Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω αγωνα σκοποβολης σε 1 ωρα  και μετα γυρναω αλλαζω και παω παρνηθα .

Σημερα ρεπο απο gym ειναι" μερα ξεκουρασης ".

Θα παω για φαγητο κατι ελαφρυ οπως παντα :P αφου θα εχω καψει 1 δις θερμιδες πριν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλύτερα που έφυγε έχει πέσει τοςο πολυ το επίπεδο του θρεντ που και που τα έλεγε πήγαιναν στο βρόντο.

Κανεις λάθος νεαρά. Η γνώση ποτε δεν παει χαμένη. Στην χειρότερη περίπτωση να αργήσει να ανθίσει καθώς όλοι μας έχουμε κολλήματα που θέλουν χρονο να πέσουν.

Επιπλεον, ειναι πολλοί αυτοί που ωφελούνται άμεσα. Μην κοιτάς που δε γράφουν, το θρεντ αυτό διαβάζετε απο αρκετό κόσμο.

 

Ελπίζω να το καταλάβει, να ξαναγυρίσει με αλλο νικ και να σταματήσει να ασχολείται με τις λοιπές μλκς του μπλα μπλα.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα που έφυγε έχει πέσει τοςο πολυ το επίπεδο του θρεντ που και που τα έλεγε πήγαιναν στο βρόντο.

To Αντιθετο θα ελεγα εγω.ΕΙναι γνωστης ο μαους σιγουρα αλλα εχει διωξει και κοσμο απο αυτο το θεμα .Δεν νομιζω να ηταν κακο παιδι ή εδινε λαθος συμβουλες.Το αντιθετο.ΑΛλα τον εφαγε κατι ,ο εγωισμος του.Δυστηχως ειχε ενα υφος τα ξερω ολα και αν δεν συμφωνησεις μαζι μου θα απαντησω ειρωνικα και θα τα κανω ολα πουτανα μεσα στο θεμα γιατι ειμαι μεγαλος και χρονια στο γυμναστηριο.

  Μπορει να ειχε και σε ολα δικιο,απλα το υφος αυτο ηταν λες και το θεμα ηταν ιδιοκτησια του.Μακαρι να ξαναελθει αλλα και παλι για μπανιο τον βλεπω να πηγαινει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε καν ρε Σωκράτη , πάντα τους βοηθούσε όλους ακόμα κι αυτούς που έγραφαν αντικειμενικά μπούρδες , μια χαρά ευγενικός ηταν. Τέλοσπαντων ειναι απόψεις διαφορετικές και σεβαστές!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκοληστε με αυτο το θεμα ομως να στροφαρουμε λιγακι μην ειναι τελειως ακατακοιτο εκει πανω ...

3-4 μέρες την εβδομάδα αναρρίχηση. Θα γίνουν 4 τουλάχιστον από βδομάδα, βάζοντας λίγο στην άκρη το πρόγραμμά μου, έως και τις 12 Μαρτίου που είναι οι αγώνες. Ήδη κλαίνε οι πήχεις μου και ο κορμός μου.

 

Από βδομάδα θα παιχτεί και snowboard όσο βαστάει ο καιρός και το σώμα μου. Φαγητό σα γουρούνι full στους υδατάνθρακες.

Αναρριχηση gon που κανεις προπονηση  και με ποιον με τον Νικο ?

Κανεις ειδικες ασκησεις για πηχη και  και δαχτυλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκοληστε με αυτο το θεμα ομως να στροφαρουμε λιγακι μην ειναι τελειως ακατακοιτο εκει πανω ...

Αναρριχηση gon που κανεις προπονηση  και με ποιον με τον Νικο ?

Κανεις ειδικες ασκησεις για πηχη και  και δαχτυλα ?

Στα χαρτιά προπονητής ο Νίκος, αλλά μόνος μου ό,τι κάνω. Είμαστε μεγάλοι εμείς. Προπονήσεις σοβαρές υπό επίβλεψη μόνο τα μικρά που έχουν μέλλον. Αν και θα τον συμβουλεύομαι σίγουρα.

