στρατιωτικές

3 set μονόζυγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω παιδιά πάντα κρατάω χρόνο :P

(Πάνω κάτω 12-15 λεπτά μου βγαίνει η κάθε άσκηση...πχ 5x20 squats.Το σετ μου πιάνει 90-100 sec...ρε μπας και κάνω γρήγορα τα reps? )

Anyway πάω για ύπνο και συνεχίζουμε αύριο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι χαλκιδικη κ ριχνει καρεκλοποδαρα.

γκαντεμη Φωτη

 

Ευχομαι 8 μποφωρ να εχει .

Γενικα μην λες σε κανεναν που θα πας κτλ δεν το λεω για τον ανθρωπο που αναφερεις ο κοσμος ειναι πολυ κακος τρως καταρες κανονικα

 

... Αν ισχυει αυτο θα επρεπε να ειχα πεθαινει γυρω στις 2000 φορες :P

Τεταρτη - σαββατο ! κυριακη ρεπο  ..

θα λιώσεις θα σε αναλάβω εξ αποστάσεως ! εχεις πείσμα , προπόνηση ξέρω κάνεις σκληρά , θα φτιάξουμε την διατροφή και του χρόνου δεν θα το πιστεύεις με την διάφορα που θα δεις φτανει να κανεις αυτα που θα σου πω !

 

----

 

άσχετο  , δίπλα απο το σπιτι μου εδω , εχει ενα σπέσιαλ ξενοδοχείο το οποίο εχει φέρει ενα γκρουπ ρωσιδακια απο 18 μεχρι 20-22 το πολύ τα οποια ειναι αθλήτριες , μοντελάκια ολα ! παρόλο που θα μπορούσα να ειμαι μπαμπάς τους κάθε φορά που γυρνάω σπίτι απο την θάλασσα γυμνός μα τα λάδια κτλ όλο σχόλια είναι χαζογελούν πειράζουν και τέτοια

αχχχ πιο βράδυ θα ρίξω γατζο να μπω από το μπαλκόνι να τα γ%^&^$#ω όλα δεν ξέρω χαχχαααχχα !

Alex  με maus  θα κανεις δουλεια 1000% ,ασε  τα αλλα τα σατανικα που κανεις δεν βγαζουν καν νοημα ...κανε οτι σου πει  και αν δεν δεις ελα  και ξεφτιλισε μας εδω /

Μαους που ρε ? Eρχομαι σουκου  με αγριες διαθεσεις   ειναι το στοιχειο μου  :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαους γιατι το κανεις αυτο?   :P

 

 

Μπάς και το παλικάρι δουλεύει μπετατζής και μας το κρύβει? 3 ώρες με 1λεπτό διάλλειμα max? Το σπίτι σου χτίζεις μάστορα?

 

Απανωτά τα χτυπήματα, κόντεψα να πέσω από την καρέκλα από τα γέλια  :-D

-------------

Εσυ φταις Δήμητρα που χάλασε ο καιρός, ε; Άλλη φορά να πας Κατερίνη για μπάνια  :devil:

calves 4x30 (20kg),squats 5x20(20kg),προβολές 4x15(χωρίς βάρη),και οι άλλες 2  4x 15(20kg)

Μιας και ενδιαφέρθηκες ας σου πω και το upper body

6Χ10 Chin ups, 6x25 pushups, 5x15 leg raises,5x10 δίζυγο,shadow boxing με 4kg για 10-15 λεπτά,δικέφαλα 6x12 (20kg)

 

Live δυστυχώς γυμνάζομαι σπίτι χωρίς πάγκο οπότε αναγκαστικά περιορίζομαι σε συγκεκριμένες ασκήσεις 

 

Θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα αν αυξήσεις το βάρος και μειώσεις τις επαναλήψεις. Μπορείς να γεμίσεις ένα παλιό σακίδιο πλάτης με άμμο και να το φορτωθείς στην πλάτη. Αμέσως-αμέσως θα αυξήσεις το βάρος που σηκώνεις κατά 20-30 κιλά. Ειδικά για τις ασκήσεις ποδιών, μπορείς να το έχεις μόνιμα φορτωμένο όσο γυμνάζεσαι.

 

Προσοχή μη σου χαλάσει την τεχνική!

 

Υ.Γ. Και γω σπίτι γυμνάζομαι με πολλά αυτοσχέδια όργανα, όποτε θες ρώτα :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μαους που ρε ? Eρχομαι σουκου  με αγριες διαθεσεις   ειναι το στοιχειο μου  :)

Ρε φίλε εσυ αν έρθεις , θα έχεις ανεβεί θα έχεις αναρριχηθεί στον 5ο , θα τις έχεις πηδήξει όλες και γω ακόμη θα παιδεύομαι να σκαρφαλώσω στον ημιώροφο στο ένα μέτρο χααχαχαχα :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά  σπεκτ για το πρωτο δεν ειμαι φτιαγμένος πάντως σίγουρα !

τι εννοείς όμως ? να αναρριχηθεί ο φωτης και να μου ανοίξει την πόρτα να ανεβω να πηδήξω ?

καθόλου κακή ιδέα  χαααχαχααχ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρες-ώρες είστε πολύ κάφροι.

 

Άλλες ώρες λιγότερο... :P

--------

Ένας τεράστιος στόχος πραγματοποιήθηκε. Μόλις έκανα σκουωτ με ΟΛΑ τα κιλά που ξεκίνησα προπονήσεις πριν 2 χρόνια. Απο τον ενθουσιασμό μου έβαλα μπρος να φτιάξω επιπλέον. Αν το καταφέρω καλώς, αλλιώς πάω για αγορά 2 εικοσακιλων.

 

Ποιος θα το λέγε ρε φίλε ότι θα έκανα σκουωτ με περισσότερα κιλά απο το βάρος μου. Και νιώθω ότι έχω κι άλλο περιθώριο, δεν έφαγα και το τρελό ζόρι.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αν το ανεβάσω διπλά θα φάω κράξιμο απο τους περίεργους ας ανεβάσω εδώ το δημιούργημα μου :)

 

 

 

 

 

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...