Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ασπράδια σε συσκευασία γάλακτος που έχουν εμφανιστεί στα σούπερ μάρκετ τα εμπιστεύεστε;

Θεωρώ αμαρτία (και αντιοικονομικό...) να πετιέται ο κρόκος και μέχρι τώρα προτιμούσα να φάω λιγότερα αυγά, αλλά με τον κρόκο. Όπως λέγεται άλλωστε μέχρι 3 ολόκληρα αυγά τη μέρα θεωρείται αποδεκτή ποσότητα σύμφωνα με τελευταίες έρευνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ρε συ εγώ τρώω κάθε μερα 6 αυγά με 1 κρόκο, τα κάνω ομελέτα, καθόλου χλαπάτσα. μήπως δεν τα κάνεις σωστά;

τα κόβω κομμάτια μετά και τα τρώω ανετότατα ρίχνω ριγανούλα αλατάκι πιπεράκι και κατευαίνουν ευχάριστα..

Εντάξει γούστα είναι αυτά . Εγώ δεν τόχω

Όπως είδες και παραπάνω μερικοί δεν γουστάρουν τόνο η γιαούρτι. Εγώ αυτά τα 2 τα σκίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είπα για την δουλειά . Στα κρυφά . Τα κιβάκια βολεύουν. Σαν γαριδάκια ένα πράμα

Σήμερα όμως το βράδυ θα βγει γαμάτα με νοστιμιά

 

Κατάλαβα κάτι λάθος; Εγώ γιαπράκια / λαχανοντολμάδες βλέπω στο τάπερ.

 

(τους κάνει η μανα μου καταπληκτικους με έξτρα λεμονάκι, μπουκιά και συχώριο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα κάτι λάθος; Εγώ γιαπράκια / λαχανοντολμάδες βλέπω στο τάπερ.

 

(τους κάνει η μανα μου καταπληκτικους με έξτρα λεμονάκι, μπουκιά και συχώριο)

Αποτοξίνωση από την μυξα (ασπράδια) λέμε σήμερα . Νισάφι πια

Μπουκιά και συχώριο δεν λες τίποτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω φάει ποτέ σκέτο ασπράδι δεν ξέρω τη γεύση...(πέρα από κάτι υπερ-ελαφρά γλυκά που ΄κανει η μάνα στο φούρνο με ασπράδι και ζάχαρη)...

 

...κατά τ' άλλα τίποτα δεν έμεινε στα Lidl...πήγα σήμερα για τα βαράκια, είχαν εξαφανιστεί όλα σε δύο καταστήματα...

για τα ασπράδια πιστεύω θα τελείωσαν απο χθες, αν κρίνω από τη τελευταία φορά που είχαν φέρει, που τα σηκώναν με τις κούτες...

 

θα πάω αύριο-μεθαύριο στο Lidl Πυλαίας να δω αν έχει μείνει κάτι (εκτός αν μπορεί κάποιος από Σαλόνικα να επιβεβαιώσει - μέσω πμ, μην μας τα πάρουν ε; λολ)

 

...από Intersport μέσω κουπονιού από Yelloday.gr βγαίνουν 52€ τα βαράκια...κάπως χαλιέμαι με το αρχικό κόστος άνω των 50€, αλλά θα δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τα ασπράδια δεν καίγομαι, θα έπαιρνα μια συσκευασία από περιέργεια απλώς (στα βαράκια αναφερόμουν βασικά)

 

Πόσο κρατάνε τα ασπράδια σε αυτή τη συσκευασία;

 

Δεν θα συγκρίνονται με το πλήρες αυγό, βέβαια στη γεύση...στα ΘΡΕΠΤΙΚΑ συστατικά σίγουρα υστερούν πολύ, η ουσία είναι στον κρόκο....

 

...αν προσέχει κανείς συνολικά τη διατροφή του, τα λίπη που προέρχονται από το αυγό δεν θα πρέπει να τον ανησυχούν τόσο (όταν έτσι πετάει εκτός τόσες βιταμίνες πχ)...εκτός αν κάνει συνταγές που πρέπει να χρησιμοποιεί καμιά 10αριά + αυγά καθημερινά.

