Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ειναι ιδεα μου η το χουμε παραχεσει στο τοπικ με τις σκονες και τα χαπια?


Οι τροφές με τη μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε γλουταμίνη είναι τα κρέατα και τα γαλακτοκομικά προϊόντα, αλλά και τα όσπρια, η σόγια και το σιτάρι. Όλες αυτές οι τροφές περιέχουν L-γλουταμίνη ως συστατικό των πρωτεϊνών τους και όχι σε ελεύθερη μορφή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τη γλουταμινη δε τη παιρνεις για να χτισεις μυς. Τη παιρνεις για καλυτερη αναρρωση και ενισχυση του ανοσοποιητικού.

1: Την καλύτερη ανάρρωση μέσω ποιού μηχανισμού την πετυχαίνει ?

 

2: Ενίσχυση του ανοσοποιητικού: Έχει κάτι δηλαδή το ανοσοποιητικό κάποιου μη άρρωστου ανθρώπου και χρειάζεται να ενισχυθεί ? Και αν ναι γιατί δεν αρκεί η γλουταμίνη από το φαγητό ? Υπάρχει κάποιο minimum dosage σε υγιείς για έξτρα γλουταμίνη ?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ιδεα μου η το χουμε παραχεσει στο τοπικ με τις σκονες και τα χαπια?

 

Οι τροφές με τη μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε γλουταμίνη είναι τα κρέατα και τα γαλακτοκομικά προϊόντα, αλλά και τα όσπρια, η σόγια και το σιτάρι. Όλες αυτές οι τροφές περιέχουν L-γλουταμίνη ως συστατικό των πρωτεϊνών τους και όχι σε ελεύθερη μορφή.

Άστα να πάνε ξενέρωμα,λείπει και ο ντιντης να βάλει μία τάξη :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέθεσες ενα άρθρο σχετικά με την επίδραση στην αύξηση των μυών και είπα πως όσοι την παίρνουν τη παίρνουν γι αυτούς τους δυο λόγους, κυρίως body builders. Ιςως αυτοί ήξεραν ν απαντήσουν σ αυτά τα ερωτήματα.

 

Προσωπικά Έχω διαβάσει για καλή επίδραση στη λειτουργία των εντέρων και την ενίσχυση του ανοσοποιητικού. Πολλοι άνθρωποι με τέτοια θέματα καταφεύγουν σε συμπληρώματα γλουταμινης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.myprotein.gr/sports-nutrition/creatine-monohydrate/10530050.html

 

πχ εδώ παιδιά αν κατάλαβα καλά:

 

φορτώνεσαι:

 

πρώτες 5 μέρες: 4χ5gr

 

μετά 1-2χ5gr για 8 βδομάδες και διάλειμμα μιας εβδομάδας.

 

σωστά; κάποια παρατήρηση; 

 

 

Τι σκάλωμα τρώτε και δεν ακολουθείτε απλά το 5 γρ κάθε μέρα για πάντα? Δεν είναι αρκετά πολύπλοκο?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκάλωμα τρώτε και δεν ακολουθείτε απλά το 5 γρ κάθε μέρα για πάντα? Δεν είναι αρκετά πολύπλοκο?

στην υδροχλωρική λιγότερο δεν θέλει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ένα συμπλήρωμα , μονουδρυκή κρεατίνη, που έχει μελετηθεί μέχρι αηδίας , είναι φτηνή και δουλεύει και παίρνει και η κουτσή μαρία , και την υδροχλωρική κρεατίνη , που δεν ξέρω από που προέκυψε. 

 

Πάρε τη μονουδρική. Αυτά τα υδροχλωρικά δεν τα ξέρω και προσωπικά δε θα ασχολούμουν. Αν αργότερα βγει τίποτα σημαντικό το συζητάμε. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γλουταμινη ειναι απο τα συμπληρωματα που μαζι με την κρεατινη κανει δουλεια αισθητη στο σωμα.
Οποιος κανει δυνατες προπονησεις και εχει στανταρ καλη διατροφη ωστε να μπορει να δει διαφορες ας ξεκινησει να παιρνει 10γ καθε βραδυ...
Προσωπικα το στηθος μου αναρωνει ποοοολυ αργα,ετσι ειναι το γιατι δεν το ξερω.Μπορει να κανει και 1 εβδομαδα να επανελθει..Με την γλουταμινη στις 4 μερες ειναι οκ.
Μονο εαν παιρνω καθημερινα ομως και οχι την μερα που εκανα στηθος μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα μέρα φάση λολ-γκολ

 

front squats 6x6 / 6Χ6 chin ups +10kg superset

bench press 5x6 / 5x6 barbell row superset

giant set 5ασκήσεις με αλτήρες πλάτη/στήθος x3

 

ήταν να κάνω και leg press αλλα θα δεν τράβαγε άλλο..

 

γενικά τα front squats για μένα προσωπικά είναι πολύ ποιο δύσκολη άσκηση από squats, επίσης δεν συγχωρεί δεν μπορείς να κλέψεις πουθενά αν δεν έχεις πόδια έχει φύγει άκλαυτος.

 

παράγκλειλα κρετιανη από myprotein να δοκιμάσω..

τις τελευταίες 2 εβδομάδες είμαι γενικά πολύ στη τσίτα και δεν με νιώθω να δίνω όλη τη δύναμη μου, και ψυχολογικά όχι πολύ καλά, και placebo να δουλέψει καταευχαριστημένος θα είμαι. έχω ρίξει 200 θερμίδες από τις συντήρησης για fat loss και ενδέχετια να νιώθω λίγο αδύναμος από εκεί; ελπίζω να πάρω ένα καλό  boost
 

έχω μια τάση να απογοητεύομαι εύκολα πχ στη γυμναστική (μάλλον το internet με έχει φάει) περιμένοντας ΤΡΕΛΑ αποτελέσματα σε λίγο χρόνο, δεν ξέρω πως θα ξεκολλήσει αυτό από το κεφάλι μου ή πότε θα γίνει lifestyle. 

ενώ όλοι μου λένε έχω τρελή διαφορά στο πάνω κορμό από πριν (και γρήγορα και όλας) εγώ περιμένω και αλλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...