Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

είδα το βίντεο απο mr Κρήτη 2013 και με το που φτάνει στο πλάνο με τα πόδια κόντεψα να κλείσω την οθόνη

the horror χαχαχαχ

 

 

 

 

Παιζει να ειναι κατηγορία  φιτνες αυτοί και οχι bb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρδειγμα κανω καμψεις δικεφαλων με 12κιλα και θελω να ανεβω σε 14κιλα να παω κατευθειαν σε 14κιλα και να μειωσω επαναληψεις για αρχη η να συνεχισω με τα 12κιλα και στο τελευταιο σετ να χρησιμοποιησω τα 14 κιλα και οσες επναληψεις βγουν;; Γενικα οταν θελουμε να ανεβουμε σε κιλα τι ειναι προτιμοτερο να κανουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα κανα το δευτερο.Και να ξερεις οτι μεγαλο ρολο παιζει και το ψυχολογικο, εχει τυχει να σηκωσω βαρη που δεν σηκωνα κατα λαθος, πχ πηρα λαθος αλτηρες η εβαλα περισσοτερα κιλα απο οσο εκανα και οταν το πηρα χαμπαρι ηταν αργα!:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι. Εγώ αυτό που επιλέγω σε τέτοιου είδους έτσι "μικρές" ασκήσεις είναι να θέτω ένα rep range . Έστω 10-12. Κάνω στην αρχή 3x10. Όταν φτάσω να κάνω 3x12 τότε ανεβάζω στο κοντινότερο increment και κάνω ξανά το ίδιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μεγάλη πρόοδο για μένα , είδα στο pullups (ουδέτερη λαβή). Μιλάμε για 6 ΠΟΛΥ ΑΥΣΤΗΡΕΣ επαναλήψεις με 1 sec pause στην τέρμα θέση κάτω. 

 

Τα έχω εισάγει στο πρόγραμμα μου, ανάμεσα στις ασκήσεις. Έκανα 1 σετ όσα έβγαζα χωρίς να πιεστώ. Σιγά σιγά, από το κανένα έφτασα στα 6. Μετά τα 10 θα βάλω και επιπλέον βάρος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε θέση τέρμα κάτω νιώθω να ζορίζονται άλλοι μυς απ οτι αν κατέβω στα 4/5 της κίνησης. Ειναι πράγματι καλύτερο το πλήρες τέντωμα των χεριών ´η διαφοροποιείται η ασκηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να ειναι κατηγορία  φιτνες αυτοί και οχι bb.

καλά αυτό εννοείται απλά η εικόνα των flatαρισμένων μυών των ποδιών ειναι fucked up , όσες φορές κ αν την δεις χαχ

και heavy weight bb να ήταν το ίδιο θα φαινόταν απλά ποιο μεγάλα 

 

 

Αποκλείεται ρε συ. Έτσι δε βγαίνεις ούτε σε παραλία (που λεει ο λογος), όχι να πας σε αγωνες...

είναι άδεια απο νερά ,αν δεις το βίντεο αργότερα που έχει κάνει pump (ίσως κ την επόμενη μέρα αν εκεί ηταν σε ζύγισμα) φαίνονται οκ , αλλα αυτή η εικόνα ειναι μοναδική  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dead hang, αλλά για full range of motion, πρώτα κάνουμε engage την πλάτη για να έρθουμε σε σωστό σημείο πριν σηκωθούμε.

 

Εγώ ποτέ δεν κλειδώνω βέβαια. Κρατάω τους αγκώνες ένα τικ πριν κλειδώσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για budget διατροφή. 

 

1 κιλό κιμά λάπα (βόειος) 7 ευρώ

 

1 κιλό κιμά ελιά 9 ευρώ. 

 

Προφανώς αγοράζεις ότι αντέχει το πορτοφόλι σου ΑΛΛΑ , πόση διαφορά να έχουν τα κομμάτια σε ποσοστό λίπους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως ποια κομμάτια έχουν το λιγότερο ποσοστό λίπος για κιμά;

 

επίσης για ψήσιμο μοσχάρι τι θεωρείται καλό άλιπο εκτός από το φιλέτο που η τιμή του είναι στο ταβάνι;

 

Αγγλία που είμουν πάντως έπαιζε κανονικά ΠΟΛΥ άπαχος κιμάς και αναγραφότανε όλα φάση 95% 5%λίπος.

 

εδώ στο χασάπι είναι ότι νάνε.

 

νομίζω το ποντίκι/κιλότο είναι στα 12-14% λίπος αλλα αυτό έχει να κάνει και με το ζώο τη διατροφή του και χίλια αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για budget διατροφή. 

 

1 κιλό κιμά λάπα (βόειος) 7 ευρώ

 

1 κιλό κιμά ελιά 9 ευρώ. 

 

Προφανώς αγοράζεις ότι αντέχει το πορτοφόλι σου ΑΛΛΑ , πόση διαφορά να έχουν τα κομμάτια σε ποσοστό λίπους?

Εδώ έχει κάτι πίνακες

https://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?3599-%CE%9C%CE%BF%CF%83%CF%87%CE%AC%CF%81%CE%B9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...