Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

θα το δοκιμάσω. ιδια ποσότητα φαγητού σπασμένη στο 8ωρο.

 

δεν έχω να χάσω κάτι. νομίζω μπορεί να με βολέψει και λίγο παραπάνω.

 

πόση μαξ αποφοριτηκητα έχουμε σε g πρωτεινής και ανά πόση ώρα

 

40-45g / 2ωρο;

Να εχεις τουλαχιστον 20g σε καθε γευμα και μεχρι 30g. οχι οτι παραπανω θα παθεις τιποτα αλλα δε θα τα αξιοποιησεις κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το δοκιμάσω. ιδια ποσότητα φαγητού σπασμένη στο 8ωρο.

 

δεν έχω να χάσω κάτι. νομίζω μπορεί να με βολέψει και λίγο παραπάνω.

 

πόση μαξ αποφοριτηκητα έχουμε σε g πρωτεινής και ανά πόση ώρα

 

40-45g / 2ωρο;

Βολευει αν δε μπορεις να εισαι συνεχεια σπιτι ή να κουβαλας ταπερ και φαγητα μαζι σου οπου πηγαινεις.

 

 

Damn, εγω εδω και πολλα χρονια εχω κανει τη νυχτα μερα (με εξαιρεση το 9μηνο του στρατου). Δε μ'αρεσει καθολου να ξυπναω πρωι πρωι και να κοιμαμαι απο τις 11 το βραδυ ξερω γω. Απο μικρος ενιωθα χαλια οταν το εκανα και δε μπορουσα ποτε να το συνηθισω..Αν δεν κανω κατι το βραδυ/ξημερωματα και πεσω για υπνο νιωθω πως εχασα τη μιση μου "μερα" :P

Παραπανω απο 7-8 ωρες παντως δε μπορω να κοιμηθω, πρεπει να ειμαι σερι κανα 2 μερες για να φτασω τις 10-11 ωρες υπνου.Μολις κλεισω 8ωρο το ματι γαριδα απο μονο του. Καποια στιγμη θα μου παρουσιαστουν τα προβληματα απο τις ωρες υπνου, τα περιμενω, να δουμε ποτε θα γινει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωμοι -τρικεφαλοι  σημερα και 1 ωρα διαδρομο με 10 κλιση .

Ξεκιναω τωρα να μπαινω στην αρχη της εντατικης προπονησης εχω 4,5 μηνες μπροστα μου να παω 82 και ιδανικα 81 κιλα και να maxarw  την φυσικη μου  κατασταση .

Για να δουμε ...

 

Αυριο canyoning εξω απο την Λαμια .

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω χέρια γαμώτο σήμερα, αλλα βαριμεαι τόσο τα ντυσηματα πήγαινε ξανελα.. αλλα τι να κάνουμε... μια ψυχή που είναι να βγει ας βγει.

 

 

καλά ρε μπανάρανε το ντίντη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου λείπει; 

 

 

χαχαχα έτσι και έτσι.

έδινε μια διαφορετική νότα με τις φάβες τις σαρδέλες και τα κωλόμπαρα..χαχαχαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεχισε εσυ το εργο του τοτε.χαχα

 

 

δεν το χω είμαι ποιο ήπιων τόνων,

 

πρώτη μέρα fasting, έκανα skip πρωινό και πέσανε τα πρώτα γουργουρητά ευτηχώς επιτρέπονται τσάγια καφέδες και νερά. αν δεν έπαιζε καφές δεν θα το κάνα...

 

 

μετά τις 4 αφού τελειώσει το work out θα γίνει επέλαση των ούνων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το χω είμαι ποιο ήπιων τόνων,

 

πρώτη μέρα fasting, έκανα skip πρωινό και πέσανε τα πρώτα γουργουρητά ευτηχώς επιτρέπονται τσάγια καφέδες και νερά. αν δεν έπαιζε καφές δεν θα το κάνα...

 

 

μετά τις 4 αφού τελειώσει το work out θα γίνει επέλαση των ούνων.

Η πείνα που νιώθεις είναι παροδική θα φύγει μετά από λίγες μέρες.

 

Αν κατάλαβα καλά θα πας προπόνηση και μετά θα σπάσεις το fasting ? Αν ναι δεν χρειάζεται. Μπορείς να το κάνεις ξέρω γω 2 ώρες πριν την προπόνηση να φας κάτι και μετά τις άλλες ώρες ό,τι έμεινε.

 

Πάντως εγώ δεν θα έκανα με τίποτα την προπόνηση fasted. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πείνα που νιώθεις είναι παροδική θα φύγει μετά από λίγες μέρες.

 

Αν κατάλαβα καλά θα πας προπόνηση και μετά θα σπάσεις το fasting ? Αν ναι δεν χρειάζεται. Μπορείς να το κάνεις ξέρω γω 2 ώρες πριν την προπόνηση να φας κάτι και μετά τις άλλες ώρες ό,τι έμεινε.

 

Πάντως εγώ δεν θα έκανα με τίποτα την προπόνηση fasted. 

 

 

θα δω πως θα πάει δεν με ενοχλεί τόσο η πρωινή πείνα αφού έχω καφέ (είμαι μεγάλο τζανκι με τον καφέ.) αν μου κόβες καφέ θα τα παράταγα όλα.

 

ναι μετά θα το σπάσω (δλδ τώρα που γράφω το χω σπάσει.)

 

δεν ένιωσα καμια κούραση, αντιθέτως ανέβασα σε 2 ασκήσεις και τα κιλά..

φυσικά δνε το θέτω σαν παράδειγμα.

 

τη δευτέρα που θα έχω hardcore προπόνηση 2ιωρη στο σύνολο θα σας πως πήγε το fasting.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Τεο, τι προπόνηση για Beginerrs ήταν αυτή; 100 jabs με το αριστερό και σαν τελείωσαν ήθελα να το ξεβιδώσω και να το πετάξω σε ένα κάδο σκουπιδιών που χω παραδίπλα. Έφαγα ζόρι στον ώμο και στην πάπια (που λέμε κι εμείς οι παλιοί).

 

Μ' άρεσε, καθιερώθηκε σαβατιάτικη προπόνηση με σάκο. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους μπορεσα και ετρεξα ενα 25λεπτο στο διαδρομο χωρις να με πονεσουν τα καλαμια. Το ευχαριστηθηκα!

 

Σημερα δικεφαλο-τρικεφαλο σουπερ σετ 5 ασκησεις, ισως να ηταν πολλες αλλα αφου τραβουσε γτ οχι :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...