Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα προφανώς και ένας ψυχολόγος/ψυχίατρος θα σε ρωτήσει αν κοιμάσαι τα βράδια αφού η αϋπνία συσχετίζεται με την κατάθλιψη. 

Και δεν λέω αμπελοφιλοσοφίες, έχω παράδειγμα στο οικογενειακό μου περιβάλλον 

 

με θυρεοειδή ταβάνι πως άντεχες τα ξενύχτια; δεν είχες αναίτια κούραση και υπνηλία; εγώ με 8 tsh νιώθω ζόμπι.

 

Μπα σ αυτο δε μ επηρέασε αν και όλη μερα ήμουν χώμα, δε νύσταζα φυσιολογικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μπα σ αυτο δε μ επηρέασε αν και όλη μερα ήμουν χώμα, δε νύσταζα φυσιολογικά

εγώ πέρα από το χώμα δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι λόγω υπνηλίας. το πρωινό αερόβιο έχει περάσει στο παρελθόν :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς εμπειρία από Intermittent Fasting;

συμβουλές;

 

pros/cons;

 

κάποιο αθρο που είναι καλο να διαβάσω και να τα εξηγεί ωραία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ασχοληθείς γρος τρώγε πολλά και πλούσια γεύματα και είσαι κομπλέ!

Μια χαρά πας και όταν πάρει μπρος ο οργανισμός θα βάζεις ακόμη πιο εύκολα κιλά, καλά κιλά όχι σαβούρα! Τώρα στην αρχή είναι τα δύσκολα μέχρι να ξεκολλήσει..

Τσάμπα χρόνο θα χάσεις αν ασχοληθείς, θα το δεις αυτό που σου λέω μακροπρόθεσμα όταν θα ξανά γυρίσεις στην σωστή ανθρώπινη μέθοδο διατροφής.

Στα πολλά και πλούσια γεύματα δηλαδή που ενεργοποιούν τον μεταβολισμό σου στον μέγιστο βαθμό..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ασχοληθείς γρος τρώγε πολλά και πλούσια γεύματα και είσαι κομπλέ!

Μια χαρά πας και όταν πάρει μπρος ο οργανισμός θα βάζεις ακόμη πιο εύκολα κιλά, καλά κιλά όχι σαβούρα!

Τσάμπα χρόνο θα χάσεις αν ασχοληθείς, θα το δεις αυτό που σου λέω μακροπρόθεσμα όταν θα ξανά γυρίσεις στην σωστή ανθρώπινη μέθοδο διατροφής.

Στα πολλά και πλούσια γεύματα δηλαδή που ενεργοποιούν τον μεταβολισμό σου στον μέγιστο βαθμό..

 

 

κοίτα κιλά έχω άρχισε και βάζω ποιοτικά, σωματική αλλαγή βλέπω (μυική διαφορά, έχω δυναμώσει πολύ και αρκετά γρήγορα και δεν το περίμενα τόσο.)

 

ξέρω ότι όλη η κατάσταση είναι μαραθώνιος και όχι σπριντ και ένταξη όλη της γυμναστικής/διατροφής σε τρόπο ζωής.

 

αλλά την έχω κάνει ψώνιο με το belly fat/και τα πιασίματα.

 

νιώθω ότι δεν φεύγει τίποτα από εκεί τόσο καιρό. και δεν μπορώ να το εξηγήσω (δλδ αρκετή ποδηλασία και αρκετό γυμναστήριο. δεν πιστεύω ότι από εκεί φεύγουν τελευταία, χάνεις λίπος από παντού.

 

γι αυτό λέω να δοκιμάσω το fasting (ταιριάζει λίγο και στο ωράριο μου.) διαβάζω πολλά pros για fat burn.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το, έτσι κ αλλιώς για λίγο θα το κάνεις θα το δεις!

16ώρα πάντως εγώ δεν αφήνω άδειο θερμιδικα τον οργανισμό μου ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα δεν υπάρχει κανένας λόγος να του το κάνω αυτό, δεν τον μισώ!

 

Κλείνοντας να ξέρεις πως όντως θα διαβάσεις χίλια δυο και για καλύτερες καύσεις και τα πάντα όλα, αυτοί όμως που ασχολούνται πιο σοβαρά από όλους και μιλάω για τους επαγγελματίες bbs κάθε 2 με 3 ωρίτσες την χώνουν την πρωτεΐνη στον οργανισμό τους και για να βάλουν μυικα κιλά και για να κάψουν λίπος και το κάνουν εδώ και αιώνες, κάτι παραπάνω θα ξέρουν αυτοί..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

 

Γρος, αν βάζεις κιλά πώς περιμένεις να χάσεις λίπος; Αφού βάζεις. Αν ήσουν σε δίαιτα κι έχανες μυς αντί για λίπος τότε θα έπρεπε να ψαχτείς ότι κάτι δεν κάνεις σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε το, έτσι κ αλλιώς για λίγο θα το κάνεις θα το δεις!

16ώρα πάντως εγώ δεν αφήνω άδειο θερμιδικα τον οργανισμό μου ο κόσμος να γυρίσει ανάποδα δεν υπάρχει κανένας λόγος να του το κάνω αυτό, δεν τον μισώ!

 

Κλείνοντας να ξέρεις πως όντως θα διαβάσεις χίλια δυο και για καλύτερες καύσεις και τα πάντα όλα, αυτοί όμως που ασχολούνται πιο σοβαρά από όλους και μιλάω για τους επαγγελματίες bbs κάθε 2 με 3 ωρίτσες την χώνουν την πρωτεΐνη στον οργανισμό τους και για να βάλουν μυικα κιλά και για να κάψουν λίπος και το κάνουν εδώ και αιώνες, κάτι παραπάνω θα ξέρουν αυτοί..

Σκεφτομουν μια μερα ρε φιλε σε θεωρητικο επιπεδο  τι πρωτεινη εχουμε καταναλωσει σε  σκονη και μεσω τροφης και πραγματικα ειναι απειρη η ποσοτητα .

Για μενα ,για το σωμα μου  για  τα αποτελεσματα που εχω δει  και για τα χρονια που ασχολουμαι δεν υπαρχει καλυτερη διατροφη απο αυτη που εχει  ως βαση την πρωτεινη   για χτισιμο μυικης μαζας .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Socratis κάτι, μέλος εδώ ήταν(είναι?), είχε κάνει fast και είχε δει πολύ καλά αποτελέσματα στο κόψιμο, μας τα έδειχνε και μας δεν ήταν αποκύημα της φαντασίας του. 

άλλοι που έχουν κάνει fast θυμάμαι είναι ο alex, o bosei και ο vapir. 
εγώ θα σου έλεγα να το εφαρμόσεις για ένα 3μηνο να δεις πως θα πάει. δεν έχεις να χάσεις κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το δοκιμάσω. ιδια ποσότητα φαγητού σπασμένη στο 8ωρο.

 

δεν έχω να χάσω κάτι. νομίζω μπορεί να με βολέψει και λίγο παραπάνω.

 

πόση μαξ αποφοριτηκητα έχουμε σε g πρωτεινής και ανά πόση ώρα

 

40-45g / 2ωρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...