Επεξ/σία από vgiozo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταβρόχθισα ενα μεγάλο μπολ γάλα με βρώμη και δημητριακά βρώμης. Ειχα όρεξη για γλυκό και ηταν έπος.

Αυριο το πρωί μάλλον θα κάνω pancakes, πήρα ενα mix απο ενα μαγαζί με βιολογικά δίπλα στο τζιμ.

 

Οσο για τα ασπράδια, εμενα μ αρέσουν αλλα έχω θεμα στη ποσότητα , να φάω 5-6 στη καθιστά μου, ουτε καν. Έως δυο το πάω :P

Γι αυτο τωρα που έχω σταθεροποιηθεί σε σωστή προπονηςη, θα παρω πάλι whey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στο μπολ γάλα με βρώμη, αν βάλεις

- 2/3 σπασμένα μύγδαλα

- σπόρους ηλιόσπορου

- κάτι γλυκο "άγλυκο", όπως πχ ένα ψιλοκομμένο αποξηραμένο δαμάσκηνο, 

η γεύση αποθεώνεται, άσε που για κάποιο λόγο οι κρατσανιστοί σπόροι αυξάνουν και μόνο έτσι την απόλαυση.

 

...αν ξέρω ότι θα καθυστερήσω να φάω το μεσημέρι, πέρα από τα παραπάνω βάζω στο μπολ και μισή κουταλια ταχίνι (πριν βάλω το γάλα) και το ανακατεύω με τη βρώμη, τους σπόρους κτλ...το γάλα με το ταχίνι πάει πολύ και δένει όλα τα συστατικά, κυριολεκτικά και γευστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ασπράδια σε συσκευασία γάλακτος που έχουν εμφανιστεί στα σούπερ μάρκετ τα εμπιστεύεστε;

Θεωρώ αμαρτία (και αντιοικονομικό...) να πετιέται ο κρόκος και μέχρι τώρα προτιμούσα να φάω λιγότερα αυγά, αλλά με τον κρόκο. Όπως λέγεται άλλωστε μέχρι 3 ολόκληρα αυγά τη μέρα θεωρείται αποδεκτή ποσότητα σύμφωνα με τελευταίες έρευνες.

προσωπικά μου προκάλεσαν τρελά αέρια , έκλανα λες κ δεν υπήρχε αύριο κ πάλι ένιωθα το στομάχι τούμπανο 

όλα αυτά με μισό μπουκάλι δηλαδή 250μλ δηλαδή 6 ασπράδια τη μέρα για 4 μερες , μόλις το γύρισα πάλι σε κανονικά το πρόβλημα εξαφανίστηκε. 

με τα κανονικά δεν έχω τέτοιο θέμα κ ας φάω και 12 ασπράδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυγά μπορεί να φάω και 3 την ημέρα ολόκληρα. Ποτέ δεν έχω διαχωρίσει κρόκο. Πρόσφατα που έκανα αιματολογικές όλα ήταν τέλεια. Καλύτερες από ποτέ. Άρα κομπλέ με το θέμα της χοληστερίνης.

 

Μάλιστα σε ένα βίντεο που είχα ποστάρει πιο παλιά εξηγούσε πως ο κρόκος εκτός από κακή, έχει και καλή χολιστερίνη για την ισορροπία. Εγώ θέμα μία φορά δεν είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερεςςς, πρωινό καφεδάκι και έφυγα για κάνα 20άρι χιλιόμετρο παραλία ποδηλατάκι σε χαμηλό BR να κάψουμε λίγο.. στις 2 μετά έχουμε d e a d l ifts kai overhead  :shock:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ποδια τώρα που τα κοιτάω και ας έχω παρατήσει αρκετά το ποδήλατο έχουν πάρει λίγο σε εμφάνιση χάχα
squats are working και δεν μου γ*****ε τόσο και τα γόνατα όσο το ποδήλατο.

Screen_Shot_2017_02_08_at_10_35_20.png

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...