 

Γενικά λιώσιμο με πίστα και βράχια και το σώμα δυναμώνει. Το σώμα πρέπει να είναι σανίδα, ακόμη και σε μεγάλες κλίσεις (πχ ταβάνι), αλλιώς δεν γίνεται δουλειά. Μετράει άπειρα η τεχνική και να διαβάζεις λίγο τις διαδρομές από κάτω και να βλέπεις κανα-δυο βήματα παραπέρα.

 

Έξτρα για πήχεις και δάχτυλα, έλξεις μέχρι τελικής πτώσεως σε board που φαίνεται στο spoiler. Επίσης βράχια καθώς έχουν πιασίματα που είναι τρύπες, οπότε κάτι γίνεται και από εκεί.

 

 

 

IMG_5519.jpg

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 Γιαννη και εγω γραφω πολυ σπανια αλλα διαβαζω καθε μερα το das-fitness thread :)

Εσυ εισαι προχω σε bodyweight ασκησεις και πολύ σε πάω. Γράφε αν θες πιο συχνά να παίρνουμε ιδέα κι εμείς οι καινούργιοι σ´ αυτό.

 

Οζι, εγω πηρα με 15€ απο το τζαμπο. Δε νομίζω να ειναι ο,τι καλύτερο υπάρχει αλλα έβαλα τις βάσεις που εχει για να μην τρώει το ζόρι η κάσα της πόρτας και ειναι μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είμαι εκτόμορφος. Είμαι 1.84 και 81 κιλά. Εχω πάει και 85 κιλά ,αλλά το θέμα είναι οτι βάζω αρκετό λίπος μαζί με μυς . Απο συμπληρώματα δεν παίρνω κάτι. Μήπως να δοκιμάσω κρεατίνη; Η διατροφή μου ειναι η ίδια σχεδόν κάθε μερα .Ρύζι ,κοτόπουλο, φρούτα, λαχανικα, ελαιόλαδο και γύρω στις 2800-3000 θερμίδες.

 

Γυμνάζομαι γύρω στον 1 χρόνο και εχω δυναμώσει αρκετά ,αλλά όχι όσο θέλω. Αυτα τα ''4κιλά μυες ανα μήνα'' που διάβαζα οτι βάζουν κάποιοι ,τουλάχιστον για εμένα δεν ισχύουν. Όταν ξεκίνησα ήμουν πολυ αδύναμος και δεν μπορούσα να σηκώσω ουτε 10 κιλο βαράκι. Πλέον κάνω 7 επαναλήψεις με 20κιλο αλτηράκι και miltary press με 45 κιλά και 10 επαναλήψεις ,αλλά μέχρι εκει. Δεν δυναμώνω άλλο, τουλάχιστον στο πανω μέρος του σώματος. Τα πόδια μου είναι πολύ πιο δυνατά καi βάζω πιο εύκολα μύες.

 

2uo19ug.png

2eezqlg.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα σε ένα χρόνο η πρόοδος σου είναι πολύ πάνω από τον μέσο όρο. 4 κιλά μύες κάθε μήνα είναι τρελές αρλούμπες. Ούτε με φάρμακα...

Αν κόλλησες κοίταξε λίγο την διατροφή σου και τα macros σου και άλλαξε πρόγραμμα ασκήσεων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα σε ένα χρόνο η πρόοδος σου είναι πολύ πάνω από τον μέσο όρο. 4 κιλά μύες κάθε μήνα είναι τρελές αρλούμπες. Ούτε με φάρμακα...

Αν κόλλησες κοίταξε λίγο την διατροφή σου και τα macros σου και άλλαξε πρόγραμμα ασκήσεων. 

 

Thanks man. 4 κιλά έλεγαν υποτίθεται τον πρώτο καιρό που είσαι αρχάριος και μετά βάζεις μύες με μικρότερο ρυθμό. 

