Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σουκου γινονται οι καλυτερες προπονησεις γιατι εισαι πιο ξεκουραστος εχεις περισσοτερο χρονο να αφιερωσεις .Εκτος αν εισαι Μαργαριτα που καθε μερα ειναι σουκου για εκεινη  !

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλησπέρα παίδες. Επειδή βλέπω πως ανεβάζω ρυθμούς στο τρέξιμο, πείτε μια καλή τουμπανιάρικη διατροφή γιατί έχω την αίσθηση πως το στομάχι μένει άδειο. Δεν είναι ότι έχω πείνα αλλά ένω τρώω τα γεύματα μου νιώθω πως θέλω και άλλο καύσιμο. Προς το παρών τρώω αμύγδαλα, μακαρόνια και φιλέτο στήθος αρκετά συχνά. Μετά πάμε σε αρακά, φακές, ρεβύθια και από σαλάτες μπρόκολο και τονοσαλάτα. Τι άλλο μπορώ να προσθέσω που να μην έχει τρελή δουλειά στο μαγείρεμα και στην προμήθεια υλικών; Και φυσικά δεν μετράω θερμίδες, μόνο με το μάτι. Είναι τέρμα κακό αυτό λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια είχα πάρει Φωτη. Ομολογώ πως είτε τότε που τα παίρνα είτε τώρα, διαφορα δε βλέπω. Προφανώς ο,τι κανει το κανει σε επίπεδο που δε γίνεται αντιληπτό.

Για τα pull ups, εγω απο 4 πήγα στα 15+ σε 3 μήνες. Προφανώς γυμναζεται λάθος ο φίλος.

Έλα ρε βγάζεις 15+ Pull ups?

Σε ένα σετ κανονικά ;

Γιατί υπάρχουν και αυτά τα καραγκιόζικα που κάνουν οι crossfitάδες τα butterfly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαρια; Γιατί τα χεις στην απέξω;

Μόνο λαυράκι ξέρω να μαγειρεύω. Αλλά δίκιο έχεις για τα ψάρια, πρέπει να τα εντάξω. Συνήθως τα ξεχνάω, έστω αυτό το ένα που ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τεο. Πλέον βγάζω 8 με +10κιλα κι εχω αρχίσει προπόνηση για ελξεις με 1 χέρι.

 

Γι αυτά τα καραγκιοζιλίκια που λες μάλωσα με κάτι τύπους στο φουμπου που τα υπερασπιζονταν. Kipping τεχνική και τέτοια εμορφα.

 

Μαϊμού, δε θελει μπελαλικι το ψάρι. Ζητα να στο καθαρίσουν κι όπως ειναι τα βάζεις στο φούρνο με λάδι και μπαχαρικά. Άμα θες ρίξε και λίγες πατάτες ´η συνόδεψε το με μια μεγάλη σαλάτα. 2-3 φορες τη βδομάδα, κανε εναλλαγή τσιπούρα, λαυράκι, κολιό, κτλ.

Θερμίδες ούτε εγω μετράω. Μόνο πρωτεινη φροντίζω να ξεπερνάει τα 140γρ. Τα υπόλοιπα μακρο όπως κάτσουν. Απλά να ειναι αληθινές τροφες, οχι επεξεργασμένες μλκς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειπα ετσι για πλακα να δοκιμασω την πρωτεινη απο τα Lidl :P

Την πηρα 5 φορες και μου φερνει πολυ φουσκωμα , εχει γευση βανιλια και για να μην παει χαμενη οποιος θελει του την χαριζω

optisana-sports-muscle-weight-gainer-sch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε Γιάννο . Το έχεις προχωρήσει το θέμα με τα pull ups. Eγώ τα ξανάβαλα στο πρόγραμμα μετά από ένα τρίμηνο και έχω πέσει αισθητά. Βγάζω 8-7-5 σωστά, αλλά είμαι πια και 89-90 κιλά

-------

Σήμερα είχα ρεπό μετά από 15 ημέρες. Το έσκισα στο γυμ. Πρώτη φορά TRX 40min και πρόγραμμα πόδια και ώμους 60min.

( νόμιζα λανθασμένα ότι είχα καλούς κοιλιακούς αλλά στο TRX διαπίστωσα ότι θέλω ακόμα)

Κομμάτια είμαι αλλά πριν ισοπεδωθώ έχει ψήσιμο στα κάρβουνα 2 κοτόπουλα ΜΕ την πέτσα Χαχα!!. Θα ανεβάσω φώτο :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο καιρο

  Ειχα να κανω μια εγχειρηση σκωληκοειδιτιδας και για 1,5 μηνες ειμαι εξω,Επιτελους μπορω να επιστρεψω και να κανω προπονησεις.Δηστυχως εχω αδυνατησει πολυ[εχω χασει 3 κιλα],εχουν φυγει τα πρηξιματα που ειχα και εχει κρατηθει μονο η γραμμωση.

 Εχω πολυ δρομο μπροστα μου για να επιστρεψω εκει που ημουν.Υπαρχει πιθανοτητα να επιστρεψω συντομα ή ειναι λες και ξεκιναω απο την αρχη?Αυτο δεν γνωριζω..

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έπαιξε αρρώστια και εγχείριση ναι είναι κυρίως νερά. Νερά δεν είναι μόνο σε περιοχές λίπους νερά κρατάνε και οι μύες, είναι φυσικό να ξεφουσκώνουν τα πάντα όταν παίζουν αρρώστιες. Θα πάρεις τα πάνω σου γρήγορα όταν είσαι τελείως καλά (με κάθε επιφύλαξη τα λέω αυτά δεν είμαι και γιατρός) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ειναι το καλό με τις ασκησεις bw τεο. Η δύναμη ειναι σε σχέση με το σωμα του καθενός. Δεν ειναι τυχαίο που ολα τα αγωνίσματα δύναμης έχουν κατηγορίες με βάση τα κιλα.

 

Εχω κι εγω μια πρωτεινη για πέταμα. Να τη δώσω στο σκύλο ´η θα το φαρμακωσω το ζωντανό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...