Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι διάφορες ασκήσεις που βλέπω σε προγράμματα (burpees, mountain climbers, bicep curls, lunges κτλ.) λέγονται κάπως στα ελληνικά ή όχι;

 

Βρίσκω sites ελληνικά με ασκήσεις αλλά τα γράφουν όλα αυτά στα αγγλικά (όχι την περιγραφή, προφανώς).

 

Ο Μαους(που'σαι ρε Μαους?) ειχε αναφέρει μια φορα το "πουλ οβερ" ,λεω να ψαξω στο γουγλε να δω τι ειναι ........και μου βγαζει κατι πουλόβερ μάλλινα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Κατέβασα να διαβάσω το PDF αλλά από μία ματιά που του έριξα φαίνεται να συμφωνεί με το consensus ότι δεν επηρεάζει άμεσα το performance.

 

Εδώ και ένα podcast με τον Andrew Vigotsky όπου έχει και αυτός μία published έρευνα για το foam rolling

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα σήμερα ενα βαθύ τηγάνι τεφαλ, δεν ειχα και θέλω να φτιάξω πλιγούρι κοκκινιστό. Έχω παρει αυτο το fytro , αλλα δεν έχω κάνει ποτέ πλιγούρι :P Θέλει βράσιμο ή να τ αφήσεις σε νερό πριν; ελπίζω να τρώει πλιγούρι κάποιος εδώ μέσα να μου πει φιτ συνταγή :P

 

Πήρα και κατι λιχουδιές Walden farms για δοκιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογια 1:3 νερο, χαμηλη φωτια και το δοκιμαζεις μεχρι να εχει μαλακωσει και να πιει τα νερα.

 

Οποτε βρισκουμε τονακια λαικη τσιμπαμε, κανουν γυρω στα 8 ευρω το κιλο, πολυ ωραιος φρεσκος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3-4 μέρες την εβδομάδα αναρρίχηση. Θα γίνουν 4 τουλάχιστον από βδομάδα, βάζοντας λίγο στην άκρη το πρόγραμμά μου, έως και τις 12 Μαρτίου που είναι οι αγώνες. Ήδη κλαίνε οι πήχεις μου και ο κορμός μου.

 

Από βδομάδα θα παιχτεί και snowboard όσο βαστάει ο καιρός και το σώμα μου. Φαγητό σα γουρούνι full στους υδατάνθρακες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μάους ποτέ. Το ban ήταν μόνιμο.

Ω ρε ξενέρα!!

Οι συμβουλές του Μaus ήταν ανεκτίμητες.

Πρέπει να βρούμε τρόπο να τα λέμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...