Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωμεγα 3 σε καψουλα;

 

Τρια καρύδια δινουν ιδια ποσοτητα με μια κάψουλα... επαιρνα κι εγω αλλα τα εκοψα.

 

Λίβε τα Ω3 που έρχονται από nuts είναι φυτικά. To EPA και DHA που τελικά προσλαμβάνεται είναι μικρότερο σε σχέση με animal-based omega 3

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγώ κάνω ζέσταμα bodyweight με κινήσεις σαν αυτή που έδειξε ο Αλέξ , και μετά παίρνω ενα μικρό βαρακι , κάνω χέρια ώμους λίγες επαναλήψεις, και μετά λάστιχο ενα σετ για πλατη στήθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ασχοληθεί κανείς εδώ με handstand χωρίς τοίχο;

πως γίνεται achieved;

 

γενικά πρέπει να ανοίξουν πολλοί οι ώμοι και να είναι δυνατοί πιστεύω για να το καταφέρει κάποιος.

όπως επίσης δούλεμα όλοι οι μυς του πυρήνα για να στέκεσαι σωστά όρθιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψψψψψψψ ωραίος.

forearm hand stand, και handstand κάνω το θέμα είναι πως ξεκινάς βήμα βήμα χωρίς τοιχο. 

τώρα λίγο που το ψάχνω πρέπει να ξεκινήσεις με γέφυρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ασχοληθεί κανείς εδώ με handstand χωρίς τοίχο;

πως γίνεται achieved;

 

Με πολλά και επίπονα faceplants.

Η ενόργανη που κάνεις ως πιτσιρίκι βοηθάει.Είχε την πλάκα της, άλλα δέν ήταν για μένα...

 

εγω ξερω να κανω αλλα το ηξερα απο παιδι οποτε δεω ξερω πως το εμαθα :P

 

Φααααααααααααααααααααακγιου  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ είσαι τοίχο και στηρίζεσαι μόνο στο ένα πόδι, με μικρές κινήσεις βγάζεις και το άλλο και προσπαθεις να στηριχτείς. Κάν'το κάθε μέρα και θα βλέπεις ότι στηρίζεσαι όλο και για πιο πολύ χρονικό διάστημα αέρα.

 

Προσπάθησε αντί να πέφτεις να κάνεις επαναφορές στον τοίχο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλώς βλέπω κάτι flat elevated HSPU και χαζεύω, μπράβο σε όσους τα βγάζουν φαντάζομαι θέλει τρομερή φυσική κατάσταση.

 

τέσπα είδομεν..

 

σήμερα θα πάω για χέρια + εξάσκηση τεχνική για clean/jerk μιας και θέλω να τα βάλω στο πρόγραμμα


Με πολλά και επίπονα faceplants.

Η ενόργανη που κάνεις ως πιτσιρίκι βοηθάει.Είχε την πλάκα της, άλλα δέν ήταν για μένα...

 

 

Φααααααααααααααααααααακγιου  :lol:

 

νόμιζα ο χαζός το faceplant ήταν άσκηση και googλάρισα...μετά κατάλαβα..χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ασχοληθεί κανείς εδώ με handstand χωρίς τοίχο;

πως γίνεται achieved;

 

γενικά πρέπει να ανοίξουν πολλοί οι ώμοι και να είναι δυνατοί πιστεύω για να το καταφέρει κάποιος.

όπως επίσης δούλεμα όλοι οι μυς του πυρήνα για να στέκεσαι σωστά όρθιος.

να ξερεις οταν κανεις handstand να εισαι οσο το δυνατον μακρια απο ενα τειχο γιατι αμα εισαι πολυ κοντα το σωμα αυτοματα χωρις να το καταλαβαινεις ακουμπαει μετακινειται προς τον τειχο, γενικα δεν θελει να εισαι ο super man για να το βγαλεις αλλα ουτε και ο hulk! :), απλα θελει πολυ ισορροποια, το οποιο χρειαζεται αρκετο χρονο,αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα χαρακτηριζα το handstand ασκηση δυναμης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζεται και το βράδυ ο υδατάνθρακας ρε Γιάννη. Άλλοι τον αποφεύγουν όταν θέλουν να κόψουν αλλά το σωστό είναι να υπάρχει και στο τελευταίο γεύμα

Οχι απαραιτητα Τεο.

 

Το handstand ειναι ασκηση δυναμης και ισορροπιας.

 

Το handstand push up δυναμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παραγγειλα και τα ω3  και με την πρωτεινη/διατροφη  ειμαι κομπλε.

Τωρα  μενει να κανω υπομονη  με τα ανοστα που θα τρωω  και με τις διπλες προπονησεις .

Σουκου θα ειμαι Ταυγετο   με 3 ακομα  ατομα για προπονηση σε χειμερινες συνθηκες και δοκιμες  καινουριου εξοπλισμου .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...