Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εγώ αυτή τη βδομάδα παράγγειλα τα adidas powerlift 2.0 :D στις 36 λίρες από αμαζον.

 

δοκίμασα από έναν φίλο τα romaleos της nike και έπαθα πλάκα με το στήσιμο του σώματος.

Τσάμπα τα πήρες. Βέβαια είναι λίγο πιο μικρό το τακούνι σε σχέση με τα romaleos. Δεν ξέρω αν το ήθελες αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη, τις προάλλες πήγες με το ταξιδιωτικό του Νίκου;

 

Λόγω έλλειψης εξοπλισμού φέτος έχασα τα μαθήματα για τεχνικές χειμερινού βουνού στον Κίσσαβο και στο Όλυμπο που πραγματοποιούνται τώρα.

 

Του χρόνου όμως θα το επιδιώξω μιας και έχω ήδη ξεκινήσει να μαζεύω εξοπλισμό και τεχνικές αναρρίχησης (κόμποι κλπ κλπ).

 

Σημαντικό επίσης είναι να κάνω κάποιο μάθημα πρώτων βοηθειών. Το θεωρώ μεγάλη παράλειψη με τη συχνότητα ειδικά που είμαστε βράχια και βουνό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσάμπα τα πήρες. Βέβαια είναι λίγο πιο μικρό το τακούνι σε σχέση με τα romaleos. Δεν ξέρω αν το ήθελες αυτό

 

 

36 λίρες ήταν λέω δεν γ*****αι εγώ πιστεύω θα βοθήσουν λίγο. 

τα romaleos απλησίαστα 180-200€..

 

 

λες να ακυρώσω να πάω στα adipower που έχουν 24άρι αντί για 15άρι τακούνι;
 
 
αλλά ρε συ δεν ψάχνω και πολλά, δλδ θέλω να είμαι ποιο stable στο position μου, με το deepάρισμα δεν έχω τόσο θέμα. δλδ με το vans νιώθω δεν είμαι οκ.
 
δλδ μεγαλύτερα τακούνια και τέτοια είναι για ποιο olympic καταστάσεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη, τις προάλλες πήγες με το ταξιδιωτικό του Νίκου;

 

Λόγω έλλειψης εξοπλισμού φέτος έχασα τα μαθήματα για τεχνικές χειμερινού βουνού στον Κίσσαβο και στο Όλυμπο που πραγματοποιούνται τώρα.

 

Του χρόνου όμως θα το επιδιώξω μιας και έχω ήδη ξεκινήσει να μαζεύω εξοπλισμό και τεχνικές αναρρίχησης (κόμποι κλπ κλπ).

 

Σημαντικό επίσης είναι να κάνω κάποιο μάθημα πρώτων βοηθειών. Το θεωρώ μεγάλη παράλειψη με τη συχνότητα ειδικά που είμαστε βράχια και βουνό.

Που ρε συ λες με τον Νικο ?

Χειμερινο να βγαλεις οπωσδηποτε ειναι η βαση   για να μπορεις να  προστατευτεις .

Και οι πρωτες βοηθειες χρειαζονται για καποιον που ειναι δραστηριος και κανει υψηλου ρισκου σπορ  ,εγω εχω βγαλει το EFR  αναγκαστικα  για να προχωρησω στις καταδυσεις τα διπλωματα ειναι προυποθεση .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ μονο με κολάν την παλεύω αλλά έχω συνηθίσει από τα ποδηλατικά.. αλλά φοράω και κάνα σορτσάκι από πάνω.. :P

και μας κόβεις τη θέα .... 

ρε αληθεια κλαιω με φωτη δημητρα χαχχαχαχα

 

Δημητρα δε ζεσταινεσαι με τη φορμα?? εγω μονο με σορτσακι τη παλευω ή κολλαν ως το γονατο! αντε και κανονικο κολλαν μακρυ οταν δε κανω αεροβιο

και όμως την παλεύω .... με πιάνουν ορισμένες φορές κάτι ψυχοσωματικά που θέλω να σκίσω και το κολάν ολόκληρο και την κολλητή μπλούζα. δεν αντέχω τίποτα το κολλητό πάνω μου... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

romaleos εχουν βγει τα 3  γυρω στα 200 παιζουν 

 

 

σε σχέση με τα 50€ που έδωσα παίζει μια διαφορά, άσε που τα κόβω για ποιο pro επίπεδο.

εγώ περισσότερο το stability ψάχνω που γράφω και ποιο πάνω.

 

και μας κόβεις τι θέα .... 