Για κρεατίνη σκέφτομαι, αλλά φοβαμαι μην κάνω καμιά ζημιά στο συκώτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks man. 4 κιλά έλεγαν υποτίθεται τον πρώτο καιρό που είσαι αρχάριος και μετά βάζεις μύες με μικρότερο ρυθμό. 

Για κρεατίνη σκέφτομαι, αλλά φοβαμαι μην κάνω καμιά ζημιά στο συκώτι

Εννοεις τα beginer gains. Αυτα δε θυμαμαι για ποσο καιρο ισχυουν.

Παντως αν δεν ανεβαινεις ουτε μυϊκα ουτε σε δυναμη λογικα ευθυνεται η διατροφη σου. Ειτε πρεπει να ανεβασεις κιαλλο θερμιδες ή δεν εχεις καλη προσληψη σε πρωτεϊνη ωστε να χτισεις μυς. Αν ολα αυτα ειναι σωστα τοτε αλλαξε το προγραμμα σου στο γυμναστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δυστυχώς είμαι εκτόμορφος. Είμαι 1.84 και 81 κιλά. Εχω πάει και 85 κιλά ,αλλά το θέμα είναι οτι βάζω αρκετό λίπος μαζί με μυς . Απο συμπληρώματα δεν παίρνω κάτι. Μήπως να δοκιμάσω κρεατίνη; Η διατροφή μου ειναι η ίδια σχεδόν κάθε μερα .Ρύζι ,κοτόπουλο, φρούτα, λαχανικα, ελαιόλαδο και γύρω στις 2800-3000 θερμίδες.
 
Γυμνάζομαι γύρω στον 1 χρόνο και εχω δυναμώσει αρκετά ,αλλά όχι όσο θέλω. Αυτα τα ''4κιλά μυες ανα μήνα'' που διάβαζα οτι βάζουν κάποιοι ,τουλάχιστον για εμένα δεν ισχύουν. Όταν ξεκίνησα ήμουν πολυ αδύναμος και δεν μπορούσα να σηκώσω ουτε 10 κιλο βαράκι. Πλέον κάνω 7 επαναλήψεις με 20κιλο αλτηράκι και miltary press με 45 κιλά και 10 επαναλήψεις ,αλλά μέχρι εκει. Δεν δυναμώνω άλλο, τουλάχιστον στο πανω μέρος του σώματος. Τα πόδια μου είναι πολύ πιο δυνατά καi βάζω πιο εύκολα μύες.
 
2uo19ug.png
2eezqlg.jpg

 

4 κιλα μυες καθε μηνα  δεν βαζει κανεις  με φυσικο τροπο  αλλα ουτε με αλλον .Ειναι μπουρδες ολα αυτα απορω ποιος τα λεει .Για τον χρονο που  γυμναζεσαι και απο  την βαση  αφετηριας  που ειχες  εισαι σε κανονικα πλαισια.Το βαρος στην διατρφη ριξε .

Πρεπει να καταλαβατε  ειδικα καποιος που ειναι αγυμναστος και αδυνατος με την γυμναστικη υποβαλει τον εαυτο του σε ενα σοκ στην ουσια προσπαθει να του αλλαξει ολη την σωματοδομη .

Αυτο θελει χρονο ,σωστη διατροφη και συστηματικη προπονηση  .Θελει ομως πολυ λιγοτερο χρονο απο ολα τα αλλα ειδη γυμναστικης που υπαρχουν εκει εξω .

Αν γινουν ολα σωστα το μονο σιγουρο ειναι πως τα αποτελεσματα θα ερθουν .

Που χωλαινουν οι περισσοτεροι και δεν εχουν τα επιθυματα αποτελεσματα ?

Στην διατροφη αυτο ειναι το αδυνατο σημειο ολων και το πιο δυσκολο .Το οτι θα πηγαινει καποιος  γυμναστηριο  το παιρνουμε σαν δεδομενο .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...