Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2700 για συντηρηση θελω. Πρωτεινη ξεπερναω 150γρ.

 

Πως και αλλαξες αβαταρ; Καμια 5 χρονια το ιδιο ειχες.

 

Μακάρι να άλλαζε και το username. 

 

Κάποτε δοκίμασε να μην ασχοληθείς με bulk και cut. Δοκίμασε και bulk με recomposition με πολύ cardio μέχρι να πας 78 κιλά ξέρω γω. Σε εμένα τουλάχιστον δουλεύει καλύτερα από bulk και cut. Τώρα είμαι 85 κολλημένος και κάνω υπομονή. Με τα Muai thai κτλ σιγά σιγά φεύγει λίπος, αλλά δεν ρίχνω καθόλου βάρος. 

 

Το cut νομίζω είναι για να κάνεις 6πακ με την προϋπόθεση ότι έχεις μαζέψει πολύ μυική μάζα. Το cut επίσης δεν είναι  για 1-2 κιλά.. είναι 5 η και παραπάνω, όσο χρειαστεί.. Είναι τελείως αισθητικό θέμα, δεν προσφέρει κάτι όταν έχεις κάποιο μεγαλύτερο γενικό στόχο. Το κατάλαβα αυτό βλέποντας πιο προσεκτικά τι παίζει έξω αλλά και τον Φώτη εδώ μέσα. 

 

Νομίζω εσύ πας με την λογική του βάζω 3 κιλά και κάνω cut 1 ή κάτι αντίστοιχο που είναι κάτι που έκανα και πρότεινα και εγώ στο παρελθόν. Τώρα άλλαξα γνώμη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Γλύτωσα το μέλι από το γιαούρτι κάθε μέρα.

Γιατι "γλυτωσες"?Και γω δεν μπορω το γιαουρτι χωρις μελι, εχω μειωσει απο μια (γενναια) κουταλια της σουπας σε μια του γλυκου αλλα το μελι ειναι απο τις καλυτερες τροφες και ας μην κανει bb.

 

YΓ:Moλις εφαγα ψητες σαρδελες.DDevil come back!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λίτρο είναι μονάδα μέτρησης όγκου και όχι βάρους. Άρα δεν μπορούμε να πούμε 1 λίτρο είναι ένα κιλό γιατί π.χ. ένα λίτρο αέρας ζυγίζει κάποια μικρογραμμάρια ενώ ένα λίτρο υγρού ζυγίζει σχεδόν ένα κιλό. Μόνο στο νερό ισχύει ότι 1 λίτρο είναι ένα κιλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πυκνότητα του νερού ειναι σχεδόν 1 (1. Στους 4c το εψαξα), πυκνότητα ισούται με μάζα δια όγκο, επομένως, δεν ειναι τραγικό λάθος με το βάρος του 1 λίτρου νερού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνει το κλασικό τρολ πετάει αλλη μια τρολιά και κάθεστε και ψάχνετε....

Ε σιγά αφού υπήρχε διάθεση καθίσαμε και το ψάξαμε λίγο χαχαχα

Άλλες φορές δεν του απαντάει κανένας...

 

Οντοπικ. Επειδή παραπάνω λέγατε για γιαούρτι και μέλι.

Ποιά ποσότητα θεωρείται καλή ώστε να μην ξεφεύγουμε; τόσο σε γιαούρτι όσο και σε μέλι..

Γιατί εγώ για παράδειγμα παίρνω τους κουβαδες( 1 κιλό) και σε 2-3 μέρες τους τελειώνω..

Και σε κάθε μερίδα γιαουρτιού βάζω και ένα κουτάλι της σούπας μελι( μπορεί και λίγο παραπανω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο εσυ ρε αδερφέ είσαι του αντί φιτνες και θες να σου πουμε ποςο γιαούρτι να φας; :P προφανώς ενα κιλό σε δυο μέρες ειναι πολυ, ποσο μάλλον αν πρόκειται για πλήρες!

Αλλα για σένα αυτά ειναι ψιλά γράμματα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο εσυ ρε αδερφέ είσαι του αντί φιτνες και θες να σου πουμε ποςο γιαούρτι να φας; :P προφανώς ενα κιλό σε δυο μέρες ειναι πολυ, ποσο μάλλον αν πρόκειται για πλήρες!

Αλλα για σένα αυτά ειναι ψιλά γράμματα !

Χαχα στραγγιστό 2% είναι.

Εχω δώσει λάθος εικονα μου φαίνεται.

Δεν λέω ανεβάζω φωτογραφίες στο αντιφιτνεςς αλλά φετος, έχω από το σεπτεμβρη, που προσπαθώ να αλλάξω την καθημερινότητα μου και έτσι αποφεύγω πλέον το fast food.. Για αυτό και ρώτησα για το γιαουρτακι, για βραδινό. ( Πριν τον Σεπτέμβρη έτρωγα σχεδόν κάθε βράδυ από έξω και το έχω ελαττώσει μια δύο φορές τη βδομαδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε σιγά αφού υπήρχε διάθεση καθίσαμε και το ψάξαμε λίγο χαχαχα

Άλλες φορές δεν του απαντάει κανένας...

 

Οντοπικ. Επειδή παραπάνω λέγατε για γιαούρτι και μέλι.

Ποιά ποσότητα θεωρείται καλή ώστε να μην ξεφεύγουμε; τόσο σε γιαούρτι όσο και σε μέλι..

Γιατί εγώ για παράδειγμα παίρνω τους κουβαδες( 1 κιλό) και σε 2-3 μέρες τους τελειώνω..

Και σε κάθε μερίδα γιαουρτιού βάζω και ένα κουτάλι της σούπας μελι( μπορεί και λίγο παραπανω)

 

Και λίγο τρως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουφάλες απολύομαι!

 

Υπέβαλα σήμερα την τελευταία μου εργασία στο επιμορφωτικό κι είμαι έτοιμος να το γιορτάσω με μια γερή προπόνηση στο gym...

 

...δεν ξέρω πώς τα κατάφερα βέβαια και κονόμησα μια φλεγμονή στον δεξί καρπό από τις πολλές σημειώσεις και τη δακτυλογράφηση, αλλά θα αποφύγω τις μπάρες και θά'μαι μια χαρά ελπίζω σε 2-3 μέρες.

 

...επιτέλους μια ανάσα...

 

αυτό σημαίνει βέβαια πως μπαίνουμε επισήμως και σε νέο κύκλο διατροφής θερμιδικού ελλείμματος, γιατί πλέον δεν μπορώ καν να δω τους κοιλιακούς μου, κάτι αχνές γραμμές μόνο φαίνονται στον καθρέφτη πια...

όμως γουστάρω γιατί μου έλλειψαν τέτοιες μικρο-προκλήσεις, που είχα εγκαταλείψει τον τελευταίο καιρό.

 

Τον περασμένο μήνα που άρχισα να πηγαίνω πιο συχνά πάντως συνειδητοποίησα πόσο το θερμιδικό έλλειμμα μπορεί να σε ρίξει στις επιδόσεις...παρότι εκτός φόρμας, εν πολλοίς, άφησα κατά αρκετές πλάκες/κιλά πίσω μου επιδόσεις προ-Νοεμβρίου.

...μπορεί να ήταν και συσσωρευμένη κούραση, βέβαια, μετά από 3-4 μήνες που πήγαινα 4-6 φορές τη βδομάδα, και να μην το είχα καταλάβει...

 

(ένα τελευταίο cheat σήμερα με ένα μιλφέιγ που μου έχει κολλήσει να φάω κι είμαστε έτοιμοι :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...