και όμως την παλεύω .... με πιάνουν ορισμένες φορές κάτι ψυχοσωματικά που θέλω να σκίσω και το κολάν ολόκληρο και την κολλητή μπλούζα. δεν αντέχω τίποτα το κολλητό πάνω μου... 

 

ναι τι κόβω σε κάτι 50άρες εκεί μέσα που με κοιτάνε σαν ξερολούκουμο χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ρε συ λες με τον Νικο ?

Χειμερινο να βγαλεις οπωσδηποτε ειναι η βαση   για να μπορεις να  προστατευτεις .

Και οι πρωτες βοηθειες χρειαζονται για καποιον που ειναι δραστηριος και κανει υψηλου ρισκου σπορ  ,εγω εχω βγαλει το EFR  αναγκαστικα  για να προχωρησω στις καταδυσεις τα διπλωματα ειναι προυποθεση .

Σε αυτό που είχε πάει Αργεντινή αν θυμάμαι καλά. Σίγουρα πριν 6-7μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε σχέση με τα 50€ που έδωσα παίζει μια διαφορά, άσε που τα κόβω για ποιο pro επίπεδο.

εγώ περισσότερο το stability ψάχνω που γράφω και ποιο πάνω.

 

Ρε πολυ καλα εκανες και πηρες αυτα .

50 κλαιν και να μην σου κανουν τα πετας που λεει ο λογος τα romaleos ομως  θα ηταν fail  αν δεν σου εκαναν  στην προπονηση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε σχέση με τα 50€ που έδωσα παίζει μια διαφορά, άσε που τα κόβω για ποιο pro επίπεδο.

εγώ περισσότερο το stability ψάχνω που γράφω και ποιο πάνω.

 

 

ναι τι κόβω σε κάτι 50άρες εκεί μέσα που με κοιτάνε σαν ξερολούκουμο χαχαχα

μια χαρά, δεν σε χαλάει ... 

Βan  

περνάω κλιμακτήριο, δικαιολόγησε με ... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό που είχε πάει Αργεντινή αν θυμάμαι καλά. Σίγουρα πριν 6-7μηνο.

Nαι περσι ηταν .

Ο Νικος ηταν αρχηγος αποστολης και το καναμε competitive  ανεβηκαμε δευτεροι μετα την Αμερικανικη ομαδα σε συνολο 6 αποστολων που εκαναν summit attempt  την ιδια μερα   .

Mας εκανε αφιερωμα η Καθημερινη 

Μπορουσαμε ανετα και πρωτοι, ειμασταν πολυ δυνατοι πανω εγω ο Νικος (μονο εμεις  καναμε τα cary στα advanced camp  ) και κανα δυο ακομα αλλα ειχαμε και 2 πιο αδυναμα μελη στην ομαδα και δεν  πουσαραμε για να μπορεσουν να ανεβουν και αυτοι .

Απο τους 9 ανεβηκαμε οι 5.

 

περνάω κλιμακτήριο, δικαιολόγησε με ... 

 

Απο θεμα διαθεσης περνας σιγουρα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι περσι ηταν .

Ο Νικος ηταν αρχηγος αποστολης και το καναμε competitive  ανεβηκαμε δευτεροι μετα την Αμερικανικη ομαδα σε συνολο 6 αποστολων που εκαναν summit attempt  την ιδια μερα   .

Mας εκανε αφιερωμα η Καθημερινη 

Μπορουσα ανετα και πρωτοι, ειμασταν πολυ δυνατοι πανω εγω ο Νικος (μονο εμεις  καναμε τα cary στα advanced camp  ) και κανα δυο ακομα αλλα ειχαμε και 2 πιο αδυναμα μελη στην ομαδα και δεν  πουσαραμε για να μπορεσουν να ανεβουν και αυτοι .

Απο τους 9 ανεβηκαμε οι 5.

Απο θεμα διαθεσης περνας σιγουρα :)

Αυτά είναι.

Θυμάμαι που του είχα πει ότι είδα φωτογραφίες στο φόρουμ. Με ρώτησε τί και πώς και μου είπε πως ήσουν δυναμίτης.

 

Υπομονή και σας φτάνω σε λίγα χρόνια. :D

 

Προς το παρόν Πάσχα έχει βόλτες και προπόνηση Πήλιο, ενώ σε λίγες μέρες Καντήλι στην Εύβοια. Καλοκαιράκι θα ξαναπάμε Όλυμπο, πάλι για Μύτικα και τώρα στο Στεφάνι, λογικά 3ήμερο. Στο ενδιάμεσο μπορεί να συμμετάσχω σε ημιμαραθώνιο hard trail στο Πήλιο. Αυτό αναλόγως το πως θα πάει το τρέξιμό μου μέχρι τότε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...