Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και απο εμενα! Κανω ηδη 4 με 5 φορες γυμναστηριο απογευμα προς βραδυ κατα κυριο λογο βαρη για αυξηση ογκου!

Θα ηθελα να προσθεσω 3 με 4 φορες πρωινο τρεξιμο για να αυξησω τις καυσεις λιπους!

Αξιζει να το κανω το πρωι νηστικος οπως λενε η θα εχω ως συνεπεια να χανω μυικη μαζα? Και μετα το πρωινο τρεξιμο οφελει να εχω το πρωινο γευμα ακριβως μετα?

Η θα ητανε προτιμοτερο μετα τα βαρη να κανω ενα μισαωρο εντονο τρεξιμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Η θα πας για όγκο ή θα πας για γράμμωση και τα δυο μαζί δε γίνονται. Επικεντρώσουμε σε ενα και δες τι θες να κανεις με το σωμα σου.

Αν δεν έχεις αρκετά καλα κιλά και πας να κανεις αυτο που λες, θα γίνεις σα τσίρος.

Όποτε το θεμα ειναι πως ειναι το σωμα σου και τι στόχο έχεις.

 

Απαντώντας στο ερώτημα περι πρωινού τρεξίματος με άδειο στομάχι, θα πω οτι βλέπω να το κάνουν άτομα με υψηλούς στόχους στην απώλεια λίπους όταν πια έχουν εξαντλήσει τις άλλες μεθόδους.

Για έναν μέσο αθλουμενο το θεωρώ περιττή καταπόνηση του σώματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα τι κανεις,μην το κανεις ,γιατι με το σηκωμα ορισμενες φορες χωρις να το καταλαβεις μπορει να σφιξεις τον σβερκο σου.Δεν ξερεις ποσες φορες εχω σηκωθει με πονοκεφαλο την επομενη μερα .Και δεν ειναι απο αυτο ειναι απο αλλες ασκησεις.Πλεον βαζω τοσα κιλα οσα πρεπει για να μην κλεβω με τον σβερκο μου και την σταση του σωματος γιατι στο μελλον μπορει να βγαλεις κανα κουσουρι.

 

Tην εχω πάθει με αυτη την κίνηση .Μια φορα που εκανα πιεσεις στον πάγκο ανασήκωσα τον σβρερκο και ακουσα ενα "κρατς",για 2-3 μερες με πονούσε πολύ αλλα ευτυχώς μετα απο μια εβδομαδα δεν αισθανόμουν κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η θα πας για όγκο ή θα πας για γράμμωση και τα δυο μαζί δε γίνονται. Επικεντρώσουμε σε ενα και δες τι θες να κανεις με το σωμα σου.

Αν δεν έχεις αρκετά καλα κιλά και πας να κανεις αυτο που λες, θα γίνεις σα τσίρος.

Όποτε το θεμα ειναι πως ειναι το σωμα σου και τι στόχο έχεις.

 

Απαντώντας στο ερώτημα περι πρωινού τρεξίματος με άδειο στομάχι, θα πω οτι βλέπω να το κάνουν άτομα με υψηλούς στόχους στην απώλεια λίπους όταν πια έχουν εξαντλήσει τις άλλες μεθόδους.

Για έναν μέσο αθλουμενο το θεωρώ περιττή καταπόνηση του σώματος.

Σιγουρα δεν μπορουν να γινουν και τα 2 απλα αν προσθεσω και αεροβιο εστω μιση ωρα τρεξιμο το πρωι σιγουρα θα εχω γενικα καλυτερα αποτελεσματα σε μειωση λιπους. Το θεμα μου ειναι αν αξιζει να παω νηστικος η να φαω κατι?

Και αν ναι τι πρεπει να φαω πριν ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λες και αρνητικο αυτο, το ακριβως αντιθετο θα ελεγα.

N'est pas?

 

Βtw, Τρικαλα?

Τι Τρίκαλα; στο τοπικό παίζω, Ουάσιγκτον ντισι.

 

Έχει πέρασμα απο 2-3 γέφυρες, αν φυσάει κιόλας, θα μας θερίσει. Και μετά τις γέφυρες έχει ~7χιλιόμετρα ανηφόρα.

 

Μερικές φορές, πρέπει να αγνοώ τις ιδέες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα δεν μπορουν να γινουν και τα 2 απλα αν προσθεσω και αεροβιο εστω μιση ωρα τρεξιμο το πρωι σιγουρα θα εχω γενικα καλυτερα αποτελεσματα σε μειωση λιπους. Το θεμα μου ειναι αν αξιζει να παω νηστικος η να φαω κατι?

Και αν ναι τι πρεπει να φαω πριν ?

 

Το χάσιμο λίπους είναι μαθηματικό πρόβλημα. Calories in vs calories out. Το cardio απλά συνεισφέρει στο να αυξήθει το energy expenditure. Σκέψου οπότε τι επιρροή θα έχει στην καύση λίπους το cardio στον όγκο.

 

Όσο για το νηστικός vs φαγομενος δεν έχει σημασία. Αν το κάνεις νηστικός απλά θα κάνεις compensate τις θερμίδες που έχασες μέσα στο υπόλοιπο της ημέρας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα δεν μπορουν να γινουν και τα 2 απλα αν προσθεσω και αεροβιο εστω μιση ωρα τρεξιμο το πρωι σιγουρα θα εχω γενικα καλυτερα αποτελεσματα σε μειωση λιπους. Το θεμα μου ειναι αν αξιζει να παω νηστικος η να φαω κατι?

Και αν ναι τι πρεπει να φαω πριν ? 

σίγουρα μπορούν να γίνουν και τα δύο με αναβολικά και πάρα πάρα πολλή γυμναστική, σε καμιά περίπτωση όμως δεν πιστεύω ότι πρέπει να μένεις νηστικός 

 

και παχύσαρκος να είσαι δεν μένεις νηστικός, εκτός αν θες να κάνεις εξάσκηση για κάποιον επερχόμενο πόλεμο ή τρέξιμο για τη ζωή σου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω σε οποιοδήποτε είδος γυμναστικής θέλει και ένα 30λεπτο κάρντιο 3-4ς φορές την εβδομάδα.

σήμερα δοκίμασα και τα powerlift 2.0, με καραβόλεψαν, φοβερό πάτημα κάτω. κουμπώνουν καλύτερα τα squats.

βέβαια σήμερα είμουν σε deload 80%, θα δείξει τη παρασκεύη που έχω ποιο heavy squat.

 

τρεις τελευταίες βδομάδες έχω ψοφήσει, σωματικά και μέσα.

εκεί που έλεγα το deadlift είναι ζόρικο πλέον μου φένεται αέρας, τα squat έχουν αρχίσει και γίνονται θάνατος για τα κιλά μου αλλα περισσότερο είναι το ψυχολογικό (πχ Δευτέρες που έχω 2.5 μέρες ξεκούραση πριν νιώθω ότι θα σηκώσω το κόσμο όλο). 

 

έφτασα squat 117.5

deadlift (κανονική λαβή όχι snatch που έκανα πριν) 135-140

οp με το ζόρι το χω φτάσει 52.5-55kg με στόχο τα 60

bench 75kg με στόχο 80kg.

 

ξεκίνησα και αυτή τη βδομάδα pull ups με έξτρα βάρος όπως και dips.

 

γενικά καλά πάω.

το ποδήλτο το έχω αφήσει αρκετά (απίστευτο) έχω focusάρει τρελά στους στόχους. 
 

άλλες 2 βδομάδες και τελειώνει το strength για μένα.. μπαίνω σε high reps και καίλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα! Κανω ηδη 4 με 5 φορες γυμναστηριο απογευμα προς βραδυ κατα κυριο λογο βαρη για αυξηση ογκου!

Θα ηθελα να προσθεσω 3 με 4 φορες πρωινο τρεξιμο για να αυξησω τις καυσεις λιπους!

Αξιζει να το κανω το πρωι νηστικος οπως λενε η θα εχω ως συνεπεια να χανω μυικη μαζα? Και μετα το πρωινο τρεξιμο οφελει να εχω το πρωινο γευμα ακριβως μετα?

Η θα ητανε προτιμοτερο μετα τα βαρη να κανω ενα μισαωρο εντονο τρεξιμο?

 

Κανε ενα 2μηνο ογκου και μετα γραμμωση,μετα ογκο γραμμωση κτλ.Δεν χρειαζεται να κανεις ογκο 6 μηνο που κανουν και γινονται μπαλες.Βαλε λιγο κρεας και οταν ξεφυγεις σε λιπος κανε γραμμωση  κτλ

 Το τρεξιμο το θες για ανασες κτλ?Αν ναι κανε,αν το θες για να γραμμωσεις κτλ δεν χρειαζεται,γινεσα και κομματια χωρις αυτο.Διατροφη θα σε κανει κομματια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά αυτό το "κομμάτια" για μένα είναι πολύ hard task και θέλει χοντρό βάθος χρόνου..2 χρόνια βάλε.. (τουλάχιστον για μένα.)..

 

απορώ με κάτι transformations του Internet.... μας δουλεύουν κανονικά ή εγώ κάνω λάθος πράγματα.

αν και σιγά σιγά πιστεύω στο ότι είναι πα****ζες και προσπαθούν να παραπλανήσουν..


(εντάξει δεν περιμένω σε 4ς μήνες να γίνω κομμάντο) αλλά γενικά θέλει πολύ υπομονή η κατάσταση αν θες ένα σωστό σώμμα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ρε μάγκες αυτό το TRX είναι φάρμακο για τα προβλήματα σπονδυλικής. Φτιάχνει και ανάσες όπως μας το κάνει 40 λεπτά χωρίς σταματημό καθόλου.

Έχω μείνει πίσω βέβαια στο πρόγραμμα με τα βάρη αλλά δεν ήταν και σκοπός μου να γίνω ντούκι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες και τις συμβουλες!

 

Ψαχνω για μια πρωτεινη επιπλεον ωστε να εχω ενα βοηθημα καλυψης των αναγκων.

Εψαξα να βρω οτι πιο "καθαρο" και βιολογικο και κατεληξα σε αυτην

https://www.diatrofologiki.gr/whey-protein-organic-viologiki-proteini-oroy-galaktos-viologos-500g

Εχει καποιος αποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rip off από τα λίγα.

 

Τσεκαρε την impact whey protein από my protein.gr

 

Χθες πήρα με 55€ 5 κιλά.

Γτ το λες αυτο?

Η μια εχει 35 ευρω το μισο κιλο και  η αλλη 10 ευρω το κιλο ουσιαστικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...